PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Qx70 v8 Wyciek spod samochodu



Kamil_DXB
13th-November-2020, 17:42
Hej! Drodzy forowicze proszę o poradę.

Dzisiaj ze smutkiem zauważyłem plamy podczas parkowania. Przegląd robiony niecaly 1000km temu i kurde jak na złość extended warranty się niedawno skończyło. Samochód w Emiratach, wersja V8 middle east, przebieg prawie 181K. Oczywiście bez żadnych gazowych wodotrysków.

Zerknijcie plisss na foty. Zastanawiam się, co to może być. Sprawdziłem na bagnecie na szybkości poziom oleju (kolor kurde podobny do plam na ziemi, spodziewałbym się ciemniejszego ale był niedawno wymieniany olej więc może?) i pokazuje prawie na "high" więc wszystko niby w normie tylko, że moje miejsce parkingowe jest 3 piętra nad ziemią i trochę pod górę się nakręciłem, mogło spłynąć.

Aha raczej nie chłodzenie, bo na gwarancji kiedys wymienili wentylator i chłodnice jak się coś rozszelniło. Kolor był inny i objawy też obecne.

Najważniejsze. Zero błędów i kontrolek. Pewnie "jeszcze" zero :( Dajcie znać co sądzicie bo tutaj znaleźć dobrego mechanika to skarb.

14860148611486214863

sirtrojan
13th-November-2020, 18:07
zobacz może pierdoła jak niedokreconą śruba albo wyciek spod filtra.

slepy62
13th-November-2020, 19:28
lub może jak wymieniali olej to im trochę wyciekło na osłonę silnika i jak teraz parkujesz na pochyłym to wyciekło...

Kamil_DXB
13th-November-2020, 20:00
Troche wiecej popatrzylem i na 95% to jest plyn do wspomagania. Mam ponizej minimum na zbiorniczku i kolor jest ten sam plus glownie cieknie od pasazera strony. Nie cieknie z samego zbiorniczka bo jest sucho od gory. Od dolu z kolei widac ze nad oslona ale co konkretnie to nie wiadomo. Wstepnie kogos znalazlem zeby spojrzal jutro. No nic zobaczymy co tam poszlo.

lukasz32
13th-November-2020, 20:24
Tam się zdarza że cieknie magiel, pewnie spod osłon gumowych poszło, spróbuj dojrzeć przez felgę albo od spodu spod koła, z lampeczką. A płyny bierzemy na palucha i na język, albo pod nos, się nie otrujesz ;) Magiel kolega jakiś czas temu regenerował za 1500.

sirtrojan
13th-November-2020, 21:03
w dubaiu trochę drozej :)

lukasz32
13th-November-2020, 23:05
Przyjmijmy, że w euro. Chociaż 181tys km na V8, to tam może zastukać "pan panewka" :-D

Kamil_DXB
14th-November-2020, 09:16
Podobno wycieka w dwoch miejscach chyba nie maglownica a gdzies jakis wezyk. Pan powiedzial, ze moga naprawic za 300+ wiec calkiem spoko. Do tego 100 za lawete. Nie brzmi to zle, zobaczymy efekt...