PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Montaż tylnej tablicy rejestracyjnej



omeniq
14th-October-2020, 12:02
Hej, w Q50 z USA w tylnej klapie są tylko dwie dziury do montażu ramki/tablicy które są umieszczone bardzo wysoko (w europejskiej klapie dziury są na środku) przez co ramka która jest przykręcona strasznie hałasuje.
Jak macie zamontowaną tylną blachę aby nie trzeszczała nawet przy zamykaniu klapy? Myślałem o takich plastrach na rzep ale z drugiej strony nie wiem jak to wytrzyma wysoka temperature w lato (czy klej nie puści), co z myjnią lub po prostu jak później to odkleić od klapy czy od tablicy :D

Strasznie mnie irytuje ta blacha :)

Pozdrawiam!

jasiek.
14th-October-2020, 18:20
Mam wersje z salonu PL, ale miałem podobny problem. Przy zamykaniu klapy ramka od tablicy bardzo się telepała https://www.ifans.pl/images/icons/icon10.png, przez co dźwięk był podobny do opisywanego przez Ciebie. Nie pomogło nawet dokręcenie ramki, bo dalej ramką z tablicą telepało. Dlatego stwierdziłem że polecę delikatną prowizorką i w kilku miejscach pod ramką podkleiłem uszczelkę do drzwi/okien (o dokładnie taką: https://www.leroymerlin.pl/okna-i-drzwi/akcesoria-do-okien/uszczelki-do-drzwi-i-okien/uszczelka-izolacyjna-samoprzylepna-profil-d-2-6-mm-6-m-brazowa-axton,p569145,l493.html). Wkurzający dźwięk zniknął, dzięki czemu klekotanie ramki już nie irytuje. Zrobiłem to chyba jakoś w marcu i jak dotąd nic się z tym nie dzieje (ani upały ani myjnia nic nie zmieniła):cool:

Bartos
14th-October-2020, 18:54
Najlepiej tablica rejestracyjna wygląda jak jest bezpośrednio do klapy przyklejona taśmą np. 3M.
Z przodu podobnie.

slepy62
14th-October-2020, 19:31
Hej, w Q50 z USA w tylnej klapie są tylko dwie dziury do montażu ramki/tablicy które są umieszczone bardzo wysoko (w europejskiej klapie dziury są na środku) przez co ramka która jest przykręcona strasznie hałasuje.
Jak macie zamontowaną tylną blachę aby nie trzeszczała nawet przy zamykaniu klapy? Myślałem o takich plastrach na rzep ale z drugiej strony nie wiem jak to wytrzyma wysoka temperature w lato (czy klej nie puści), co z myjnią lub po prostu jak później to odkleić od klapy czy od tablicy :D

Strasznie mnie irytuje ta blacha :)

Pozdrawiam!

W wersji US mam jak ty 2 śrubki i dołem taśmy dwustronne i spokój

omeniq
15th-October-2020, 09:16
Ok dzięki panowie z rady, będę kombinować :D

betonixx
15th-October-2020, 12:18
Ja dałem bez ramki na dwie śruby przez tablice i u dołu taśma dwustronna piankowa i spokój.