PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem z ogrzewaniem



Mateusz ex37
30th-November-2020, 19:42
Problem z ogrzewaniem dotkną mojego EXa. Wcześniej ustawiona temperatura 21,5 stopnia byłą komfortowa. nawet w chłodne dni. Auto nagrzewało się szybko. Teraz by było ciepło muszę podnosić temperaturę do 23-24 stopni. Nie ma wycieków płynu, poziom cieczy jest książkowy, temperatura silnika oscyluje w okolicach 85-87 stopni ( dane z OBD2). Filtr kabinowy czysty. Nic nie było w aucie robione. Pod maską poza wymianą oleju i filtrów i uzupełnieniu płynu do spryskiwaczy nic nie było robione. Można przeprowadzić jakiś reset silników krokowych w układzie wentylacji?

levis
30th-November-2020, 21:25
ale jak dasz wyższą temperaturę, to grzeje mocno, czy dalej tak średnio ? Może coś nie tak z czujnikiem temperatury wewnątrz samochodu ?

tiger456
30th-November-2020, 21:28
Masz na 100% odpowietrzony układ chlodzenia?

Mateusz ex37
30th-November-2020, 21:36
Masz na 100% odpowietrzony układ chlodzenia?
Nie było powodu żeby się zapowietrzył. Nikt nic nie robił.


ale jak dasz wyższą temperaturę, to grzeje mocno, czy dalej tak średnio ? Może coś nie tak z czujnikiem temperatury wewnątrz samochodu ?
W sumie nie sprawdzałem jutro włączę na 28 i zobaczę.

Mateusz ex37
1st-December-2020, 13:55
Zrobiłem trasę 400km. Między czasie kręciłem ogrzewaniem na wszystkie strony. Po tym jak dałem na maksymalną temperaturę wróciło jakby do normy. Tak więc zakładam, ze będzie już ok.

wlaziu
3rd-December-2020, 00:57
Najprawdopodobniej przycięła się któraś z klapek w module HVAC. Dobrze, że wróciło do normy, ale jakby problem powrócił to szukałbym "ciała obcego" gdzieś wew. modułu.