Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: TPMS miga

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2021
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Jeździ
    QX70,2014,SILVER
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie TPMS miga

    Witam.

    Proszę o wyrozumiałość ponieważ temat pewnie wielokrotnie opisany lecz nie mogę sobie tego całkowicie ułożyć w głowie a muszę to zrobić zanim się do tego zabiorę. Wczoraj odebrałem samochód z warsztatu z montazu instalacji gazowej i zobaczyłem iż świeci sie TPMS myślałem ze po prostu trzeba dopompować powietrza. Okazało się iż czujnik po stronie pasażera FR nie pokazuje ciśnienia pozostałe mają 2,25kpa wiec ok ( koła 18cali). Nie wiem czy to ewidentnie uszkodzony czujnik czy bateria czy tylko trzeba przeprowadzić reset. Chce jak najszybciej usunąć ten problem. Chciałem to zrobić następująco:
    Pierwsze raczej reset ale nie wiem dokładnie jak to zrobić. Proszę mnie porpawić:

    - odpowiednio ustawić ciśnienie w kołach ( własnie jakie w tym modelu i tych kołach)
    - znaleść wtyczke obok OBD ( biała z jednym kabelkiem) wsadzic w nią spinacz
    - załączyć zapłon
    - 6 razy stuknąć spinaczem ( ale o co ) i co powinno sie wtedy stać z lampką TPMS
    - póżniej jazda idopuki nie zgaśnie lampka
    - dopompować koła do 2,3 kpa

    Co jesli to nie pomoże ?
    wymiana bateri czy wymiana czujnika i pozniej powtórka z tego resetu?



    prosze o pomoc
    Pozdrawiam

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2021
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Jeździ
    QX70,2014,SILVER
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? TomekL Zobacz post
    Witam.

    Proszę o wyrozumiałość ponieważ temat pewnie wielokrotnie opisany lecz nie mogę sobie tego całkowicie ułożyć w głowie a muszę to zrobić zanim się do tego zabiorę. Wczoraj odebrałem samochód z warsztatu z montazu instalacji gazowej i zobaczyłem iż świeci sie TPMS myślałem ze po prostu trzeba dopompować powietrza. Okazało się iż czujnik po stronie pasażera FR nie pokazuje ciśnienia pozostałe mają 2,25kpa wiec ok ( koła 18cali). Nie wiem czy to ewidentnie uszkodzony czujnik czy bateria czy tylko trzeba przeprowadzić reset. Chce jak najszybciej usunąć ten problem. Chciałem to zrobić następująco:
    Pierwsze raczej reset ale nie wiem dokładnie jak to zrobić. Proszę mnie porpawić:

    - odpowiednio ustawić ciśnienie w kołach ( własnie jakie w tym modelu i tych kołach)
    - znaleść wtyczke obok OBD ( biała z jednym kabelkiem) wsadzic w nią spinacz
    - załączyć zapłon
    - 6 razy stuknąć spinaczem ( ale o co ) i co powinno sie wtedy stać z lampką TPMS
    - póżniej jazda idopuki nie zgaśnie lampka
    - dopompować koła do 2,3 kpa

    Co jesli to nie pomoże ?
    wymiana bateri czy wymiana czujnika i pozniej powtórka z tego resetu?



    prosze o pomoc
    Pozdrawiam
    Panowie w serwisie oponiarskim odpowiednim narzędziem diagnostycznym sprawdziłem,że czujniki są dobre. Nawet po przełożeniu kół i przeprowadzeniu adaptacji nie czyta tego samego koła FL. Wychodzi na to że problem jest nie z nadajnikiem tylko z odbiornikiem. Podejrzewam antenę. Z tego co udało mi sie znajeżc w internecie są 4 anteny do każdego koła osobna. Mam nadzieję ze podczas instalacji instalacji gazu przypadkowo zostało coś naruszone lub wypięte. Chodz szanuje ten zakład który mi juz nie pierwsze auto "gazował" niestety nie poczuwają sie do odpowiedzialności wiec pozostałem sam z problemem. Czy ktokolwiek wie gdzie są ulokowane te anteny? zaczne od tego. Moduł jest za schowkiem pasażera i myślę jakby on był uszkodzony to nie było by połączenia z żadnym czujnikiem.
    Ponawiam prośbę o pomoc

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    https://www.nicoclub.com/infiniti-service-manuals

    poszukiwania nalezy zaczac od pliku strona 7
    https://www.nicoclub.com/service-manual?fsm_download=QX70/2014/WT.pdf#page7

    w tych manualach gdzies musi byc info gdzie przebiegaja kable do anten

    edit
    schemat instalacji
    https://www.nicoclub.com/service-man...4/PG.pdf#page6
    The BCM reads the air pressure signal received by the remote keyless entry receiver. In addition, the BCM also uses the outside key antennas (driver side, passenger side and rear bumper) to identify the location of the transmitter
    wyglada na to ze ze tpms korzysta z anten systemu keyless

    Drzwi orwiera normalnie ?
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 8th-July-2021 o 02:05

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2021
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Jeździ
    QX70,2014,SILVER
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dziekuje za odpowiedz, Z tego co zdążyłem odnaleźć to system TPMS działa ze swojego modułu ( jest zaraz za schowkiem pazażera oraz 4 anten ( w tylnich częściach nadkoli). Antene kupiłem dzis bede zmianiał jeżeli to nie pomoże to zrobi sie poważnie. Wszystko poza tym jednym kołem działa normalnie łącznie z systemem keyless. Mam dziwne wrażenie ze związanie to jest z instalacją gazową. Jeżeli wymiana anteny nie pomoże spróbuje odłączyć komputer instalacji azowej może to ona w jakikolwiek sposób wpływa, zakłóca przesyłanie danych z koła.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Odkopie temat

