Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Sprawdzanie i regulacja luzów zaworowych w vq37vhr!

  1. #21
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Gorzow Wlkp
    Jeździ
    Q50 2014 3.7
    Postów
    137
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Teoretycznie jeżeli akumulator będzie rozpięty a w silniczku faz nic nie będziesz kręcił to nic nie powinno się przestawić gdyż skręcasz w takiej samej pozycji jak wyjmujesz
    Własnie nie do końca, bo jak poluzujesz śruby pomiędzy silniczkiem a walkiem to zobaczysz tam dość duży luz, wal można obracać o kilka stopni (jak widać na tym filmiku . Więc nie skręcisz go dokładnie tak samo.

    Ja mam odwrotne doświadczenie z Flashlube na Lexus IS200, dopóki był flash lube, nic z zaworami nie działo się, po 30 tys zdemontowałem przez ten płyn w układzie dolotowym i krzyki na forach że to nic nie daje i dalej co 40 tys musiałem regulować luzy. Auto miało chyba 275 tys jak zagazowałem i sprzedałem jak miało 400 tys.

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,076
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Taras110387 Zobacz post
    wal można obracać o kilka stopni
    Owszem można obracać ale potem i tak żeby spiąć rozrząd musisz ustawić wałki na znakach. A więc w ostateczności i tak ustawisz w pozycji wyjściowej. Ważne by najpierw ustawić rozrząd na znaki a potem zdejmować silniczki.

  3. Dzięki Mateusz ex37 za powyższy Post:

    sirtrojan (17th-February-2022)

  4. #23
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Gorzow Wlkp
    Jeździ
    Q50 2014 3.7
    Postów
    137
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Nie zgadzam się, ale nie rozbierałem więc może się mylę. Dobra, daj proszę znać jak poszło.
    A kiedy planujesz zebrać silnik?

  5. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,076
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Silnik już jest rozebrany. Obecnie czekam na paczkę z Dubaju ze szklankami. Przy okazji wymieniam rozrząd, napinacze, pompę wody oraz zniesławione uszczelki magistrali olejowej. Tak by nie zaglądać przez kolejne lata.

  6. #25
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Gorzow Wlkp
    Jeździ
    Q50 2014 3.7
    Postów
    137
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Rozumiem że masz gaz, tak? Ile przejechałeś i jaki teraz masz luzy na tym silniku? możesz podać pomiary z każdego zaworu?
    Na lexusie szlifowałem szklanki, tylko od środka na radzieckiej CNC maszynie) , tam gdzie zawór opiera się. Precyzja była +- 5 mikron. Robiłem tak chyba 3 razy. Właśnie że by nie czekać na nowe szklanki.
    Jest również opcja kupowania używanych, ale wiadomo, nowe to nowe.

  7. #26
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Taras110387 Zobacz post
    Rozumiem że masz gaz, tak? Ile przejechałeś i jaki teraz masz luzy na tym silniku? możesz podać pomiary z każdego zaworu?
    Na lexusie szlifowałem szklanki, tylko od środka na radzieckiej CNC maszynie) , tam gdzie zawór opiera się. Precyzja była +- 5 mikron. Robiłem tak chyba 3 razy. Właśnie że by nie czekać na nowe szklanki.
    Jest również opcja kupowania używanych, ale wiadomo, nowe to nowe.
    Dawno temu miałem is200, na forum pisali, że po szlifowaniu czy wierceniu szklanek potrafiły się wyklepać po jednej szybkiej przejażdżce trasą. Jakie masz z tym doświadczenie? U mnie gaz w tym aucie generował pewne problemy, choć auto było forumowe, serwisowane a gaz zrobiony z dobrych komponentów. Zimą startował na 3 czy 4 gary, podobno komp benzynowy uczył się od gazowego i to mu szkodziło.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  8. #27
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Gorzow Wlkp
    Jeździ
    Q50 2014 3.7
    Postów
    137
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Dawno temu miałem is200, na forum pisali, że po szlifowaniu czy wierceniu szklanek potrafiły się wyklepać po jednej szybkiej przejażdżce trasą. Jakie masz z tym doświadczenie? U mnie gaz w tym aucie generował pewne problemy, choć auto było forumowe, serwisowane a gaz zrobiony z dobrych komponentów. Zimą startował na 3 czy 4 gary, podobno komp benzynowy uczył się od gazowego i to mu szkodziło.
    Tak jak pisałem, frezowałem 3 razy, ale od środka. Chyba po drugim razie było widać że dochodziłem do nie hartowanej stali. Ale nadal to chodziło swoich 40 tyś. Jeżeli szlifują od zewnątrz to może to ma większe znaczenie, bo tam pracuje krzywka.
    Na lexusie nie miałem takich problemów, miałem BRC i nic tam nie wymieniałem oprócz membrany reduktora (prewencyjne).
    Na infiniti też wszystko pracuje bardzo dobrze, kultura pracy silnika jest taka sama, ale po dobrym strojeniu mapy, sam to robiłem. Moc też nie zmieniła się chyba przez to że jest dotrysk benzyny (mierzyłem od 0 do 100).
    Mam lovato i niestety wtryskiwacze już zaczęli padać po 30 tys, wymieniłem wszystkie na barracudy i teraz jest ok.
    Ostatnio edytowane przez Taras110387 ; 18th-February-2022 o 08:11

