PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Car Play / Android Auto



Winko
10th-August-2020, 16:00
Witam,
wiem, że ten temat już gdzieś był poruszany, ale chciałem sprecyzować kilka kwestii. Na bazie użytkowników, którzy to u siebie montowali.

1. Czy to urządzenie będzie pasować do Infiniti Q50 2016 RedSport US - https://pl.aliexpress.com/item/4001287034721.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1c913 014gNxcKi&algo_pvid=c3e9c584-316d-41af-b5ed-7b411ad26d75&algo_expid=c3e9c584-316d-41af-b5ed-7b411ad26d75-4&btsid=0ab6f82115970678374998181e72a0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb 201603_ (https://pl.aliexpress.com/item/4001287034721.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1c913 014gNxcKi&algo_pvid=c3e9c584-316d-41af-b5ed-7b411ad26d75&algo_expid=c3e9c584-316d-41af-b5ed-7b411ad26d75-4&btsid=0ab6f82115970678374998181e72a0&ws_ab_test= searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_) ?

2. Czy można w trakcie używania nawigacji z car play słuchać muzyki bluetooth z drugiego telefonu na oryginalnym zestawie samochodu?

3. Jak najlepiej przekonwertować częstotliwości na PL z US dla fabrycznego radia? Już nie koniecznie mowie o navi - bo zakładam wariant z Car Playem. I czy można słuchać ori radia jednocześnie majac na gorze sama navi z wspomnianego car play?

4. Kamerka się sama przelacza po wybraniu wstecznego z car play na fabryczny stoftware?

Z góry dzięki za pomoc,
MZ

wlaziu
11th-August-2020, 20:26
Ad. 1 Powinno pasować, ale pytaj Chińczyka :)
Ad. 2 Powinno działać, ale na głośniki auta można puścić tylko jedno źródło na raz (albo BTA z odtwarzacza albo Aux in z carplay)
Ad. 3 Trzeba wymienić moduł radia (i chyba górny ekran) na europę. Innym tańszym rozwiązaniem jest podpiąć do Aux In lub poprzez BTA odbiornik FM.
Ad. 3.5 Można
Ad. 4 Powinna, ale pytaj Chińczyka.

Winko
12th-August-2020, 16:09
Ok, dzięki wielkie za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o pkt. numer 3 to czy ktoś może sprecyzować:
'
Ad. 3 Trzeba wymienić moduł radia (i chyba górny ekran) na europę. Innym tańszym rozwiązaniem jest podpiąć do Aux In lub poprzez BTA odbiornik FM.'

Interesuje mnie oryginalne radio nie aux & bt. Czy faktycznie moduł radia + górny wyświetlacz trzeba wymienić aby mieć PL radio?
Dodatkowo czy funkcje pomiędzy wersjami US => EU nie giną gdzieś po wymianie?
I czy pomiędzy wersjami np. mam Red Sport a kupiłbym od Diesla EU?

Z góry dzięki za pomoc,
MZ

wlaziu
12th-August-2020, 17:59
Na pewno jak zmienisz górny ekran na eu to będziesz miał inny zestaw funkcji. Możesz kupić i od diesla. Są uniwersalne, acz modele z 2014 miały wolniejszy procesor i lepiej je omijać (poznasz po innej ściance tyłu wyświetlacza). Trzeba jeszcze immo i moduł zaprogramować bo z innego auta to ci się nie włączy od razu. Ogólnie droga zabawa. Możesz spróbować wymienić sam moduł radia pierw jak znajdziesz używkę. Są chyba 2 wersje z bose i zwykle.

adamlass
28th-December-2020, 22:54
Szukam modułu CarPlay do Q50 polift z 2017 r. produkcji. Czy ktoś z Was testował już jakiekolwiek rozwiązania? Interesuje mnie doposażenie górnego wyświetlacza.
Z góry dzięki za pomoc.

jmb7
21st-January-2021, 02:01
nawiązując do tematu czy ktoś ma jakieś doświadczenia wrażenia z używania zestawu sprzedawanego przez hadron.pl?
https://sklephadron.pl/moduly-android-auto-carplay/5860-modul-android-auto-i-carplay-do-infiniti.html
https://www.youtube.com/watch?v=Sj33hEfcor0&list=PLtZkXZQK5_qecoLIW5J9b1BryAXa27dOn

dodatkowe analogiczne pytanie dotyczące poniższej oferty z Allegro / Łódź:
https://allegro.pl/oferta/nawigacja-gps-android-infiniti-q50-q60-q50l-q50s-10133405574

podobnie jak kolega szukam do Q50 z 2017 po lift-ie; mnie bardziej odpowiada rozwiązanie hadron.pl; pewnie podjadę do nich i porozmawiam w sklepie to napiszę jak będę wiedział coś więcej;

wlaziu
22nd-January-2021, 00:33
Każde rozwiązanie będzie miało wady i zalety.
Jesli chodzi o carplay/android auto to musisz za każdym razem wyjąć telefon i podpiąć się kablem do stacji, czyli dolicz dedykowany uchwyt na telefon. Bez niego, to po każdym mocniejszym hamowaniu telefon będzie lądował na podłodze (odpinając się przy okazji :)...
W bezprzewodowe android auto bym nie wierzył, bawiłem się tym i strasznie wolno to chodziło/rwało. Możesz zrobić eksperyment. Odpal nawigację + spotify + yanosik, daj symulacje trasy i rzuć obraz bezprzewodowo poprzez miracast na tv.

Wydaje mi się, że jak już montować dedykowany uchwyt do q50 i pod dany tel. (brodit takie sprzedaje), to carplay można sobie podarować. Radio ustawiasz na BTA. Po odpaleniu auta tel. sam łączy się po bluetooth (hfp+a2dp). Spotify zaczyna grać, yanosik robi autostart I zostaje tylko wbić trasę na ekranie tel. a wskazówki ładnie razem z muzyką idą przez BTA.

Co do rozwiązań z androidem sprawdź/zapytaj o:
- Jasność ekranu/polaryzację. Czy coś widać w okularach przeciwsłonecznych w słoneczny dzień?
- Jak jest rozwiązany zestaw głośnomówiący? Czy mikrofon dobrze zbiera i wycisza tło (noise canceling). Czy widać kto dzwoni? Dobry test na mikrofon: Czy działa asystent google podczas jazdy z umiarkowaną prędkością?
- Czas do uruchomienia stacji (minuta to wieczność....)
- Współpraca z przyciskami na kierownicy/panelu środkowym.
- Logikę dzień/noc (auto ściemnianie). Podczas lekkiego deszczu światła w trybie auto lubią się włączać i wyłączać więc będziesz co chwila grzebał przy jasności.
- Logikę współpracy z radiem FM.
- Logikę kamer 360 ich włączanie/czytelność.
- Dotyczy tylko modeli Eu. Czy będzie się paliła kontrolka srs airbag?
- Wersja android. Google maps wymaga andka minimum 5.0. Patrząc na obecne rozwiązania do q50 minimum co powinno byc to andek 8.