    Wczoraj wymieniłem koła na letnie , dziś bardzo szybko system odczytał nowy set czujników pojawiły sie właściwe cisnienia
    po kilkunastu minutach jazdy zaswieciła sie kontrolka na desce ( opona z wykrzyknikiem ) nie było jakiegokolwiek komunikatu
    odczyty cisnień ze wszystkich kół znikneły , więc zatrzymałem sie i wyłaczyłem silnik
    po ponownym uruchomieniu kontrolka miga i po ok 1-2min zapala się na stałe
    skaner ( Foxwell NT510) pokazuje bład C1734
    bład skasowany , podczas jazdy od nowa pojawiają się prawidłowe odczyty ciśnień w oponach a po kilkunastu minutach bład powraca więc kasuję , działa jakiś czas i bład
    miał Ktos podobne objawy ? jak udało się rozwiazać problem ?
    internet twierdzi że albo pada moduł , albo jest jakiś problem z zasilaniem ( napięcie lub słaby kontakt na wtyczce )
    profilaktycznie podłaczyłem ładowarke do aku w komorze silnika , napięcia wcześniej niestety nie zmierzyłem - mój bład
    sprawdze za chwilę napięcie w bagażniku i też naładuję

    gdzie szukać tego modułu sterującego by sprawdzić styki ?
    czy to ten 5min 00sec
    https://www.youtube.com/watch?v=XFTDDdSqh5A

    ps
    nie wiedziałem ze da się odczytywać nawet temperature poszczególnych opon

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Odkopie temat

    Wczoraj wymieniłem koła na letnie , dziś bardzo szybko system odczytał nowy set czujników pojawiły sie właściwe cisnienia
    po kilkunastu minutach jazdy zaswieciła sie kontrolka na desce ( opona z wykrzyknikiem ) nie było jakiegokolwiek komunikatu
    odczyty cisnień ze wszystkich kół znikneły , więc zatrzymałem sie i wyłaczyłem silnik
    po ponownym uruchomieniu kontrolka miga i po ok 1-2min zapala się na stałe
    skaner ( Foxwell NT510) pokazuje bład C1734
    bład skasowany , podczas jazdy od nowa pojawiają się prawidłowe odczyty ciśnień w oponach a po kilkunastu minutach bład powraca więc kasuję , działa jakiś czas i bład
    miał Ktos podobne objawy ? jak udało się rozwiazać problem ?
    internet twierdzi że albo pada moduł , albo jest jakiś problem z zasilaniem ( napięcie lub słaby kontakt na wtyczce )
    profilaktycznie podłaczyłem ładowarke do aku w komorze silnika , napięcia wcześniej niestety nie zmierzyłem - mój bład
    sprawdze za chwilę napięcie w bagażniku i też naładuję

    gdzie szukać tego modułu sterującego by sprawdzić styki ?
    czy to ten 5min 00sec
    https://www.youtube.com/watch?v=XFTDDdSqh5A

    ps
    nie wiedziałem ze da się odczytywać nawet temperature poszczególnych opon
    Założyłeś drugi komplet kół więc musisz zakodować na nowo . Moduł "pamięta" tylko obecne czujniki .Przynajmniej jest tak w fx?qx70

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    przez 3 lata działało PLUG&PLAY , a teraz wystąpił problem
    serwis zaprogramował mi czujniki w kołach letnich i na razie jest ok , zobaczymy co bedzie jesienią

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Odkopie temat

    Wczoraj wymieniłem koła na letnie , dziś bardzo szybko system odczytał nowy set czujników pojawiły sie właściwe cisnienia
    po kilkunastu minutach jazdy zaswieciła sie kontrolka na desce ( opona z wykrzyknikiem ) nie było jakiegokolwiek komunikatu
    odczyty cisnień ze wszystkich kół znikneły , więc zatrzymałem sie i wyłaczyłem silnik
    po ponownym uruchomieniu kontrolka miga i po ok 1-2min zapala się na stałe
    skaner ( Foxwell NT510) pokazuje bład C1734
    bład skasowany , podczas jazdy od nowa pojawiają się prawidłowe odczyty ciśnień w oponach a po kilkunastu minutach bład powraca więc kasuję , działa jakiś czas i bład
    miał Ktos podobne objawy ? jak udało się rozwiazać problem ?
    internet twierdzi że albo pada moduł , albo jest jakiś problem z zasilaniem ( napięcie lub słaby kontakt na wtyczce )
    profilaktycznie podłaczyłem ładowarke do aku w komorze silnika , napięcia wcześniej niestety nie zmierzyłem - mój bład
    sprawdze za chwilę napięcie w bagażniku i też naładuję

    gdzie szukać tego modułu sterującego by sprawdzić styki ?
    czy to ten 5min 00sec
    https://www.youtube.com/watch?v=XFTDDdSqh5A

    ps
    nie wiedziałem ze da się odczytywać nawet temperature poszczególnych opon
    Miałem podobnie jak padał mi BCM...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Podobne w?tki

  1. Czujniki tpms fx35 I
    By soban in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22nd-June-2021, 07:47
  2. g37 czujniki TPMS
    By krzysio423 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11th-October-2020, 12:06
  3. Czujniki TPMS wersja US vs EU
    By damian0939 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14th-May-2018, 21:56
  4. TPMS Reset
    By smola71 in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7th-May-2018, 13:14

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •