PDA

Zobacz pe?n? wersj? : nie reaguje start/stop ,nie można wyłączyć zapłonu !!!!



Ologt
23rd-October-2019, 23:29
Panowie kolejny problem u mnie z elektroniką .
Dziś rano jak co dzień wsiadam do auta żeby jechać do pracy a tu zonk. Wciskam przycisk start zapłon się załącza ale auto nie odpala ,mało tego mogę go wciskać do bólu i nie można wyłączyć zapłonu .Auto na włączonym zapłonie zachowuje się tak jak by był odpalony silnik !!!!! tzn. włączają się wentylatory pod maską ,jak zamknę drzwi od zewnątrz wysiadając z kluczykiem jest charakterystyczne pikanie ( słyszalne tylko jak wysiądę przy odpalonym silniku ) auto tylko mogę wyłączyć odłączając klemę od akumulatora ( szczęście że to się stało pod domem bo nie wożę ze sobą kluczy - narzędzi ) . Bezpieczniki sprawdzone wszystkie ,doradźcie co jeszcze można sprawdzić -zresetować ,sprawa pilna bo szykują się wyjazdy a ja uziemiony !!!

Jak widac na filmie świateł postojowych też nie mogę włączyć


https://www.youtube.com/watch?v=1Pz8LM09ZXU

https://www.youtube.com/watch?v=h38TO64Z-F4
https://www.youtube.com/watch?v=h38TO64Z-F4

sirtrojan
24th-October-2019, 17:34
próbowałeś z drugim kluczykiem?

slepy62
24th-October-2019, 18:16
Masz teraz wersję EU - jeżeli nie BCM to może to blokada kiery...

Ologt
24th-October-2019, 21:05
blokady kiery już się pozbyłem parę miesięcy temu bo tez padła , jak BCM to już bez consulta się chyba nie obejdzie ?

Ologt
2nd-November-2019, 11:48
Panowie !!! jest ktoś w stanie użyczyć oczywiście odpłatnie Consulta ??? Auto drugi tydzień stoi i nie mogę poradzić sobie z usterką .Auto załącza się jak by silnik pracował a rozrusznik nie kręci , potem nie można wyłączyć auta (zapłonu) ,można to zrobić tylko zdejmując klemę z aku .Przejrzane ipdm i bcm .Napięcia są na każdych pinach ,płyki przemyte ,podejrzane luty poprawione . Brakuje mi diagnostyki ,albo może ktoś coś innego poleci co odczyta inne moduły niż silnikowy i skrzyni .

lukasz32
2nd-November-2019, 18:43
A czy może być to wina uwalonego rozrusznika? W tym tygodniu sobie to naprawiałem. Z tym, ze u Ciebie dziwi mnie brak możliwości "zgaszenia". Natomiast moze to jakiś problem z przyciskiem odpalania?

Ologt
4th-November-2019, 18:09
nie jest to na pewno wina rozrusznika .Wygląda to tak że po włączeniu zapłonu wygląda to tak że wentylatory chodzą na maxa , nie działają wycieraczki ,oczywiście auto nie odpala , nie można zmieniać świateł manetką ( choć po mignięciu długimi na zegarach pokazuje się niebieska lampka ale na światłach nie ma żadnej reakcji ) kontrolka afs miga. No i najważniejsze nie można wyłączyć zapłonu ,tylko wyłączy się go poprzez zdjęcie klemy z aku

Mateuszwoj6
11th-April-2023, 11:52
Rozwiazałes problem ? Mam podobnie w swoim q50..

Zibenik
11th-April-2023, 13:10
Witam
Ja w swoim m37 mam identyczne objawy i stało się tak po odłączeniu akumulatora. Auto można zamknąć otworzyć z kluczyka z klamek chodzi wentylator światła radio wszystko tylko nie odpala i nie można wyłączyć zapłonu. Dodam że przed odłączeniem akumulatora wszystko chodziło idealnie. Jedyna różnica ze u mnie wyskakuje komunikat warrming key system.

Mafioz
11th-April-2023, 13:29
A próbowaliście włożyć kluczyk do gniazda ?

Zibenik
11th-April-2023, 13:35
A próbowaliście włożyć kluczyk do gniazda ?

U mnie niestety nawet nie ma gniazda bynajmniej nie zauważyłem. Ale czytając wiele wątków na forum wydaje mi się że to może być awaria modułu blokady kierownicy lub uszkodzona pamięć sterownika silnika i nie odczytuje immobilizera ale to tylko przypuszczenia

Mateuszwoj6
11th-April-2023, 13:37
W moim q50 nie zauważyłem nigdzie miejsca do włożenia kluczyka. Dopiero co go sprowadziłem także może coś przegapiłem. Red sport 2018r

Mafioz
11th-April-2023, 16:25
Faktycznie, Q50 i M37 nie mają slotu, to aż dziwne. W moich obu G37 mam takie miejsce. Na szybko wygooglowałem, że kluczyk się przykłada do przycisku S/S i odpala.


Witam
Ja w swoim m37 mam identyczne objawy i stało się tak po odłączeniu akumulatora. Auto można zamknąć otworzyć z kluczyka z klamek chodzi wentylator światła radio wszystko tylko nie odpala i nie można wyłączyć zapłonu. Dodam że przed odłączeniem akumulatora wszystko chodziło idealnie. Jedyna różnica ze u mnie wyskakuje komunikat warrming key system.

Tobie prawdopoodbnie padło Imo/blokada kierownicy. Ale skoro możesz włączyć zapłon spróbuj go zeskanować w poszukiwaniu błędów. W zetkach można delikatnie uderzać o kolumnę kierownicy i mieć nadzieję, że odpali.

Zibenik
12th-April-2023, 12:13
Witam
Udało się coś komuś zdziałać? Ruszyć z miejsca??

Zibenik
12th-April-2023, 15:41
U mnie coś ruszyło! Wiec tak po podpięciu pod komputer wyskakiwał błąd abs z informacją o niskim napięciu czy jakoś tak ale przy odłączeniu akumulatora wydawało mi się normalne ze pojawią się błędy jednak kumpel zaczal przeglądać przewody od abs i okazało się że dwa są przetarte jeden na pewno od abs a drugi nie mam pojęcia od czego ale po odizolowaniu ich o siebie i przywróceniu do normalności oraz skasowańiu bledow auto normalnie odpaliło ładnie pracowało i za chwilę padła cewka..... zamówiłem nowa jutro wymienię i oby wszystko wróciło do normy. Nie twierdze ze u innych użytkowników forum jest taki sam problem ale wydaje mi się że bardzo czuła jest elektronika w naszych autach. Dlaczego wcześniej błędy nie wyskakiwały to nadal jest dla mnie zagadka

Mateusz ex37
2nd-May-2023, 19:10
Panowie U nas podobny problem.
Auto to QX50 z Kanady.
Programowałem kluczyk za pomocą SVCI ING. Ale coś nie poszło tym razem zgodnie z planem. ( wcześniej zrobiłem 7 Infiniti i było ok.) Ale kluczyli zdążyły się skasować.
Objawy są następujące:

1. Nie działają piloty w kluczykach, nie można zamknąć ani otworzyć auta z pilota. ( ale to normalne bo skasowałem)
2. Można włączyć "stacyjkę do zapłonu", kontrolki się świecą ale auto nie odpala.
I tu dziwne rzeczy się dzieją By włączyć auto do zapłonu nie potrzebne są w ogóle kluczyki w aucie ani poza nim. Wystarczy włożyć palca do stacji dokującej na kluczyk.
3. Gdy wkładam palca do stacji dokującej i przekręcam do zapłonu i palca wyjmę to wszystko gaśnie. Ale gdy to robię z wciśniętym hamulcem mogę wyjąć palca ze stacji i auto pozostaje na zapłonie. Zupełnie jakby myślało, że jest odpalone.
5. Gdy auto jest na zapłonie podając prąd na krótko na bendiks auto odpala i jedzie normalnie.
6. Auta i zapłonu nie da się wyłączyć gdy trzymam nogę na hamulcu.
7. Niezależnie jak wyłączę zapłon, czy to przez wyjęcie palca czy przyciskiem start/stop przycisk pozostaje lekko podświetlony i nie wyświetla się pod nim napis Lock.
8. Lock można uzyskać tylko przez odłączenie i ponownie podłączenie akumulatora.
9. odłączenie akumulatora na całą noc nic nie zmienia. Nadal mogę przyjść wsadzić palca do stacji dokującej i uzyskać zapłon a następnie odpalić auto na krótko bez udziału kluczyka.
Auto nie posiada blokady kierownicy. ( Dziwne)
Aha próbowałem podłączyć się do OBD2 po podłączeniu aku by świecił się lock, to w aucie drze się alarm.

Mateusz ex37
4th-May-2023, 19:04
Udało się naprawić. Nie mając odpowiedniego interfejsu udałem się do miejscowego mechanika. Podłączył się i zakodował kluczyki. Auto działa normalnie. Wszyscy są bardzo szczęśliwi. Prawdopodobnie nastąpiła przerwa w Wifi podczas kodowania kluczyka i dlatego auto się zawiesiło.