Tak na marginesie. Zestaw bose w Q50 jak mu zapodać ścieżkę filmową poprzez Aux in to bardzo ładnie dekoduje dźwięk przestrzenny (bodaj dolby pro logic się to nazywa). Mam wrażenie, że lepsze z niego kino domowe, niż zestaw audio...

omeniq
22nd-January-2021, 09:03
Sam posiadam car play w moim q50 - zakupiłem na aliexpres. Działa to bardzo szybko, start jest natychmiastowy, szybciej niż OEM-owy system. Wsiadasz do auta, odpalsz samochód i wszystko sie samo łączy bezprzewodowo - nie musze podłącząć kabla - chyba że jade w długą trase to trzeba podłączyć bo telefon sie rozładuje. Działa szybko, bez żadnych zwiech. Użytkuje od kilku miesięcy i znalazłem dwa minusy:
- zazwyczaj nie można mieć telefonu z kieszeni - wtedy niestety nawigacja czasem wariuje i gubi zasięg - ale to wina samego telefonu zapewne a nie modułu carplay. Gdy telefon jest położony np. w cupholderze nie ma tego problemu.
- aby dzwięk był odtwarzany z tego modułu trzeba zmienić na AUX. Ogólnie to mały minus ale jeśli ktoś chce słuchać radia i używa nawigacji z dzwiękiem - wtedy tego dzwięku nie ma. Problem znika gdy słuchamy np. spotify.

Moduł posiada też android auto ale nie korzystam bo nie mam telefonu z Androidem więc nie wiem jak działa ;-)

adamlass
22nd-January-2021, 09:18
Sam posiadam car play w moim q50 - zakupiłem na aliexpres.

Pamiętasz może jakie dokładnie urządzenie kupiłeś?
Bardzo przydatny komentarz, dzięki!

omeniq
22nd-January-2021, 09:32
Pamiętasz może jakie dokładnie urządzenie kupiłeś?
Bardzo przydatny komentarz, dzięki!

Niestety nie i znikneło mi z historii ali express. Wiem, że jest tam sporo tych modułów w różnych cenach natomiast ten co ja mam to jest moduł samego carplay + andorid auto. Nie ma androida samego w sobie więc zawsze potrzebny jest telefon.
Jak kupowałem to robiłem rozeznanie troche na amerykanskich forach i pisali że te najtańsze moduły są kiepskie więc wybrałem nieco droższy. Pamiętam, że był jakiś najtanszy za około 950 zł - ja natomiast wydałem około 1500. Co ciekawe bardziej opłacało sie kupić w USD niż PLN - wyszło jakies 60 zł taniej.

piotrekfan
23rd-January-2021, 21:21
Mam niestety złe doświadczenie z modułem zakupionym w hadron. Moduł był instalowany w Q50 z 2018. CarPlay nie uruchamiał się jesli już po wielu próbach to się zawieszał. Został wymontowany, wszystkie koszty łącznie z demontażem zostały rozliczone ze sklepem, wiec pod tym względem sklep zachował się ok. Zamontowałem chiński lsailit i działa bez zarzutu ale tylko na kablu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lato
14th-January-2022, 15:31
Witam
Czy ktoś może z korzysta jeszcze z modułu z firmy Hardon? Jak tak to jakie ma z nim doświadczenia ? Dzięki z góry za info.
Pozdr
Paweł

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka

Sikor
14th-March-2022, 14:08
Cześć,

Ja zamontowałem hadron 3 miesiące temu. Mam rocznik 2018. Używam Android Auto, nie CarPlay i chodzi dobrze, to znaczy uruchamia się za każdym razem, jak pilnuje się odpowiedniej sekwencji ;) (o tym niżej)

Plusy:
- działa bezprzewodowo
- działa wyszukiwanie głosowe i asystent googla (jest zamontowany dodatkowy mikrofon)
- działa kamera 360 i przełącza się automatycznie
- dźwięki z modułu idą przez AUX, więc po jego uruchomieniu można przełączyć się na inne źródło dźwięku (ale oczywiście nie ma wtedy dźwięku z modułu)
- w ustawieniach modułu są dodatkowe elementy niedostępne fabrycznie (np. equalizer)
- łatwo przełącza się na moduł i z powrotem poprzez przytrzymanie przycisku "wstecz"
- w module działa fabryczne pokrętło na konsoli środkowej - można poruszać się po aplikacjach i wybierać funkcje

Minusy:
- zaraz po uruchomieniu trzeba się przełączyć na moduł (przytrzymać przycisk "wstecz") i zdążyć ręcznie wybrać swój telefon po tym jak jego nazwa wyświetli się na ekranie - jak nie zdążymy, to moduł się uruchomi i podłączy telefon automatycznie, ale po przełączeniu się na Android dostaniemy czarny ekran - trochę mi zajęło zanim do tego doszedłem
- raz, na dłuższej trasie żona grzebała w ustawieniach audio na ekranie modułu i rozłączyło mi Androida - zatrzymałem się i próbowałem przywrócić obraz, ale nawet "restart" samochodu nie pomagał - telefon łączy się z modułem przez Bluetooth + WiFi i nawet po wyłączeniu zapłonu jest tam prawdopodobnie podtrzymanie zasilania, które przez nieodkryty przeze mnie czas utrzymuje połączenie modułu z telefonem, próbowałem wyłączać bluetooth/WiFi w telefonie, ale ze słabym skutkiem - z czasem odkryłem że można zrestartować moduł w jego ustawieniach nawet podczas jazdy i to pomaga, bo wtedy jak coś zepsujemy, to można po prostu połączyć się na nowo
- przy dłuższym operowaniu pokrętłem, czasem pokrętło przełącza się w tryb wyboru źródła audio (w menu fabrycznym)
- Google Maps i Yanosik chyba nie dostosowuje dobrze rozdzielczości do wyświetlacza, objawia się to taką trochę pikselozą na obszarach mapy zaznaczonych na zielono (efekt podobny jak oglądanie nocnych scen na ekranie, który nie ma pełnej głębi czerni) próbowałem różnych wymuszonych ustawień Android Auto z telefonu, ale nie pomaga, co ciekawe Waze na przykład nie ma z tym problemu i wygląda rewelacyjnie
Przy okazji: może ktoś wie jaka jest rozdzielczość górnego ekranu?
- nie udało mi się zmusić modułu do automatycznego przełączania dzień/noc - próbowałem różnych ustawień (decyduje telefon, decyduje samochód) - zawsze jest tryb dzienny, nawet jak w module ustawię noc - za każdym razem jak chcę przełączyć na noc, muszę wejść w ustawienia i z nocy przełączyć na dzień, a potem z powrotem na noc...

Podsumowując: plusy ujemne nie przesłaniają mi dodatnich i jestem zadowolony ;)

wlodar
16th-July-2022, 19:59
Może komuś się przyda
https://www.drive2.ru/l/606981546896791217/

Taras110387
18th-July-2022, 21:46
Niema szczegółów o integracji. Po co tam osobny głośnik, czy jest jakie kolwiek sterowanie z kierownicy, czy wyskakuje panel klimatyzacji przy zmianie temperatury.

Taras110387
18th-July-2022, 21:48
Dodam też że udało mi się zamontować teyes cc2+
https://www.drive2.com/l/622267232424050227/
Na dole jest filmik

omeniq
19th-July-2022, 07:57
Dodam też że udało mi się zamontować teyes cc2+
https://www.drive2.com/l/622267232424050227/
Na dole jest filmik
Wygląda tragicznie jak dla mnie :D Dużo lepsze te moduły z Aliexpress do integracji oryginalnego DCU. Sam mam sam CarPlay/aa i działa od 2 lat wyśmienicie :D

Taras110387
25th-July-2022, 12:33
Niektóre osoby mówią że oryginalny wyświetlacz wygląda tragicznie, ale chyba lepiej niż ten mój CC2+ :) Ja mam android auto na CC2+ i nie korzystam z niego bo o wiele wygodniej korzystać z niezależnego urządzenia. Może carplay działa lepiej.

sirtrojan
27th-July-2022, 09:29
Taką prezentacje wyskoczyła mi na YT:

(https://www.youtube.com/watch?v=mp3OE77U0AY)


https://www.youtube.com/watch?v=mp3OE77U0AY

omeniq
27th-July-2022, 12:24
Interfejs tego nowego Mark6 wygląda dość dobrze, nie tak archaicznie jak poprzednie wersje. Ciekawe czy bedą jakieś problemy, z kamerami 360, ze świecącą się kontrolką poduszki itp. Mi osobiście się nie podoba ten tablet, zdecydowanie wole oryginalny wygląd z dwoma ekranami, aczkolwiek funkcje tego "tabletu" są ekstra.

klosz007
29th-July-2022, 14:08
To ja się podzielę sowimi doświadczeniami. To co sprzedaje Hadron to (przynajmniej po wyglądzie i kształcie obudowy) to jest to samo co na Aliexpress występuje pod marką Azton.
Ja kupiłem bezpośrednio na Ali od oficjalnego sklepu marki Joyeauto. W sumie cena ostatecznie porównywalna. Liczyłem, że to będzie coś innego ale ostatecznie okazuje się to identyczne urządzenie, tylko opakowanie i obudowa inna.
Joyeauto niby ma jakąś stronę internetową, aktualizacje oprogramowania, pomoc techniczną i to mnie skusiło.

Podpisuję się też pod tym co powyżej opisał Sikor i odniosę się w detalach:

Plusy:
- działa bezprzewodowo
Tak ale u mnie nie do końca stabilnie. Czasem się rozłącza jeżeli telefon jest w uchwycie przy słupku A. Jeżeli jest blisko modułu (umieszczonego w tunelu środkowym) to jest dużo lepiej.
Próbowałem wymienić antenę WiFi/BT dołączoną do modułu na inną ale to nie pomaga.

- działa wyszukiwanie głosowe i asystent googla (jest zamontowany dodatkowy mikrofon)
Jeszcze nie testowałem. Mikrofon przykleiłem do panelu poniżej przycisku Start/Stop. Na filmach na YT widzę, że ludzie chowają go pod lewym panelem nawiewu, nie wiem jak miałby tam działać...

- działa kamera 360 i przełącza się automatycznie
Potwierdzam.

- dźwięki z modułu idą przez AUX, więc po jego uruchomieniu można przełączyć się na inne źródło dźwięku (ale oczywiście nie ma wtedy dźwięku z modułu)
j.w.

- w ustawieniach modułu są dodatkowe elementy niedostępne fabrycznie (np. equalizer)
j.w.

- łatwo przełącza się na moduł i z powrotem poprzez przytrzymanie przycisku "wstecz"
j.w.

- w module działa fabryczne pokrętło na konsoli środkowej - można poruszać się po aplikacjach i wybierać funkcje
j.w. ale z problemami, patrz niżej


Minusy:
- zaraz po uruchomieniu trzeba się przełączyć na moduł (przytrzymać przycisk "wstecz") i zdążyć ręcznie wybrać swój telefon po tym jak jego nazwa wyświetli się na ekranie - jak nie zdążymy, to moduł się uruchomi i podłączy telefon automatycznie, ale po przełączeniu się na Android dostaniemy czarny ekran - trochę mi zajęło zanim do tego doszedłem
Tak, niestety tak to działa. Czasem pomaga wyłączenie/włączenie BT w telefonie. Można jednak wyjść z tej sytuacji podłączając telefon po kablu, wtedy (zwykle) odzyskuje się połączenie z nim (i obraz na wyświetlaczu).

- raz, na dłuższej trasie żona grzebała w ustawieniach audio na ekranie modułu i rozłączyło mi Androida - zatrzymałem się i próbowałem przywrócić obraz, ale nawet "restart" samochodu nie pomagał - telefon łączy się z modułem przez Bluetooth + WiFi i nawet po wyłączeniu zapłonu jest tam prawdopodobnie podtrzymanie zasilania, które przez nieodkryty przeze mnie czas utrzymuje połączenie modułu z telefonem,Tak, wg. mnie on działa przez jeszcze jakieś 5 minut od wyłączenia auta (czas nie potwierdzony dokładnie). W ten sposób unika się ciągłego ponownego uruchamiania modułu (ono chwilę czasu zajmuje) przy wyłączaniu/włączaniu ACC czy zapłonu. Ale uniemożliwia to równolegle jego szybki restart przez wyłączenie auta..
Z drugiej strony nie może działać non stop bo pobiera sporo prądu (robi się ciepły) więc pewnie działając non stop po dłuższym postoju rozładował by akumulator.

... próbowałem wyłączać bluetooth/WiFi w telefonie, ale ze słabym skutkiem - z czasem odkryłem że można zrestartować moduł w jego ustawieniach nawet podczas jazdy i to pomaga, bo wtedy jak coś zepsujemy, to można po prostu połączyć się na nowo
Tak, o ile nie uzyskasz efektu czarnego ekranu, wtedy restartu z poziomu opcji/menu modułu nie da się zrobić :-(

- przy dłuższym operowaniu pokrętłem, czasem pokrętło przełącza się w tryb wyboru źródła audio (w menu fabrycznym)
Tak, nie wiem kiedy to się dzieje ale tak się zdarza - wtedy pokrętło steruje jednocześnie/równolegle i Android Auto i (w tle) fabrycznym InTouch.

- Google Maps i Yanosik chyba nie dostosowuje dobrze rozdzielczości do wyświetlacza, objawia się to taką trochę pikselozą na obszarach mapy zaznaczonych na zielono (efekt podobny jak oglądanie nocnych scen na ekranie, który nie ma pełnej głębi czerni) próbowałem różnych wymuszonych ustawień Android Auto z telefonu, ale nie pomaga, co ciekawe Waze na przykład nie ma z tym problemu i wygląda rewelacyjnie
Nie zauważyłem tego efektu. Może to kwestia konkretnego telefonu.

- nie udało mi się zmusić modułu do automatycznego przełączania dzień/noc - próbowałem różnych ustawień (decyduje telefon, decyduje samochód) - zawsze jest tryb dzienny, nawet jak w module ustawię noc - za każdym razem jak chcę przełączyć na noc, muszę wejść w ustawienia i z nocy przełączyć na dzień, a potem z powrotem na noc...
Nie sprawdzałem jeszcze.

Do tego dochodzi problem, zapewne to już problem Androida lub telefonu (OnePlus 9), że przy każdym uruchomieniu auta na telefonie same dodają mi się w pasku szybkich skrótów i powiadomień, jako pierwsze w kolejności, dwa szybkie skróty do włączana WiFi Calling na obu kartach SIM. Jeśli je usunę lub przesunę dalej to przy kolejnym połączeniu z modułem znów wracają. Wkurzające.
Dodatkowo moduł zawsze w opcjach BT ustawia sobie że moduł ma być używany do połączeń telefonicznych. Jeśli to wyłączę to przy ponownym połączeniu znów się to włącza. A chciałbym żeby rozmowy tel. działały przez fabryczny zestaw wbudowany w auto.

Ja generalnie jestem średnio zadowolony. Myślę czy by nie używać dwóch telefonów na raz - jednego (codziennego) w uchwycie, bez połączenia z modułem Android Auto a drugiego połączonego przewodowo z modułem i schowanego w podłokietniku. Może to się lepiej sprawdzi.
Poza tym spróbuję jeszcze jak działa CarPlay z tym modułem.

omeniq
2nd-August-2022, 08:45
Żaden z powyższych problemów nie występuje w moim module który posiada tylko CarPlay i Android Auto. Te moduły ktore mają wbudowanego androida (Standalone) to faktycznie zazwyczaj są do kitu. Widziałem już kilka tych modułów, nawet tych montowanych przez Paco Electronics i to jest niestety dziadostwo. Ten android jest praktycznie nie używalny lub bardziej się wkurzasz niż go używasz. Mój moduł zawsze automatycznie się włącza, automatycznie odpala się car play - czasami potrafi się odpalić szybciej niż cały InTouch, aczkolwiek zdarza mu się załapać nieco wolniej. Raz na 100 razy nie zadziała wireless CarPlay, wtedy podłączam przez kabel i działa błyskawicznie po czym można odpiąć kabel. Automatycznie dostosowuje ekran dzień/noc. Działa fabryczne pokrętło, ale używając go, klika się również po "oryginalnym" systemie więc najlepiej wyjąć kartę z mapami i wtedy nic więcej się nie klika. Muzyka leci po AUX lub Bluetooth - telefon mam podłączony do fabrycznego systemu głośno mówiącego i przez niego odbieram telefon bo jest lepsza jakość dźwięku i mikrofon lepiej zbiera niż ten dołączony do modułu - no i nie musi być AUX żeby był dźwięk z rozmowy.

W ciagu dwóch lat użytkowania 2x zgasł mi ekran na czarno - nie mam pojęcia dlaczego. Po ponownym odpaleniu auta wszystko działa po staremu.

Podsumowując, jeśli ktoś chce moduł z wbudowanym Androidem to NIE polecam. Zdecydowanie polecam moduł z samym CarPlay/AndroidAuto które działają o niebo lepiej, zero zawieszeń itp - bo to po prostu mirror ekranu telefonu.

klosz007
2nd-August-2022, 23:05
Ja właśnie o takim czymś mówię - to moduł CarPlay/Android Auto a nie moduł z własnym Android.

Ten czarny ekran to dzieje się wtedy gdy bezprzewodowy Android się rozłączy z modułem. Aby to naprawić trzeba chociaż na chwilę połączyć telefon kablem albo wyłączyć samochód na min. 5 min alby moduł się sam zresetował.
U mnie ta pierwsza opcja nie jest bynajmniej wygodna bo kable USB wychodzi w podłokietniku.

Ogólnie zapewne większość tych "problemów" to specyfika Androida czy telefonu z Androidem a nie modułu CP/AA. U mnie np. mam w telefonie w opcjach Android auto ustawiony "tryb dzień/noc w mapach" na "Automatycznie" a na wyświetlaczu zawsze jest jak w dzień. Opcje wymuszonego na stałe dnia lub nocy działa poprawnie. Wątpię, żeby to miało związek z modułem AA/CP. w końcu to telefon podaje obraz.

Tego co mówisz o rozmowach tel. u mnie się nie da zrobić mając jeden telefon i to też zapewne kolejny problem telefonu i/lub Androida - przy każdym połączeniu się telefonu z BT w module AA/CP, w telefonie w opcjach BT ustawia się, że moduł AA/CP po BT ma być używany do rozmów telefonicznych i jest wybierany przez telefon jako pierwszy (przed fabrycznym zestawem głośnomówiącym auta z którym telefon też jest sparowany).
Mogę to wyłączyć w opcjach BT telefonu ale przy kolejnym połączeniu telefonu z BT w module AA/CP znów się włącza. To zapewne nadgorliwość oprogramowania Android Auto.

Skończyło się na tym, że mam drugi tel. z drugą kartą SIM (tylko do transmisji danych) połączony przewodowo do modułu AA/CP i to działa najlepiej.

Dziś do auta podłączałem iPhone kolegi i muszę powiedzieć, że CP znacznie bardziej mi się podoba niż AA i chyba kupię pod to jakiegoś taniego iPhone (i tak mam iPada wiec używam obu ekosystemów).

omeniq
3rd-August-2022, 08:28
Okej rozumiem :-) No to faktycznie chyba Android jest jakiś upośledzony z tym modułem :D Fakt, od zawsze używam iPhone i działa wyśmienicie!

QubaKpl
6th-August-2022, 08:53
Żaden z powyższych problemów nie występuje w moim module który posiada tylko CarPlay i Android Auto. Te moduły ktore mają wbudowanego androida (Standalone) to faktycznie zazwyczaj są do kitu. Widziałem już kilka tych modułów, nawet tych montowanych przez Paco Electronics i to jest niestety dziadostwo. Ten android jest praktycznie nie używalny lub bardziej się wkurzasz niż go używasz. Mój moduł zawsze automatycznie się włącza, automatycznie odpala się car play - czasami potrafi się odpalić szybciej niż cały InTouch, aczkolwiek zdarza mu się załapać nieco wolniej. Raz na 100 razy nie zadziała wireless CarPlay, wtedy podłączam przez kabel i działa błyskawicznie po czym można odpiąć kabel. Automatycznie dostosowuje ekran dzień/noc. Działa fabryczne pokrętło, ale używając go, klika się również po "oryginalnym" systemie więc najlepiej wyjąć kartę z mapami i wtedy nic więcej się nie klika. Muzyka leci po AUX lub Bluetooth - telefon mam podłączony do fabrycznego systemu głośno mówiącego i przez niego odbieram telefon bo jest lepsza jakość dźwięku i mikrofon lepiej zbiera niż ten dołączony do modułu - no i nie musi być AUX żeby był dźwięk z rozmowy.

W ciagu dwóch lat użytkowania 2x zgasł mi ekran na czarno - nie mam pojęcia dlaczego. Po ponownym odpaleniu auta wszystko działa po staremu.

Podsumowując, jeśli ktoś chce moduł z wbudowanym Androidem to NIE polecam. Zdecydowanie polecam moduł z samym CarPlay/AndroidAuto które działają o niebo lepiej, zero zawieszeń itp - bo to po prostu mirror ekranu telefonu.

