PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Automatyczny obieg powietrza



dybowsm
29th-August-2019, 10:23
Czy włączony automatyczny obieg powietrza powoduje, że dioda w przycisku do obiegu powietrza powinna włączać się i wyłączać w zależności czy system wykrył zanieczyszczenie?
Od nowości tj 1000km u mnie w trybie automatycznym dioda ta cały czas świeci ( obieg zamknięty) ani razu nie zaobserwowałem by zgasła i zastanawiam się czy to poprostu dzieje się w tle a dioda informuje tylko, że system działa.

Pozdrawiam.

slepy62
29th-August-2019, 15:22
Czy włączony automatyczny obieg powietrza powoduje, że dioda w przycisku do obiegu powietrza powinna włączać się i wyłączać w zależności czy system wykrył zanieczyszczenie?
Od nowości tj 1000km u mnie w trybie automatycznym dioda ta cały czas świeci ( obieg zamknięty) ani razu nie zaobserwowałem by zgasła i zastanawiam się czy to poprostu dzieje się w tle a dioda informuje tylko, że system działa.

Pozdrawiam.
Wszystko zależy od tego "czym" włączasz obieg... hmm... jak widzę kolejny FAN lol analfabeta lol czyli nie czytający instrukcji ...

Przycisk z diodą po prawej stronie panelu służy do uruchamiania OBIEGU WEWNĘTRZNEGO (tryb ciągły)- dlatego świeci Ci w sposób ciągły, obieg wewnętrzny używamy np. gdy chcemy szybko nagrzać / schłodzić auto, odmrozić szyby itp...
działa w pełnym zakresie temperatur

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=12857&stc=1

AUTO RECIRC / OBIEG AUTOMATYCZNY włącza się jedynie dotykowo z menu klimy... wtedy dioda na przycisku na panelu będzie świecić i gasnąć...
w temperaturach < 0 AUTO RECIRC nie działa

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=12859&stc=1

dybowsm
29th-August-2019, 17:00
Dzięki za odpowiedź ale właśnie napisałem, że włączam "automatyczny obieg powietrza" czyli nie przyciskiem a w menu tak jak zaznaczyłeś. Jeszcze nigdy nie zgasła dioda w takim trybie czyli jakby nigdy system nie uznał, że powietrze i warunki są ok i można otworzyć. O to chodziło.

dybowsm
29th-August-2019, 18:54
Przejechałem właśnie 60km przez godzinę i nie zgasła ani razu. Normalne to?

slepy62
29th-August-2019, 20:07
Przejechałem właśnie 60km przez godzinę i nie zgasła ani razu. Normalne to?

Zgłoś w serwisie na gwarancji sprawdzenie - bo to nienormalne... chyba że
- przy tym upale pracuje w długim okresie czasu w obiegu zamkniętym
- coś się zmieniło w polifcie...


Dzięki za odpowiedź ale właśnie napisałem, że włączam "automatyczny obieg powietrza" czyli nie przyciskiem a w menu tak jak zaznaczyłeś. Jeszcze nigdy nie zgasła dioda w takim trybie czyli jakby nigdy system nie uznał, że powietrze i warunki są ok i można otworzyć. O to chodziło.

Napisałeś cytuję: "Czy włączony automatyczny obieg powietrza powoduje..." - dla mnie takie sformułowanie nie określa w sposób oczywisty / jednoznaczny czym go włączyłeś, stąd moja odpowiedź bo nie byłem pewny, a kilka osób na forum świeżo po zakupie popełniało już ten błąd...

Nie ma co się irytować... lol

dybowsm
29th-August-2019, 20:55
Zajrzałem do instrukcji co dostałem na pendrive i przyznam, że nic tam nie ma o klimie ;/ Chyba, że umknęło gdzieś w tych 460 stronach ale po słowach kluczowych szukałem i nic z tego ;/
Na zagranicznym forum znalazłem, że jest tam jakiś filterek, któy lubi się zapychać. Trzeba to jakoś serwisować? Moje auto to wyprzedaż rocznika 2018. Może jak leżakował w magazynie to albo zakurzył się cały ten filtr.
Zadzwonię jeszcze jutro do serwisu by rozszerzyć listę do weryfikacji bo za tydzień jadę z trzeszczącą kierownicą przy skręcaniu w lewo.
Coś moje zaufanie nadwyręża q50 jak na niecały miesiąc użytkownia.

skansen
29th-August-2019, 22:12
@dybowsm podobnie w duże upały działa algorytm w Hondach. Obieg jest wówczas zamknięty by szybciej schłodzić wnętrze. To dość częsty algorytm w japońcach :)


Wszystko zależy od tego "czym" włączasz obieg... hmm... jak widzę kolejny FAN lol

Ja tu raczej widzę korporacyjny nawyk zakładania "ticketów" - nowych tematów w każdej sprawie. Ale przynajmniej wątki się nie mieszają...

dybowsm
30th-August-2019, 08:09
@dybowsm podobnie w duże upały działa algorytm w Hondach. Obieg jest wówczas zamknięty by szybciej schłodzić wnętrze. To dość częsty algorytm w japońcach :)



Ja tu raczej widzę korporacyjny nawyk zakładania "ticketów" - nowych tematów w każdej sprawie. Ale przynajmniej wątki się nie mieszają...

W Accordzie przy upałach obieg zamknięty włączał się a po schłodzeniu wyłączał.
Tu mam włączoną automatyczną recyrkulację ale obieg zamknięty świeci cały czas czyli nigdy nie ma sytuacji, że system wpuszcza świeże powietrze. Dziś rano jest już chłodniej.
Przejechałem 20km na autorecyrkulacji i nie zgasła ani razu kontrola w przycisku "obieg zamknięty".

skansen
30th-August-2019, 09:22
W Accordzie przy upałach obieg zamknięty włączał się a po schłodzeniu wyłączał.
Tu mam włączoną automatyczną recyrkulację ale obieg zamknięty świeci cały czas czyli nigdy nie ma sytuacji, że system wpuszcza świeże powietrze. Dziś rano jest już chłodniej.
Przejechałem 20km na autorecyrkulacji i nie zgasła ani razu kontrola w przycisku "obieg zamknięty".

Ostatnio czytałem, że algorytm Hondy (nie w Accordzie) potrafił przez całą drogę z Polski do Chorwacji trzymać zamknięty obwód...
Winny może być soft, czujnik powietrza jak również temperatury zewnętrznej...

Skoro już zakładasz tickety to uzupełnij zgłoszenie o potrzebne informacje :)
Ile trwało przejechanie 20km? 10 minut? 40?
Jaka była temperatura na zewnątrz?
Jaką temperaturę ustawiłeś?

PawelInfi
30th-August-2019, 09:26
Tak to działa w Q50 w polifcie. Przerabiałem ten temat już wielokrotnie w naszych autach DEMO i w autach klientów i za cholerę z punktu serwisowego z tym nie da się nic zrobić.

dybowsm
30th-August-2019, 09:28
Tak to działa w Q50 w polifcie. Przerabiałem ten temat już wielokrotnie w naszych autach DEMO i w autach klientów i za cholerę z punktu serwisowego z tym nie da się nic zrobić.

Paweł to oznacza, że funkcja ta nie działa czy też działa "w tle" a tylko dioda jest non-stop włączona?

Maxx
31st-August-2019, 22:28
Paweł to oznacza, że funkcja ta nie działa czy też działa "w tle" a tylko dioda jest non-stop włączona?

Jako ze jestem w podrozy urlopowej i mam czas na testy sprawdzilem dzialanie automatycznej cyrkulacji powietrza :
po uaktywnieniu funkcji na ekranie klimy dioda na przycisku czasami gasnie , ale przez 75% czasu sie swieci
gdy samochod sie nagrzeje na parkingu to zawsze klima startuje z cyrkulacja - co jest glupie bo powietrze na zewnatrz ma 30 C a w kabinie 50-60 C ...

dlatego nigdy nie uzywam trybu auto . Nawiew na dol i srodek na 3-4 kreski i klima zawsze dziala tak jak tego oczekujemy .
wyjatkiem jest chlodzenie nagrzanego samochodu : deaktywacja cyrkulacji guzikiem nawiew max i otwarte do polowy tylne szyby - gorace powietrze ucieka z kabiny

wlaziu
9th-September-2019, 02:27
Recyrkulacja powietrza jest sterowana na 3 sposoby:
- manualnie;
- poprzez tryb auto;
- poprzez tryb auto + unikanie zapachów;

1) Ma cztery "pozycje" pracy: full recirc, 20% fresh, 80% fresh i full fresh;
2) Poniżej -1°C i gdy nawiew jest na szybę lub stopy aktywuje się pozycja 80% Fresh niezależnie od tego co ustawisz;
3) Jesli chłodzisz i jest duża różnica między temp. zadaną, a aktualną w kabinie to tryb auto włączy full recyrkulacje lub 20% fresh do momentu, aż wnętrze się schłodzi (aż wiatrak zwolni do 1-3 w zal. od nasłonecznienia). Jeśli temperatura na zew. jest wyższa niż zadana to na ogół zostanie w poz. 20% fresh. Tak jest bardziej Eko. Stąd ciągle świecąca lampka.
4) Jak tryb auto "zezwoli" na pozycję full fresh (chłodniejsze dni) to dopiero wtedy aktywuje się tryb wykrywania zapachów. Zaczyna on działać ok. 5 minut po aktywacji, przez ten czas jest full recirc.
5) wykrywanie zapachów jest niedostępne gdy nawiew ustawisz na szybę lub temp. jest 0°C lub mniej (jeśli było wcześniej aktywne to się zdeaktywuje przy -2)
6) Czułość samego czujnika smrodu można ustawić przy użyciu consult, ale z własnego doświadczenia zauważyłem, że w PL trzeba praktycznie wyjechać za miasto by puścił świeże powietrze. Czujnik reaguje na CO, NOx, i węglowodory więc zasadniczo bardziej na szkodliwe produkty spalania niż na zapachy z przysłowiowej fermy. Diesla bez dpf wykrywa bez pudła.

ArtPol74
9th-September-2019, 08:48
Ale czy to wszystko jest w jakiś sposób sygnalizowane przez kontrolki, tzn jaką czynność w danym momencie wykonuje? Zainteresowałem się tematem i sprawdziłem u mnie w Range Rover i na auto też nie wiem co klima porabia ;-)

wlaziu
9th-September-2019, 11:54
Co klima robi sprawdzisz na ekranie klimy...
Ale który tryb w danym momencie steruję recyrkulacją już nie. Widać tylko efekt pracy poprzez żółte lampki i które tryby są aktywowane (nie znaczy że w danym momencie sterują) . Można by powiedzieć że gdy jest za gorąco lub za zimno to klima przechodzi w coraz prostsze tryby pracy.