PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX37s awd podbijanie obrotów przy zmianie biegów



salo211
15th-December-2019, 18:29
Na wstępie przeproszę ze nowy temat ale nie znalazłem mojej usterki

Pacjent FX37s 2009r 183tyś przebiegu skrzynia zaczęła zachowywać się dziwnie mianowicie zmieniając biegi na wyższe zwłaszcza z 4 na 5 i z 5 na 6 przyspieszając jednostajnie podczas zmiany biegów następuje taki jakby uślizg - podbicie obrotów dokładnie jeśli jedziemy powiedzmy 60 i skrzynia zmienia bieg na ok 3 tyś obrotów to w tym czasie bujnie tymi obrotami na ok 3.5 tyś i z powrotem wraca do odpowiednich obrotów do danego biegu i prędkości - robi taki jak by między gaz dzieje się to na zimnym i ciepłym nie ma reguły , wcześniej działa bez zarzutu , nie ma przy tym żadnych szarpnięć i oprócz tego podniesienia obrotów działa wzorowo - nie ślizga się nie falują obroty , ktoś spotkał się może z takim przypadkiem ? gdzie zacząć szukanie i czy wymiana oleju mogła by mieć na to wpływ ?

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i wskazówki

lukasz32
15th-December-2019, 18:53
A ile masz na oleju przejechane ?

salo211
15th-December-2019, 19:09
Auto mam kilka miesięcy ja nie wymieniałem a czy ktoś kiedykolwiek go wymieniał nie mam pojęcia szczerze wątpię

sirtrojan
15th-December-2019, 21:08
zacznij od wymiany oleju.

salo211
22nd-December-2019, 12:55
Olej wymieniony wraz z filtrem i uszczelką stary także wyglądał dobrze zero opiłków czy zanieczyszczeń niestety zero poprawy

lukasz32
22nd-December-2019, 17:50
Dobrze rozumiem, że obroty skaczą o 500 w górę? Z 3000 na 3500? A jak się ma sprawa kiedy jedziesz na manualu na wysokim biegu i niskich obrotach np 1800-2500 obr? O ile wówczas skacze?

salo211
27th-December-2019, 15:22
dokładnie tak jak zmienia bieg na 3tyś to podbije do powiedzmy 3,5 i zmieni jak jadę szybciej i zmienia na ok 3.5 tyś to podbije do 4 to sie dzieje tylko na jednym biegu z tego co zauważyłem i tylko w przedziale od 3 do 4 tys czyli jak zmieni bieg np na 2.5 tys wtedy to zjawisko nie występuje jak powyżej 4 tys również jest dobrze , manual działa bez żadnego ślizgania , wogole to nie występuje , mimo tej usterki skrzynia nie szarpie zmieniając biegi nawet gdy sie to dzieje bieg wchodzi gładko mimo ze bujnie obrotami

salo211
28th-December-2019, 10:14
Panowie wstawiam link do filmu na YT gdzie dokładnie widać o co chodzi

https://youtu.be/VCQYg6D3Mg4

lukasz32
28th-December-2019, 11:39
No faktycznie coś się dzieje. Wczoraj spotkałem się z kolegą z forum lexusa, wspominał coś o demontażu i czyszczeniu solenoidów podczas wymiany oleju, podobno prosta sprawa ale nieco czasochłonna. Moze i w naszych pojazdach warto robić takie operacje? Kolego jeśli Ci do serwisu nie po drodze, to ja bym jeździł i obserwował rozwój sytuacji, może samo mu przejdzie. Nigdy się nie spotkałem z takim problemem ani też nie czytałem o czymś takim na forum.