Mógłbyś podać linka do swojego modułu ? I czy to działa z infem z 2015r ?

klosz007
7th-August-2022, 15:03
Zrobiłem jeszcze próby z iPhone kolegi i działa to o wiele, wiele lepiej..... Łączy się bezprzewodowo z modułem AA/CP JoyeAuto natychmiast i bezprzewodowo działa w 100% stabilnie. Żadnego klikania "na czas" bo jak nie to czarny ekran itp.
Poza tym sam interfejs CarPlay uważam za dużo bardziej funkcjonalny, dopracowany i wygodniejszy niż Android Auto. Sorry Google ale tu musicie jeszcze popracować.

Niestety jeden problem zostaje - kręcąc kółkiem i naciskając OK często w tle równolegle steruje się oryginalną nawigacją. I faktycznie na to zjawisko faktycznie najlepszy "hint" to wyjąć kartę SD z oryginalnymi mapami i je olać. Wówczas górny wyświetlacz jest nieczynny (i w zasadzie od razu mógłby się przełączać na moduł AA/CP no ale niestety nadal trzeba przez chwilę przytrzymać przycisk "back")

W efekcie kupiłem sobie tylko auta używanego iPhone SE 2020 - schowany w podłokietniku, podłączony do samochodowej ładowarki, z modułem AA/CP łączy się bezprzewodowo. Telefon z Androidem który był tam wcześniej (tj. mój poprzedni OnePlus 7T Pro) poszedł w ostateczną odstawkę.
A w uchwycie przy słupku A jest nadal mój "główny" OnePlus 9 którego używam do rozmów tel. i Yanosika. Niestety iPhone'a jako "główny telefon na co dzień" nadal nie jestem w stanie przełknąć (funkcjonalnie i cenowo) ale to zupełnie inny temat.

Tak, że w połączeniu z iPhone mogę ten moduł JoyeAuto zdecydowanie rekomendować zaś w połączeniu z Androidem (szczególnie z moimi OnePlus 7T Pro i 9) - jednak z dużymi zastrzeżeniami (choć ich część zapewne wynika ze specyfiki telefonów a nie z samego Androida).


Ten zestawy dokładnie kupiłem (na Aliexpress):
https://pl.aliexpress.com/item/1005003263365896.html

Tu jest opisany:
https://www.joyeauto.com/infiniti-q50-q60-q50l-qx50-wifi-wireless-apple-carplay-airplay-android-auto-solution/


Czy będzie działać w Q50 2015 - nie wiem. Musi być ten "nowszy" moduł górnego wyświetlacza w którym da się założyć ten adapter łączący wyświetlacz w właściwym modułem AA/CP. Zdaje się że 2015 to był ten rok "przełomowy" kiedy część Q50 miała stary a część nowszy moduł górnego wyświetlacza.
W 2015 przed zakupem trzeba się upewnić który moduł wyświetlacza się ma.

Dodam jeszcze, że ten konkretny "sklep" na Aliexpress nie pobiera VATu. Cena jest podana z VATem ale udzielają natychmiastowej zniżki w wysokości VAT. Tak, że później należy dostarczyć Fedexowi potrzebne dokumenty, żeby dokonali odprawy i zapłacić VAT przy odbiorze przesyłki (plus jakieś opłaty za zabezpieczenia należności celnych). Jest jeszcze ta zniżka sklepu 141zł tak, że razem wyszło mi ok. 2400zł. Uważam, że było warto.
Sprzedawca wystawia "fake'owy" dowód zakupu na 30 USD ale Fedex do odprawy prosi o dowód przelewu/płatności więc tu się raczej oszukać na VAT nie da :-P

Strzelam, że moduł z Hadronu jest b. podobny funkcjonalnie i kosztuje podobnie ale jednak kupuje się w kraju, można łatwo zwrócić itp. Na Aliexpress można go kupić jako Azton, w cenie chyba ok. 2000zł z VAT.

klosz007
8th-August-2022, 15:29
Dodam jeszcze jeden mały problem - jeżeli mamy odpalony interfejs AA/CP i auto wróci automatycznie do oryginalnego interfejsu aby wyświetlić kamery (bo np. zapięliśmy wsteczny), po zakończeniu wyświetlania obrazu z kamer, ekran nie wraca do interfejsu AA/CP tylko zostaje w fabrycznym InTouch. Trzeba znów przytrzymać Back aby wejść w AA/CP.

W sprawie tego równoległego sterowanie interfejsem AA/CP i InTouch fabrycznym pokrętłem to napisałem do supportu JoyeAuto, zobaczymy co odpiszą.
Niby można wyjąć kartę SD ale poza mapami traci się wtedy także menu auta które było pod przyciskiem OK.

omeniq
9th-August-2022, 11:38
Dodam jeszcze jeden mały problem - jeżeli mamy odpalony interfejs AA/CP i auto wróci automatycznie do oryginalnego interfejsu aby wyświetlić kamery (bo np. zapięliśmy wsteczny), po zakończeniu wyświetlania obrazu z kamer, ekran nie wraca do interfejsu AA/CP tylko zostaje w fabrycznym InTouch. Trzeba znów przytrzymać Back aby wejść w AA/CP.

U mnie nie ma tego problemu. Zawsze wraca do tego co było ostatnio :-)

QubaKpl
9th-August-2022, 19:59
U mnie nie ma tego problemu. Zawsze wraca do tego co było ostatnio :-)


Masz może link do sklepu do swojego modułu ?

omeniq
10th-August-2022, 07:07
Masz może link do sklepu do swojego modułu ?

Dokładnie ten moduł który ja mam nie jest już dostępny, jednak jest bardzo podobny do tego:
https://pl.aliexpress.com/item/1005002669440894.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7ebf452c6 RSioo&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

szczekoscisk
10th-August-2022, 13:19
hej wszystkim!
wiem że pewnie temat był wałkowany ale do końca nie potrafię znaleźć wszystkich postów!
mam Q50 Premium 2017 z USA i chciałbym odblokować, wgrać język Polski ale też sprawdzić czy w ogóle mam nawigacje w aucie.
Czy może być tak że nie mam nawigacji w aucie ?

QubaKpl
10th-August-2022, 16:56
Dokładnie ten moduł który ja mam nie jest już dostępny, jednak jest bardzo podobny do tego:
https://pl.aliexpress.com/item/1005002669440894.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7ebf452c6 RSioo&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol
Dzięki, rozumiem że ten górny ekran trzeba rozmontować i wsadzić płytkę do niego ? Kurcze chętnie bym to zamowił ale wolałbym zlecić komuś montaż:/ Może jest ktoś z podkarpacia chętny na odpłatne zamontowanie ?

szczekoscisk
11th-August-2022, 19:59
hej chciałbym zawołać, zapytać @Sikor i @omeniq czy są zadowoleni ze swoich modułów?
Czy może w okolicach Wwa macie kogos kto moze dokonac takiej zmiany.
I moze czy ktoś wie czy można na górnym ekranie mieć nawigacje uruchomiąną i w uruchomiony car play aby leciała muzyka w tle np ze spotify?

dzięki

omeniq
12th-August-2022, 22:24
Dzięki, rozumiem że ten górny ekran trzeba rozmontować i wsadzić płytkę do niego ? Kurcze chętnie bym to zamowił ale wolałbym zlecić komuś montaż:/ Może jest ktoś z podkarpacia chętny na odpłatne zamontowanie ?
Tak dokładnie, jak wpadniesz do Krakowa to mogę zamontować kiedyś ;-)


hej wszystkim!
wiem że pewnie temat był wałkowany ale do końca nie potrafię znaleźć wszystkich postów!
mam Q50 Premium 2017 z USA i chciałbym odblokować, wgrać język Polski ale też sprawdzić czy w ogóle mam nawigacje w aucie.
Czy może być tak że nie mam nawigacji w aucie ?