  9. #28
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Gorzow Wlkp
    Jeździ
    Q50 2014 3.7
    Postów
    137
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Zimą startował na 3 czy 4 gary, podobno komp benzynowy uczył się od gazowego i to mu szkodziło.
    Komp benzynowy nie może uczyć się od gazowego bo jest nadrzędnym i nie wie o istnieniu drugiego. Słabe starty zimą zazwyczaj spowodowane olejem z gazu, jaki gromadzi się w wtryskiwaczach i robi się lepki przy niskich temperaturach, przez to wtryskiwać pracuje niestabilnie lub nie pracuje w cale. Ja miałem wtryskiwacze pod filtrem powietrza i oni szybko rozgrzewały się od silnika. Teraz też tak mam.

  10. #29
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Taras110387 Zobacz post
    Komp benzynowy nie może uczyć się od gazowego bo jest nadrzędnym i nie wie o istnieniu drugiego. Słabe starty zimą zazwyczaj spowodowane olejem z gazu, jaki gromadzi się w wtryskiwaczach i robi się lepki przy niskich temperaturach, przez to wtryskiwać pracuje niestabilnie lub nie pracuje w cale. Ja miałem wtryskiwacze pod filtrem powietrza i oni szybko rozgrzewały się od silnika. Teraz też tak mam.
    Ja to sie nie znam, napisałem to co wyczytałem wówczas na forach lpg. Że benzynowy się uczy, etc. Ale ma to sens co piszesz, jednakże ...

    Jednakże przypominam sobie, że jak startował z PB rano w mrozie a był dzień wcześniej gaszony na LPG to trzęsło, a jeśli był gaszony na PB to nie trzęsło. Również po zdjęciu klem nie trzęsło, co by oznaczało że to wina komputera, nie sądzisz?

    Najlepszą instalację jaką miałem to BLOS, przerobiłem sobie po zakupie civica d15z6, manualna regulacja jakimś analizatorem spalin podpiętym na stałe, silnik się kręcił bez odcięcia prawie do 8000, 0-160 lepszy czas to miało niż na PB, palił zimą z gazu, tylko gwizdek czyściłem co jakiś czas. Zawory sobie regulowałem śrubkami co 10tys chyba i byłem w pełni zadowolony. Paliło jakieś 8L gazu i PB w zasadzie nic.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  11. #30
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Gorzow Wlkp
    Jeździ
    Q50 2014 3.7
    Postów
    137
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Jednakże przypominam sobie, że jak startował z PB rano w mrozie a był dzień wcześniej gaszony na LPG to trzęsło, a jeśli był gaszony na PB to nie trzęsło. Również po zdjęciu klem nie trzęsło, co by oznaczało że to wina komputera, nie sądzisz?
    Ok, chyba miałeś na myśli korekty paliwowe. Jest to uczenie sterownika benzynowego. Jeżeli gaz jest złe wystrojony i podaje na przykład o 15% więcej paliwa niż trzeba, to sterownik benzyny to widzi po czujnikach lambda i koryguje to najpierw czasowo (STFT), a później na stale (LTFT), więc po jakimś czasie LTFT będzie miało -15% i przy odpalaniu silnika na benzynie sterownik benzyny poda o tych samych 15% benzyny za mało, a lambdy w tym czasie jeszcze nie pracują bo muszą rozgrzać się. Dla tego może silnik pracować źle po odpaleniu. Jak LTFT robi się większe od 25% to już wyskakuje Check Engine.
    A odpinając akumulator, LTFT resetują się na 0 i sterownik zaczyna uczyć się od początku.

    Strojenie gazu polega na tym, że by zrobić czas wtrysku benzyny (jaki oblicza sterownik benzyny), takim samym na benzynie i gazie. Zazwyczaj wtedy STFT i LTFT mieszczą się w zakresie +/- 5%.

  12. Dzięki Taras110387 za powyższy Post:

    lukasz32 (19th-February-2022)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wymiana uszczelniaczy zaworowych FX35
    By Piotrgk in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28th-August-2019, 19:51
  2. Sprawdzanie stanu Oleju w skrzyni
    By cwieq in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25th-July-2019, 11:36
  3. Infiniti z silnikiem 3.7 VQ37VHR
    By maruss84 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24th-May-2019, 02:25
  4. Świece i pasek wieloklinowy do vq37vhr
    By redzi84 in forum VQ37HR
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21st-November-2017, 23:48
  5. SPRAWDZANIE AUT Z USA - AutoCheck i Carfax
    By albertw in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20th-February-2013, 08:32

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •