PDA

Zobacz pe?n? wersj? : uszkodzony silniczek reflektra prawego infiniti FX 30



JuliuszCezar
9th-April-2020, 08:16
Witam.
W moim Infiniti FX 30 nie działa podnoszenie prawego reflektora, po uruchomieniu ksenon świeci w dół. Przypuszczam że padł jakiś silniczek sterujący, chyba że ktoś wie co to może być, jak to naprawić, lub gdzie kupić o ile można coś takiego dostać jako oddzielną część, a nie cały reflektor chyba że uszkodzony. Może ktoś posiada taką część?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Mateusz ex37
14th-April-2020, 16:59
Masz w ogóle pokrętełko do regulacji wysokości reflektora? Zarówno w EX37 jak i w QX60 nie mam takiej możliwości. One są samopoziomujące chyba.

slepy62
14th-April-2020, 17:48
Masz w ogóle pokrętełko do regulacji wysokości reflektora? Zarówno w EX37 jak i w QX60 nie mam takiej możliwości. One są samopoziomujące chyba.

Pokrętła do regulacji są w samopoziomujacych, ustawiasz/regulujesz nimi "poziom", przynajmniej w Q50 i jest to w serwisówce.
Jak mi wymienili lampy w PGD na Uczniowskiej to mi świeciły na 10 m...
Pojechałem do :infi: na Krasnobrodzką i przestawili na moje życzenie tak że teraz czasem mi lol mrugacie, jest też opis gdzieś na InfinitiQ50.org.

JuliuszCezar
14th-April-2020, 18:02
Byłem w stacji diagnostycznej gdyż widziałem że prawa lampa świeci całkowicie w dół, tam stwierdzili, że nie ma możliwości ustawienie lampy gdyż prawdopodobnie ktoś źle włożył (żarówkę, żarnik czy ksenon - nie wiem jak to dokładnie się nazywa). Pojechałem do mechanika. który stwierdził, że padł prawdopodobnie silniczek reflektora i lampa świeci w dół, dlatego zadałem temat, może ktoś pomoże?

slepy62
14th-April-2020, 19:10
Byłem w stacji diagnostycznej gdyż widziałem że prawa lampa świeci całkowicie w dół, tam stwierdzili, że nie ma możliwości ustawienie lampy gdyż prawdopodobnie ktoś źle włożył (żarówkę, żarnik czy ksenon - nie wiem jak to dokładnie się nazywa). Pojechałem do mechanika. który stwierdził, że padł prawdopodobnie silniczek reflektora i lampa świeci w dół, dlatego zadałem temat, może ktoś pomoże?
Jeszcze o takim przypadku na forum nie czytałem więc jeżeli to silniczek w lampie możesz
1. ją samodzielnie rozkleić i sprawdzić (o rozklejaniu lamp jest sporo na forum - poszukaj), mam dwie lampy z Q50 i mogę rozebrać i wysłać silniczek - o ile silniczki są takie same - więc potrzebny jest nr/model
2. Są firmy specjalizujące się w takich naprawach - po prostu poszukaj na necie...
3. Poszukać na Alle używkę, kupić i wymienić...

JuliuszCezar
16th-April-2020, 11:03
slepy62 (https://www.ifans.pl/member.php?127-slepy62) Dziękuję za informację, muszę tylko skontaktować się z mechanikiem gdyż sam tego nie zrobię i myślę, że jeżeli by pasował silniczek od Q50 to bym odkupił od ciebie ten silniczek. Mam jeszcze pytanie, czy trzeba demontować zderzak aby zdemontować lampę i czy trzeba rozklejać ją, bo jeżeli tak to będę musiał również poszukać kogoś kto by mi to zrobił, bo nie wiem czy mój mechanik rozklejał takie lampy. Jakie dane potrzebujesz aby sprawdzić czy będzie pasował silniczek z twojego auta?