PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 system DAS



mandini
17th-July-2019, 22:11
Panowie orientuje się może któryś czy gdy jeden z komputerów wspomagania jest trupem da rade podpiąć drugi o tych samych numerach i on zadziała???.
A jak nie to czy da się go zakodować tak żeby łączył się i działał z pozostałymi. A może konieczna wymiana jest trzech komputerów?

wlaziu
17th-July-2019, 23:01
1) Jest możliwość wymiany pojedynczego modułu. Nie trzeba wymieniać kompletu.
2) Moduł zmieniasz na taki, o tym samym numerze części ew. nowszą rewizje. Zapytaj w ASO.
3) Moduł się konfiguruje przy użyciu consulta. Mała szansa, że trafisz akurat skonfigurowany pod twoje auto, ale nie ma problemu żeby przeprogramować używany.
4) Mozliwe że będzie konieczna kalibracja DAS po wymianie.

mandini
17th-July-2019, 23:08
czyli konkretnie potrzebuje modul o takich samych numerach???. inne bez szans na połączenie??.Znalazlem jeden modul o identycznych numerach jak moje tylko moj ma duzą litere 2 a tamten 3 nie wiem z czego to wynika.
aaa dobry kolego wysłałem do ciebie priv wiadomość:))). Jesteś w stanie mi pomoc??:)

PawelInfi
18th-July-2019, 12:12
1) Jest możliwość wymiany pojedynczego modułu. Nie trzeba wymieniać kompletu.
2) Moduł zmieniasz na taki, o tym samym numerze części ew. nowszą rewizje. Zapytaj w ASO.
3) Moduł się konfiguruje przy użyciu consulta. Mała szansa, że trafisz akurat skonfigurowany pod twoje auto, ale nie ma problemu żeby przeprogramować używany.
4) Mozliwe że będzie konieczna kalibracja DAS po wymianie.

Nie do końca prawda. Moduły muszą być z jednego okresu produkcyjnego, miałem przypadki, podobnie jak Warszawa, że nawet przy zakupie 1 modułu DAS o tym samym numerze katalogowym nie było komunikacji między sterownikami. Generalnie w zaleceniach producenta jest wymiana kompletu modułów, wgranie konkretnego software'u i kalibracji.

Dwa, jak już chcesz szukać modułu o tym samym numerze katalogowym, to bezwzględnie musi być ten sam numer, nie moze się róznić żadną literką. Moduł od Hybrydy nie będzie współgrał z modułami od 2.0t / 2.2d / 3.0t albo 3.7. Europejski moduł też nie będzie się zgrywał z modułem USA.

mandini
18th-July-2019, 12:32
ale jak ma te same numery to chyba powinien byc z tego samego okresu i wersji silnika???
przydladowo u mnie ten uszkodzony to 285054hk82 znalazlem w USA taki sam. tylko ma duża litere 3 a moj 2 nie wiem w tym o co chodzi
I nie wiem przez t czy czekac i zamawiac

mandini
7th-August-2019, 21:51
Moduł juz przypłynął. teraz jeszcze mam jeden malutki problem. potrzebuje kogoś z consult 3 plus.
może ktoś, coś????

PawelInfi
7th-August-2019, 22:34
Potrzebujesz jeszcze numer softu potrzebny do wgrania konfiguracji do nowego modułu.

mandini
8th-August-2019, 22:07
ok to może z innej beczki.
Może któryś z kolegów robił już coś takiego i jest w stanie mi pomóc. ewentualnie zna kogoś kto mógłby??
skąd ten numer softu wziąść??