Nie ma jakiegoś prostego sposobu na zmianę języka. Jest firma Uczymy Auta Polskiego która potrafi to zrobić, aczkolwiek słyszałem o jakichś drobnych niedoróbkach.
Poza tym, można wymienić ekran na europejski + konfiguracja i powinno śmigać.
W USA były auta bez nawigacji, jeśli na górnym ekranie masz tylko biały zegar to znak, że Twój egzemplarz nie posiada fabrycznej nawigacji.

szczekoscisk
14th-August-2022, 17:31
dzięki !omeniq
No tak domyśliłem się, że nie mam navi.
Pokombinuje co by najlepiej wyszło, myślałem o AuCar Mark6 albo faktycznie zakupic europejska wersję i dołożyć carplaya. Orientujesz sie może czy przy zakupie europejskiej wersji, potrzebna jest moze jakas konwersja czy moze wgranie jezyka PL czy czegos na Europe (zależy mi na tym aby nawigacja łączyłą sie i działa ze wszystkim co tam jest) aby wszystko razem śmigało?
Dziękuje za odpowiedz wyzej!

omeniq
16th-August-2022, 15:32
dzięki !omeniq
No tak domyśliłem się, że nie mam navi.
Pokombinuje co by najlepiej wyszło, myślałem o AuCar Mark6 albo faktycznie zakupic europejska wersję i dołożyć carplaya. Orientujesz sie może czy przy zakupie europejskiej wersji, potrzebna jest moze jakas konwersja czy moze wgranie jezyka PL czy czegos na Europe (zależy mi na tym aby nawigacja łączyłą sie i działa ze wszystkim co tam jest) aby wszystko razem śmigało?
Dziękuje za odpowiedz wyzej!
Moim zdaniem, jeśli chcesz mieć sensowna nawigacje i nie potrzebujesz polskiego języka to najlepszym wyjściem jest moduł CarPlay/Android Auta montowany w oryginalny ekran. Masz wersje 2017 więc masz już nowy ekran więc nie trzeba go wymieniać aby zamontować moduł. Dorzucenie fabrycznej nawigacji jest kłopotliwe, za dużo komponentów no i sam fakt że ta nawigacja jest do kitu według mnie dyskwalifikuje taki przeszczep :-)

szczekoscisk
16th-August-2022, 19:10
No to w takim razie pewnie tak zrobie.
Orientujesz się lub może ktoś z forum czy zakup z tego miejsca modulu jest ok?
Chodzi mi o to czy ten zestaw jest wporządku?
https://sklephadron.pl/moduly-android-auto-carplay/5601-modul-android-auto-i-carplay.html

Jeżeli nie to czy coś innego wartego czy godnego polecenia macie?
dzieki

omeniq
17th-August-2022, 07:28
No to w takim razie pewnie tak zrobie.
Orientujesz się lub może ktoś z forum czy zakup z tego miejsca modulu jest ok?
Chodzi mi o to czy ten zestaw jest wporządku?
https://sklephadron.pl/moduly-android-auto-carplay/5601-modul-android-auto-i-carplay.html

Jeżeli nie to czy coś innego wartego czy godnego polecenia macie?
dzieki

Nie wygląda jakoś super według mnie bo nie wiem co to w ogóle jest :-) na poprzedniej stronie wklejałem link do aliexpress do modułu który jest prawie identyczny do mojego - podpisane tylko inną firmą :-)

Mateusz ex37
26th-August-2022, 15:40
Panowie zadam pytanie tutaj cho? u mnie b?dzie to w QX80.
Czy na tym CarPlay mo?na obs?ugiwa? telefon z wy?wietlacza samochodowego?

Slayer
28th-October-2022, 21:59
Właśnie zamontowalem carplay/android auto wszystko ok instalacja prosta na górny wyświetlacz trzeba rozkręcić i podpiąć ich PCB.
Niestety nie mam dźwięku po USB w ogóle z Androida Yanosik, mapa Google itp nie ma dźwięku muzyka z tego też nie leci tylko okazuje że Play jest ogólnie wizualnie wszystko śmiga ale nie ma audio.
Gdy nie mam wpiętego kabla od tego modułu muzyka z phone leci po BT bez problemu jak tylko podepnie kabel włącza się Android i cisza .
Pisałem właśnie do chinola co z tym fantem i czekam na odpowiedź.
Zakup z tego źródła może ktoś montował i się co może jest nie tak ?
https://a.aliexpress.com/_EzUuhMV

Taras110387
2nd-November-2022, 20:34
Może ktoś jeszcze chce kupić moduł android auto https://www.infinitiq50.org/threads/smart-auto-kits-apple-carplay-android-auto.140179/

WoWi
6th-November-2022, 16:59
Właśnie zamontowalem carplay/android auto wszystko ok instalacja prosta na górny wyświetlacz trzeba rozkręcić i podpiąć ich PCB.
Niestety nie mam dźwięku po USB w ogóle z Androida Yanosik, mapa Google itp nie ma dźwięku muzyka z tego też nie leci tylko okazuje że Play jest ogólnie wizualnie wszystko śmiga ale nie ma audio.
Gdy nie mam wpiętego kabla od tego modułu muzyka z phone leci po BT bez problemu jak tylko podepnie kabel włącza się Android i cisza .
Pisałem właśnie do chinola co z tym fantem i czekam na odpowiedź.
Zakup z tego źródła może ktoś montował i się co może jest nie tak ?
https://a.aliexpress.com/_EzUuhMV

Nadal masz problem?

Slayer
8th-November-2022, 21:12
Uruchomiłem tylko po AUX jakoś działa ale czasami się potrafi wyłączyć muszę dać restart z Android.
Dźwięk nie powala ale da się słuchać.
Muszę jeszcze poprawić mikrofon bo kiepsko działa tylko mam go za kratka i muszę pomyśleć gdzie go wrzucić bo niby test robi na 100% ale często słychać z drugiej strony u odbiorcy jak za ścianą lub pogłos ogólnie słaba jakość.

Slayer
13th-November-2022, 14:09
Pytanie do ludzi którzy instalowali u siebie taki moduł czy działa wam dźwięk po kablu USB który jest poprzez konwerter wpięty w podłokietnik ?

WoWi
13th-November-2022, 18:31
Pytanie do ludzi którzy instalowali u siebie taki moduł czy działa wam dźwięk po kablu USB który jest poprzez konwerter wpięty w podłokietnik ?
Ja mam po kablu i mi działa, ale co masz na myśli "wpięty w podłokietnik" ?

Slayer
13th-November-2022, 19:02
W podłokietniku mam 2 USB pod jedno jest podpięte właśnie USB ktore jest spięte z modułu Jack audio i tu nie mam dźwięku, tylko muszę wypiąć z tego konwertera Jack i podpiąć go bezpośrednio w aux w podłokietniku wybrać źródło AUX i wtedy mam dźwięk.

WoWi
15th-November-2022, 00:41
Ty musisz mieć podłączony telefon bezpośrednio do tego kabla USB żeńskiego który wychodzi z modułu

omeniq
18th-November-2022, 09:04
Ja mam podpięte pod AUX chociaż praktycznie nie korzystam z tego. Muzykę odtwarzam np. ze Spotify przez fabryczny bluetooth (car play normalnie pokazuje co leci itp), mikrofonu z tego modułu też nie używam bo do rozmów korzystam też z oryginalnego zestawu głośno mówiącego. Dźwięk z tego modułu w takim przypadku tylko do nawigacji ale nigdy nie korzystam bo nie lubię.
Jedyny minus jest taki, że jak muza leci przez bluetooth to przełączanie utwórów z kierownicy się trochę chrzani - czasem nie przełącza jak trzeba. Działa natomiast poprawnie przełączanie pokrętłem InTouch - chociaż też rzadko używam w ogóle przełączania utworów. Alternatywnie można poprawnie przeskoczyć utwór klikając na ekranie car play.

Slayer
20th-November-2022, 21:29
U mnie tylko AUX niestety pod USB nie działa lecę na android auto nie wiem jak na carplay ale będzie chyba to samo.

wlaziu
21st-November-2022, 17:32
Ten przewód co zaznaczyłeś, jeśli dobrze rozumiem schemat, to służy do podłączenia telefonu/pendrive/klawiatury etc. Taki zwykły port USB gdzie hostem jest moduł carplay.

norbertm83
6th-January-2023, 13:55
hey, a jak podlaczales telefon po kablu USB(C), to na dolnym monitorze wybierales AUDIO i pozniej iPAD ?

Tak podpinales?
https://youtube.com/clip/Ugkxtwi2vDWAUdL8SuoofU2mWX1Hlby29M-u

Slayer
6th-January-2023, 22:10
hey, a jak podlaczales telefon po kablu USB(C), to na dolnym monitorze wybierales AUDIO i pozniej iPAD ?

Tak podpinales?
https://youtube.com/clip/Ugkxtwi2vDWAUdL8SuoofU2mWX1Hlby29M-u

Tak zgodnie z tym z YT.

mkkosman
10th-March-2023, 08:09
Slayer poradziłeś sobie z tymi problemami. ja właśnie zainstalowałem ten moduł od Joyeauto i mam to samo. Na razie testuje co i jak.

Slayer
14th-March-2023, 18:50
Niestety z tego co dostałem info tak ma być.

klosz007
17th-May-2023, 17:17
Jeszcze mała aktualizacja. Zgłębiałem temat dlaczego jest tak u mnie (moduł AA/CP firmy JoyeAuto), że po wejściu w tryb AA/CP kręcenie pokrętłem na tunelu powoduje jednoczesne operowanie w tle oryginalnym interfejsem auta (o ile nie wyjmie się karty SD z mapami i nie wyłączy się de facto w ten sposób oryginalnego modułu).
Wg. mnie nie nie może być inaczej - moduł AA/CP musiałby być wstawiony w szereg pomiędzy to pokrętło na tunelu a oryginalny moduł auta aby odciąć pokrętło od oryginalnego modułu auta po wejściu w tryb AA/CP.
A po samym kablu dawanym z modułem AA/CP wg. mnie widać, że nie jest to tak zrobione. Moduł AA/CP po prostu pożycza sobie sygnały idące z pokrętła, nie jest wstawiony w szereg z pokrętłem więc nie może nic odcinać w czasie gdy jest aktywny interfejs AA/CP.

Zacząłem to drążyć z supportem JoyeAuto i jak wytłumaczyłem im o co chodzi i w końcu zrozumieli to przestali się do mnie odzywać :-) Czyli pewnie tak ma być.

Pisaliście wyżej, że mieliście to samo na modułem z Hadronu (na Aliexpress występuje pod nazwą Azton). Pytałem Hadronu i twierdzą, że ich moduł nie ma takiego problemu. Tyle, że poza samą obudową modułu ten moduł Azton jest identycznej konstrukcji jak mój JoyeAuto (chyba, że Hadron zaczął sprzedawać coś innego niż Azton), jest ta sama wiązka więc nie wiem jak mógłby działać inaczej.

Znalazłem moduł AA/CP do Q50 który jest znacznie bardziej rozbudowany, do kontrolera na tunelu dokupuje się do niego opcjonalną wiązkę wstawianą pomiędzy kontroler a oryginalną złączkę idącą do fabrycznej instalacji (bez niej nie można sterować interfejsem AA/CP za pomocą pokrętła na tunelu, tylko dotyk działa) i tam ma to szansę działać poprawnie (czyli po wejściu w tryb AA/CP pokrętło na tunelu nie będzie równolegle sterować oryginalnym interfejsem auta).
Poza tym płytka wstawiana w środku modułu auta pomiędzy płytę główną a wyświetlacz jest inna, wychodzi z niej więcej kabli do jednostki AA/CP i jak widziałem na filmie to tam komunikaty z modułu auta są wyświetlane nad obrazem z telefonu.
Memorial Day Sale : OEM Certified Wired & Wireless Infiniti CarPlay for Q50 2014-2020 V37 Android Auto upgrade module – UNAVI USA, Inc. (unavi-usa.com) (https://unavi-usa.com/products/carplay-infiniti-upgrade-retrofit-android-auto-module-for-infiniti-q50-2014-2019)
Unavi CarPlay i-knob for operating Infiniti gear shift knob switch: 1KNAWQ5V1A – UNAVI USA, Inc. (unavi-usa.com) (https://unavi-usa.com/products/i-knob-1knawq5v1a)
Memorial Day Sale: How to Install APPLE CARPLAY in INFINITI Q50 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=3xdHc3N7C9c) (polecam punkt 1:03:35 - widać pasek głośności wyświetlany ponad zawartością AA/CP).
​Tyle, że sprzedają to tylko w USA i cena tego kompletu bez podatków i wysyłki to 750 USD.
Jak się wszystko zsumuje to pewnie wyjdzie cena Aucar'a MK6 z Ali.

Taras110387
23rd-May-2023, 19:02
Ciekawe że dźwięk idzie przez wejście ipoda, raczej dźwięk jest lossless.
Szukałem też adapter bluetooth 5.0 z wyjściem usb Ipad, bo ten dźwięk po bluetooth jest dość słaby... W tym momencie raczej niema takiego ale jedna firma ma zacząć sprzedawać takie urządzenie od sierpnia.

