Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Czujniki ciśnienia opon czy trzeba programować ???

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Q50 2014 Sport Tech 2.2D
    Postów
    20
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Czujniki ciśnienia opon czy trzeba programować ???

    Wczoraj odebrałem felgi po renowacji i autko zgłasza błąd czujników. Jak kupiłem samochód to wszystko działało ok. Na 6 tygodni miałem założony zastępczy komplet kół i samochód zgłaszał błąd (ale to normalne). Czy trzeba je jakoś programować, czy może zamienili mi czujniki w warsztacie?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Bład moze być kontynuacją błedu z felg zastępczych , zanim podejmiesz jakieś kroki pojeździj trochę może system je wczyta
    Gdy zakładam zimówki lub letnie czasem odczyt pojawia sie dopiero na drugi dzień , czasem zamieniam opony tył-przód i wszystko działa
    lecz u mnie to rok modelowy 2016 , nie jestem całkowicie pewien czy w starszych rocznikach nie trzeba ponownie programować

    jak zamienili czujniki na inne to istotny problem ....

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Q50 2014 Sport Tech 2.2D
    Postów
    20
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Niestety problem nie znika, byłem w serwisie i niby aktywowali mi te czujniki z kół, ale sytuacja zmieniła się jedynie o tyle, że autko teraz pięknie odczytuje wartości, ale po 15 minutach żólta kontrolka i brak odczytu

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2021
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    Q50S Sport Tech Hybrid RWD MY2018 GAG
    Postów
    49
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam problem z jednym czujnikiem: kupiłem drugi zestaw czujników, został on wgrany przez oponiarza przez OBD. Trzy czujniki wgrywają się zawsze, jeden czasem tak, czasem nie, np: jeżdżę rano, mam odczyt ze wszystkim czujników, robię kilka przystanków, parkuję w końcu na parę godzin, by następnie popołudniu jeździć dalej i pojawia się brak odczytu z jednego czujnika. Następny dzień cały czas kontrola miga po odpaleniu auta, po chwili świeci na stałe. Kolejny dzień, pierwsze odpalenie, kontrolka miga, świeci na stałe i... znika. Odczyt ze wszystkich czujników przez dwa następne dni, by znowu przestał działać. Ktoś ma jakieś pomysły / sugestie?

  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? domas7 Zobacz post
    Ja mam problem z jednym czujnikiem: kupiłem drugi zestaw czujników, został on wgrany przez oponiarza przez OBD. Trzy czujniki wgrywają się zawsze, jeden czasem tak, czasem nie, np: jeżdżę rano, mam odczyt ze wszystkim czujników, robię kilka przystanków, parkuję w końcu na parę godzin, by następnie popołudniu jeździć dalej i pojawia się brak odczytu z jednego czujnika. Następny dzień cały czas kontrola miga po odpaleniu auta, po chwili świeci na stałe. Kolejny dzień, pierwsze odpalenie, kontrolka miga, świeci na stałe i... znika. Odczyt ze wszystkich czujników przez dwa następne dni, by znowu przestał działać. Ktoś ma jakieś pomysły / sugestie?
    Ktoś ostatnio opisywał problem z antenkami do odczytu czujników - poszukaj posta bo tam była bardzo podobna sytuacja...
    Żeby zweryfikować najprościej czy to czujnik czy antenka - przełóż koła przód na tył - jeżeli bład będzie w tym samym miejscu - problem z antenką do odczytu
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    domas7 (9th-August-2021)

  7. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? domas7 Zobacz post
    Ja mam problem z jednym czujnikiem: kupiłem drugi zestaw czujników, został on wgrany przez oponiarza przez OBD. Trzy czujniki wgrywają się zawsze, jeden czasem tak, czasem nie, np: jeżdżę rano, mam odczyt ze wszystkim czujników, robię kilka przystanków, parkuję w końcu na parę godzin, by następnie popołudniu jeździć dalej i pojawia się brak odczytu z jednego czujnika. Następny dzień cały czas kontrola miga po odpaleniu auta, po chwili świeci na stałe. Kolejny dzień, pierwsze odpalenie, kontrolka miga, świeci na stałe i... znika. Odczyt ze wszystkich czujników przez dwa następne dni, by znowu przestał działać. Ktoś ma jakieś pomysły / sugestie?
    Nie wiem jaki ten drugi zestaw kupiłeś, jeśli zamienniki to niestety z jakością bywa różnie. U mnie 1 z czujników traci odczyt po przekroczeniu 100km/h
    pozdrawiam, Artur.

