PDA

Zobacz pe?n? wersj? : błąd poduszki - wymiana taśmy poduchy - błąd kąta skrętu



Beckett
24th-February-2019, 10:49
Czołem!

A było tak pięknie, skończyłem po 2 piwach o 23 wczoraj...
Long story short: zaczęła migać kontrolka poduchy + nie działały niektóre przyciski na kierownicy; poprawa okablowania pod fotelem nie pomogła.
Wymiana taśmy poduchy/zwijaka poduszek zalecona (dla zainteresowanych: w PL od 350 do 700 PLN; Aliexpress - 100-130 PLN - IMHO to dokładnie ta sama część).

Zdemontowane i wg mnie zamontowane dobrze (wymierzyłem sobie połowę na zwijaku) i podpiąłem czujnik kąta skrętu.

Po zmontowaniu błędu poduszki brak, wszystkie przyciski działają, ale... jak przekręcam kierownicę na lewo od pozycji neutral zapala się VDC OFF + Slip. Zakładam, że błąd czujnika skrętu.

Zmontowałem źle zwijak z czujnikiem kąta skrętu?

*mam nowy czujnik kąta skrętu* - tak na marginesie ;c)

Ologt
24th-February-2019, 12:44
Wszystko dobrze , po odpięciu taśmy zawsze wywala ten błąd ,musisz jechać na kalibracje czujnika kąta skrętu niestety

Beckett
24th-February-2019, 13:22
Wszystko dobrze , po odpięciu taśmy zawsze wywala ten błąd ,musisz jechać na kalibracje czujnika kąta skrętu niestety

O, zaoszczędziłeś mi dużo czasu :)
Autoryzowany serwis tylko?

Ologt
24th-February-2019, 21:35
raz robiłem w aso Infiniti a raz w aso Nissan

Mateusz ex37
27th-February-2019, 16:03
Miałem to samo w EX37. Po demontażu kierownicy ( wymieniałem ten plastik na kierownicy) zaświeciła się kontrolka poduszki pomimo iż odłączałem akumulator by tego uniknąć. Po zdjęciu kierownicy człowiek głupi pokręcił sobie cyckiem od taśmy. pomimo ustawienia we właściwej pozycji ekran pokazywał skręcone koła pomimo iż były prosto. Po kilku próbach odłączania pokręcenia i podłączania udało się ustawić we właściwej pozycji. Natomiast kontrolkę od poduch można "wyklikać" i skasować zapłonem.
Procedura przeczytana tu na forum.
"Procedura kasowania błędu:
1. Przekręcasz kluczyk na ON
2. Czekasz aż zgaśnie kontrolka od poduszek i szybko przekręcasz kluczyk na ACC. (ważny jest czas reakcji, musi być jak najkrótszy)
3. Czekasz 5 sekund i wracasz do punktu 1.
Procedurę powtórzy 5 razy, potem odpal i sprawdź czy dalej miga."

Beckett
4th-March-2019, 12:33
Miałem to samo w EX37. Po demontażu kierownicy ( wymieniałem ten plastik na kierownicy) zaświeciła się kontrolka poduszki pomimo iż odłączałem akumulator by tego uniknąć. Po zdjęciu kierownicy człowiek głupi pokręcił sobie cyckiem od taśmy. pomimo ustawienia we właściwej pozycji ekran pokazywał skręcone koła pomimo iż były prosto. Po kilku próbach odłączania pokręcenia i podłączania udało się ustawić we właściwej pozycji. Natomiast kontrolkę od poduch można "wyklikać" i skasować zapłonem.
Procedura przeczytana tu na forum.
"Procedura kasowania błędu:
1. Przekręcasz kluczyk na ON
2. Czekasz aż zgaśnie kontrolka od poduszek i szybko przekręcasz kluczyk na ACC. (ważny jest czas reakcji, musi być jak najkrótszy)
3. Czekasz 5 sekund i wracasz do punktu 1.
Procedurę powtórzy 5 razy, potem odpal i sprawdź czy dalej miga."

Dzięki - znam tą procedurę :C)

Beckett
4th-March-2019, 12:36
raz robiłem w aso Infiniti a raz w aso Nissan

Jaki rząd wielkości?

Ologt
5th-March-2019, 21:51
Jaki rząd wielkości?
coś ponad 100zł z rabatem na hasło infinitifans

Beckett
15th-March-2019, 11:42
coś ponad 100zł z rabatem na hasło infinitifans

Gracias! Pytanie - czy do czasu kodowania nie odbija kierunkowskaz czy bonusowo coś źle podłączyłem? :D

Ologt
17th-March-2019, 01:15
za odbijanie odpowiada taki bolec na obudowie taśmy ,on musi wejść dokładnie w otwór z tyłu kierownicy ,tak mi się wydaje z tego co pamiętam

Piotr_FX
21st-March-2019, 21:57
Hej, a jaki mamy numer części? Jak szukać zwijaka? Niestety od Navary i od Pathfindera nie pasują. Od Note także nie. Ja mam na dwa kable (dwa ładunki do poduszki) i średnica trzpienia 40 mm. Note ma 50 mm, a Navara z kolei ma na jedną wtyczkę, czyli jeden ładunek...

Ktoś podpowie gdzie kupić za rozsądne pieniądze? Jaki to numer części?

candy81
22nd-March-2019, 08:30
Wersja USA?

Piotr_FX
22nd-March-2019, 10:12
tak, bo to FX35 2006.

slepy62
22nd-March-2019, 12:51
Hej, a jaki mamy numer części? Jak szukać zwijaka? Niestety od Navary i od Pathfindera nie pasują. Od Note także nie. Ja mam na dwa kable (dwa ładunki do poduszki) i średnica trzpienia 40 mm. Note ma 50 mm, a Navara z kolei ma na jedną wtyczkę, czyli jeden ładunek...
Ktoś podpowie gdzie kupić za rozsądne pieniądze? Jaki to numer części?

Nie wiem które to CUŚ...

12222 12223

Piotr_FX
22nd-March-2019, 20:08
Dzięki, jest jakiś trop!

Beckett
28th-April-2019, 12:45
Dzięki, jest jakiś trop!

Po tym oznaczeniu modelu szukaj - ja kupiłem na Ali. 1/5 ceny w PL