Taras110387
9th-February-2024, 20:58
Byłem w Stanach i kupiłem ten moduł. Już jest zainstalowany, ciekawe że w najnowszej wersji dźwięk audio i połączeń idzie przez fabryczny bluetooth i jest bezprzewodowe AA. Jest również możliwość podłączyć dźwięk kablem przez iterfejs Ipod ale przy zakupie trzeba poprosić o ten kabel bo inaczej go nie będzie w zestawie. Wszystko na razie działa super, testuję kilka dni.
W zestawie kable w miękkim oplocie, dodatkowe pianki samoprzylepne do owinięcia wtyczek że by nie hałasowali. Długie kabli pozwalają na umieszczenie modułu w nogach pasażera pod obszyciem.
Niestety trafił się wadliwy zestaw do I-Knob, nie działa, czekamy na nowy.

https://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=17369&stc=1

https://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=17368&stc=1

Zbrodniciel
18th-March-2024, 12:35
"kupiłem ten moduł" czyli który? jaki dokładnie producent i model? Zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem dokladnie którego, z Ali czy Hadron czy jeszcze jakiś inny...Obawiam sie problemów z jakością rozmów przez moduł Bluetooth i z przełączaniem utworów z kierownicy..


Byłem w Stanach i kupiłem ten moduł.

Taras110387
18th-March-2024, 17:44
Kupiłem moduł Unavi. Tam niema problemu z jakością połączeń bo dźwięk idzie prze bluetooth infiniti. Muzyka też idzie przez bluetooth infiniti, w zestawie nawet niema kabla podłączenia do aux. Dobrze to działa ale jest dość drogi.

Zbrodniciel
19th-March-2024, 16:51
Niestety dostepny tylko w US. Cos bym kupil u chinczyka albo w PL zeby działało przez fabryczny BT....

Kupiłem moduł Unavi. Tam niema problemu z jakością połączeń bo dźwięk idzie prze bluetooth infiniti. Muzyka też idzie przez bluetooth infiniti, w zestawie nawet niema kabla podłączenia do aux. Dobrze to działa ale jest dość drogi.

Slayer
26th-March-2024, 22:38
Jeszcze mała aktualizacja. Zgłębiałem temat dlaczego jest tak u mnie (moduł AA/CP firmy JoyeAuto), że po wejściu w tryb AA/CP kręcenie pokrętłem na tunelu powoduje jednoczesne operowanie w tle oryginalnym interfejsem auta (o ile nie wyjmie się karty SD z mapami i nie wyłączy się de facto w ten sposób oryginalnego modułu).
Wg. mnie nie nie może być inaczej - moduł AA/CP musiałby być wstawiony w szereg pomiędzy to pokrętło na tunelu a oryginalny moduł auta aby odciąć pokrętło od oryginalnego modułu auta po wejściu w tryb AA/CP.
A po samym kablu dawanym z modułem AA/CP wg. mnie widać, że nie jest to tak zrobione. Moduł AA/CP po prostu pożycza sobie sygnały idące z pokrętła, nie jest wstawiony w szereg z pokrętłem więc nie może nic odcinać w czasie gdy jest aktywny interfejs AA/CP.

Zacząłem to drążyć z supportem JoyeAuto i jak wytłumaczyłem im o co chodzi i w końcu zrozumieli to przestali się do mnie odzywać :-) Czyli pewnie tak ma być.

Pisaliście wyżej, że mieliście to samo na modułem z Hadronu (na Aliexpress występuje pod nazwą Azton). Pytałem Hadronu i twierdzą, że ich moduł nie ma takiego problemu. Tyle, że poza samą obudową modułu ten moduł Azton jest identycznej konstrukcji jak mój JoyeAuto (chyba, że Hadron zaczął sprzedawać coś innego niż Azton), jest ta sama wiązka więc nie wiem jak mógłby działać inaczej.

Znalazłem moduł AA/CP do Q50 który jest znacznie bardziej rozbudowany, do kontrolera na tunelu dokupuje się do niego opcjonalną wiązkę wstawianą pomiędzy kontroler a oryginalną złączkę idącą do fabrycznej instalacji (bez niej nie można sterować interfejsem AA/CP za pomocą pokrętła na tunelu, tylko dotyk działa) i tam ma to szansę działać poprawnie (czyli po wejściu w tryb AA/CP pokrętło na tunelu nie będzie równolegle sterować oryginalnym interfejsem auta).
Poza tym płytka wstawiana w środku modułu auta pomiędzy płytę główną a wyświetlacz jest inna, wychodzi z niej więcej kabli do jednostki AA/CP i jak widziałem na filmie to tam komunikaty z modułu auta są wyświetlane nad obrazem z telefonu.
Memorial Day Sale : OEM Certified Wired & Wireless Infiniti CarPlay for Q50 2014-2020 V37 Android Auto upgrade module – UNAVI USA, Inc. (unavi-usa.com) (https://unavi-usa.com/products/carplay-infiniti-upgrade-retrofit-android-auto-module-for-infiniti-q50-2014-2019)
Unavi CarPlay i-knob for operating Infiniti gear shift knob switch: 1KNAWQ5V1A – UNAVI USA, Inc. (unavi-usa.com) (https://unavi-usa.com/products/i-knob-1knawq5v1a)
Memorial Day Sale: How to Install APPLE CARPLAY in INFINITI Q50 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=3xdHc3N7C9c) (polecam punkt 1:03:35 - widać pasek głośności wyświetlany ponad zawartością AA/CP).
​Tyle, że sprzedają to tylko w USA i cena tego kompletu bez podatków i wysyłki to 750 USD.
Jak się wszystko zsumuje to pewnie wyjdzie cena Aucar'a MK6 z Ali.

Tylko że aucar Tesla jest bez napędu CD.

Paja
15th-April-2024, 22:48
widze ze temat jest dosyc dlugi, po kupnie mojego Q50 chcialbym jednak sie przesiasc na android auto - troche mi tego brakuje ;), ale widze ze wszystko dotyczy wersji juz od 2015, pytanko czy ktos probowal montowac android auto do wersji Q50 z 2014? @Slayer - widze ze to UNAVI jest opisane ze dziala na 2014... pytanie jest tez czy ktos na forum to probowal?

Slayer
21st-April-2024, 23:01
widze ze temat jest dosyc dlugi, po kupnie mojego Q50 chcialbym jednak sie przesiasc na android auto - troche mi tego brakuje ;), ale widze ze wszystko dotyczy wersji juz od 2015, pytanko czy ktos probowal montowac android auto do wersji Q50 z 2014? @Slayer - widze ze to UNAVI jest opisane ze dziala na 2014... pytanie jest tez czy ktos na forum to probowal?
Witaj

Jesli jest w opisie twój rok auta to powinno zadziałać warto zapytać u źródła gdyby nie zatrybilo czy możesz zwrócić.

operculum
28th-April-2024, 12:39
Reasumując, czy ma ktoś mk6 . Ciekawe, czy wszystko jest kompatybilne z wersją EU . Oglądałem film z montażu i nie wygląda to skomplikowanie, nawet dla takiego zielonego elektronika jak ja.