PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX 1gen czy korodują od spodu? pytania przed zakupowe. Może foto?



Bonio
13th-November-2018, 23:27
Witam serdecznie, przepraszam jeśli temat był poruszany. Szukam ciekawego auta, niedawno sprzedałem LS430 i ciężko znaleźć coś fajnego na jego zastępstwo, wybór trochę pada na FX35 z racji dużej mocy i jego nietuzinkowego wyglądu no ale do sedna...
Szukałem trochę na forum ale chcę mieć w 100% jasność co do podłogi w FXach 1gen.
Mocno korodują ? Jeśli tak to czy przedlift czy polift to problem ten sam czy polift był już jakoś zakonserwowany?
Może ma ktoś jakieś fotki z kanału lub z podnośnika i chce się pochwalić swoją podłogą?
pozdrawiam

Shimomura
13th-November-2018, 23:38
Hej, konserwowałem po zakupie i nie było źle, rdza powierzchowna. Link do tematu z opisem http://www.ifans.pl/showthread.php?5350-Konserwacja-podwozia-FX35&highlight=Konserwacja

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Borszowski
14th-November-2018, 14:11
mój też jest zdrowiutki

Bonio
15th-November-2018, 01:01
pytam bo trafiłem na taki filmik i chcę wiedzieć, czy każdy tak wygląda?
https://www.youtube.com/watch?v=-CGMqFhz6M4

djoneway
15th-November-2018, 13:05
Siema, praktycznie każdy tak wygląda, one są słabo zabezpieczone od dołu więc szybko ruda pojawia się od spodu i to nie ma znaczenia czy przedlift czy polift. Wiadomo im starszy tym gorzej. No chyba że trafisz na egzemplarz z małym przebiegiem, który był cały czas garażowany od początku, nie widział soli i do tego już ktoś sobie wcześniej zabezpieczył środkiem antykorozyjnym.

Bonio
15th-November-2018, 18:59
No to właśnie o to mi chodzi, czyli korodują i to mocno, jak widać na filmie, szkoda

Shimomura
15th-November-2018, 19:07
Pan na filmie nie wziął do rączki nawet szczotki, ale każdy spec wie swoje ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Adam_77
24th-November-2018, 07:53
A po co miał brać szczotkę jak widać , na elemencie do holowania ze to gruz. Nie ma co sie oszukiwać auto jest słabo zabezpieczone i tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Shimomura
24th-November-2018, 10:29
Ja tam po 1 elemencie bym auta nie skreślał. Ruda nie bierze nadwozia, podłogi, progów, tylko jak to nazwał Adam_77 np "element holowania" :) Perfekcyjnie nie jest ale bezwypadkowe zadbane sztuki mieszczą się w normie w temacie rdzy pod spodem to w końcu 11-15 letnie auto. Większość I gen FXa na naszym kontynencie to gruz z powodu swojej przeszłości, atrakcyjne dla handlarzy były tylko te z SALVAGE i taki efekt, że rozbieżność cenowa tego samego rocznika potrafi być rzędu 30k. Bonio poszukaj bezwypadkowej zadbanej sztuki z mienia przesiedleńczego, a na pewno nie pożałujesz.

Bonio
8th-December-2018, 16:29
Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Nie skreślam fx z mojej listy must have...