  8. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2021
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    Q50S Sport Tech Hybrid RWD MY2018 GAG
    Postów
    49
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Czujniki mam od Irka, także legit

    Wczoraj, jak wracałem wieczorem do domu, to nie miałem odczytu z jednego czujnika. Dziś rano, ledwo wyjechałem na drogę - wszystkie się zaczytały, a ten jeden problematyczny nawet jako drugi. Zatrzymałem się na chwilę w sklepie, po ponownym odpaleniu dalej wszystkie działają. Na razie nie widzę reguły, ale spróbuję zgodnie z sugestią Irka przełożyć koła.

  9. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2021
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    Q50S Sport Tech Hybrid RWD MY2018 GAG
    Postów
    49
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Dalej mam problem z czujnikami niestety. Po kolei było tak:

    - na nowe felgi założyłem drugi komplet czujników zakupiony od Irka, więc legit
    - po założeniu i zaprogramowaniu czujników (urządzeniem Alcar) jeden czujnik, lewy tył, działał bardzo różnie: raz działał, raz nie, wyskakiwał błąd, znikał i przy tym nie mogłem znaleźć jakiejkolwiek zależności, bo zachowywał się różnie zarówno przy niskich, jak i wysokich prędkościach, jak było zimniej, jak było cieplej
    - zgodnie z sugestią Irka przełożyłem koła tył na przód i... lewy tył odczyt pojawiał się za każdym razem, natomiast lewy przód - ani razu, wynik sugerował zatem, że wadliwy jest czujnik (dzięki wielkie dla Irka za przysłanie jeszcze jednego czujnika!)
    - przełożyłem zatem czujnik w lewym przodzie, bo tam wylądował "wadliwy", robiłem to w innym warsztacie i tam próbowali zaprogramować czujniki urządzeniem Hamaton i... w ogóle zniknął odczyt z lewej strony - ani przód ani tył.
    - podjechałem zatem ponownie do poprzedniego warsztatu, gdzie ponownie zaprogramowali mi czujniki urządzeniem Alcar iii...
    - powrócił pierwotny problem, tj. czasem nie ma odczytu na lewym tyle, czasem jest, mimo że tam teraz jest czujnik, który oryginalnie był na lewym przodzie, a po przekładce przód tył, przez ponownym programowaniem - działał 100/100.

    Czy to może jakieś problemy z programowaniem? Jakimś innym urządzeniem należałoby to zrobić?

    Na czujnikach, które dostałem z autem, ani razu nie miałem problemem z brakiem odczytu ciśnienia. Pierwotne czujniki są na felgach OEM, drugi nowy zestaw na Japan Racingach, które mają być kompatybilne z czujnikami TPMS

  10. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Czasami jak jest programowane różnymi interfejsami (ba nawet różnymi wersjami Consult) to dziwne rzeczy się dzieją. Również jeśli odpalasz auto w garażu gdzie trzymasz zapasowe koła to może "czuć i szukać" złych kół. Jeśli mogę coś zasugerować, to wyresetować moduł do zera i zaczytać wszystkie czujniki za jednym posiedzeniem. Zaparkować, odpalić auto i przejechać kawałek by zaczytał czujniki ze 2-3 razy z dala od kół zapasowych.

  11. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2021
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    Q50S Sport Tech Hybrid RWD MY2018 GAG
    Postów
    49
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Przygód ciąg dalszy - po sugestii wlaziu stwierdziłem, że umówię się w lokalnym ASO Nissana, bo w końcu powinni mieć consulta, nie? Opisałem im problem, coś pogmerali, powiedzieli, że wygląda na to, że działa i skasowali 350 zł. I teraz nie mam odczytu z żadnego czujnika. Przedzwonię tam jutro, zobaczymy, co powiedzą.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czujniki ciśnienia
    By Norbi in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 7th-May-2023, 13:10
  2. TPMS - czujniki ciśnienia
    By docent in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26th-April-2021, 16:05
  3. Czujniki ciśnienia.
    By thefi in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15th-January-2018, 14:52
  4. Czujniki ciśnienia Q50
    By piotrekts in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 7th-October-2016, 16:26
  5. Czujniki ciśnienia
    By golden35 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5th-February-2015, 14:18

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •