PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Odsuwająca się szyba



Stalmari
5th-February-2020, 22:26
Witam , dzisiaj wystąpiła u mnie następująca usterka:
Po zsunięciu szyby drzwi przednich pasażera i próbie zamknięcia, szyba po dojściu do górnego położenia następnie zsuwała się ponownie o ok. 10 cm i zatrzymywała.
Nie pomagały kolejne próby zamknięcia . Za każdym razem wracała w dół ok 10 cm i stop.
Udało mi sie zamknąć przytrzymując przycisk podnoszenia szyby i wyjmując kluczyk ze stacyjki.

Czy ktoś może zasugerować co to może być ?

dziękuję..

borzej1
5th-February-2020, 23:57
w silniczku podnoszenia szyby, pod boczkiem drzwi, powinien być guzik, nie pamiętam jak, ale pokombinuj, chyb wciskasz guzik w silniczki i opuszczasz szybę w dół przytrzymujesz guzik przaz 15 s i potem jedziesz z szyba do góry. i powinno być ok.

Kenio79
6th-February-2020, 09:27
Mam to samo w drzwiach kierowcy. Kiedyś już pisałem o tym ale bez odzewu. Spróbuje tą metodą.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Mateusz ex37
6th-February-2020, 10:26
Może gdzieś się na prowadnicy zaciera się i uruchamia się ochrona obciążeniowa. ( tak jak wsadzisz rękę i szyba się cofnie po wykryciu przeszkody)
Albo krańcówka siadła. i leci aż wyczuje za duży opór i się cofa.

PawelInfi
7th-February-2020, 08:18
Może gdzieś się na prowadnicy zaciera się i uruchamia się ochrona obciążeniowa. ( tak jak wsadzisz rękę i szyba się cofnie po wykryciu przeszkody)
Albo krańcówka siadła. i leci aż wyczuje za duży opór i się cofa.

Najczęściej, wystarczy albo jakimś dobrym preparatem popsikać do środka, wziąć potem pistolet pod sprężone powietrza i wydmuchać syf ze środka. W 99% przypadków tematów pomaga, bo zdarzało mi się to często na serwisie :)

Stalmari
15th-February-2020, 22:32
Dziękuję za wszystkie sugestie. Spróbuję obu sposobów.

Slayer
16th-February-2020, 09:50
U mnie w 370z też delikatnie zjeżdżała do dołu zrobiłem kalibrację poprzez max do dołu trzymasz kilka sekund potem max do góry też kilka sekund i gotowe.