Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: FM Radio US -> EU

  1. #1
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie FM Radio US -> EU

    Ja wiem, że ponownie odgrzewamy kotleta ale chciałbym skonfrontować informacje które udało mi się uzyskać :-)

    Do tej pory myślałem, że aby przerobić radio US na EU trzeba przełożyć całe multimedia tzn. DCU (górny wyświetlacz), dolny wyświetlacz oraz radio które znajduje się za wyświetlaczem.
    Okazało się jednak, że są firma w Polsce które potrafią zrobić taką konwersje bez ingerencji w sprzęt a jedynie wgranie innego "systemu". Niestety nie oferują oni jedynie konwersji radia a całego systemu wraz z mapami. Nie potrzebuje tego gdyż i tak mapy OEM są kiepskie a posiadam już moduł CarPlay. Z tego co wiem, to system ten jest dostarczony jako upgrade i wgrywany ultra prosty metodą - pendrive w port USB w podłokietniku :-) Oznacza to, ze zapewne cały sprzęt US nie różni się od sprzętu EU a jedynie soft.

    Pogrzebałem trochę, ale niestety nie znalazłem praktycznie żadnych informacji o upgrade systemu InTouch w ten sposób. Znalazłem jednak oficjalne informacje Infiniti jak wgrywa się na nowo firmware do DCU. Podczas tego procesu w Consulcie można wybrać DESTINATION - niestety nie mam Consulta (tzn samego interfejsu) i nie jestem w stanie sprawdzić co tam jest do wyboru oprócz United States & Canada - to widzę po screenshotach w Google dla regionu US. W związku z tym zacząłem się zastanawiać a co gdyby... pobrać firmware DCU przez Consulta od wersji EU i spróbować ją wgrać do wersji US? Czy to w ogóle może być możliwe?

    Dodatkowo, czy system który mamy na dolnym ekranie to osobny system, niezależny od DCU? Wydaje mi się, że nie bo gdy instaluje się tzw. Tesla Screen górny wyświetlacz zostaje i dzięki niemu mamy dostęp do InTouch na nowym ekranie. Więc w czystej teorii wgranie firmware od wersji EU do wersji US powinno dać jakiś efekt ale to tylko moje przemyślenia :-)

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Trzeba znaleźć zaprzyjaźniony warsztat, który posiada Consult i spróbować. W necie jest instrukcja jak wgrać firmware przez Consult, kiedyś to gdzieś widziałem.
    W ukrytym menu serwisowym jest opcja format i kiedyś ktoś z niej skorzystał. Stracił wszystkie nastawy w Infotainment (qx30) i jedyną radę jaką ottrzymał to właśnie wgranie na nowo firmware.

    Uczymy auta Polskiego posiada taki plik, ale kto jeszcze?


    ooo to chyba ta instrukcja https://www.infiniti-techinfo.com/do...ITB18_040c.pdf

    PS temu gościowi udało się to załatwić na 80 usd u dilera nissana , ale gość jest z Ukrainy

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie coś podobnego... Raczej nie możliwe jest by znaleźć takiego "pendrive" z system z Europy w internecie - co prawda czasem na stronach naszych wschodnich sąsiadów można znaleźć masę ciekawych rzeczy.
    Bardziej chodzi mi też o taki przykład:
    https://www.infiniti-techinfo.com/as.../U/D/1UD36.PDF
    Jak wiemy wszędzie zdarzały się przypadki, że trzeba było wymienić górny ekran. W związku z tym Infiniti zamawiało nowy ekran i musiało go ponownie zaprogramować do naszego auta. Z tego co czytam w tym biuletynie, jest to robione w ten sposób, że przed wymianą zapisuje się firmware aktualnego DCU, potem wymienia się na nowy i programuje tym co zostało pobrane poprzednio. Dlatego zastanawiam się na tym czy da się zapisać jakoś ten firmware z wersji EU i wgrać go do US ;-)

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Może gdzieś istnieje jakiś magik co chińskim sprzętem potrafi zrobić kopię systemu. Ewentualnie szukać znajomego, co ma znajomego w serwisie i może taki plis z softem użyczyć.

    W planach miałem skorzystanie z usług firmy zmieniającej język, ale na razie nie dam ponad 2 tyś za tą przyjemność bo za bardzo jej nie potrzebuje .

    Ale jakby się znalazło coś taniej?
    Ja pojęcie o tym mam zerowe. Serwis by sobie poradził, ale nigdy nie proponowali wgrania oprogramowania do systemu. Tylko wymianę modułów.
    Ostatnio edytowane przez Bartos ; 5th-August-2021 o 13:08

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    No serwis raczej tego nie zaproponuje bo to raczej nie jest ich standardowa robota :P Myśle, że właśnie ogarnięty gość z Consultem mógłby to ogarnąć taniej niż 2500 zł - bo nie potrzebuje map itp bo i tak mam CarPlay ;-)

  6. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli chcesz się sam podjąć tego to, najprościej poszukać dcu z Europy i zorganizować sobie odpowiednik consulta Potem możesz się bawić w kopiowanie/swapowanie/eksperymentowanie. Wew. dcu jest karta micro sd i port micro usb więc kosmicznej technologii nie potrzeba. Niemniej wydasz na to trochę kasy i gwarancji nikt Ci nie da że ogarniesz.

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Okej mała aktualizacja Dorwałem europejskie DCU (nawet z językiem polskim). Pierwsze co to podmieniłem je i normalnie się odpala. Na ekranie klimatyzacja w mojej US wersji mam podgrzewanie kierownicy - jak wiemy w EU tego nie ma natomiast bez problemu się to odczytało i nawet jest po polsku.
    Nie wiem niestety o jakiej wersji silnikowej jest to DCU ale raczej nie od hybrydy ponieważ straciłem kilka ekranów - brakuje np. Energy Flow. Dodatkowo wydaje mi się ze to DCU jest z wersji bez tarczy bezpieczeństwa bo brakuje ikonki od włączania/wyłączania tych czujników - jedynie jest ALC.

    Co najważniejsze - radio od tak sobie nie zadziałało Jest po prostu puste, wszędzie *.** zamiast mhz.

    Jako że jak Wlaziu wspomniał w DCU jest karta micro sd stwierdziłem ze podmienię te karty i zobaczymy co się stanie Wyjąłem kartę z EU DCU i wsadziłem do US DCU. Do samochodu zapakowałem US DCU z kar†ą EU. Niestety nie dało to jakiegoś ciekawego rezultatu - wszystko się normalnie odpaliło ale system był wciąż US - jedyne co się zmieniło to zamiast mojego profilu pojawił się profil który był na EU. W związku z tym w sumie nie wiem od czego jest ta karta - na pewno nie od systemu. Spróbuje ją wsadzić do kompa i zobaczyć co tam jest - karta ma 8gb.

    Co do nawigacji - gdy miałem wsadzony EU DCU to karta z mapami US normalnie działała :-) Wydawało mi się ze raczej nie zadziała - nie miałem pod ręką karty z mapami EU ale myśle ze mimo EU DCU karta z mapami EU by nie działała.

    No nic, takie tam przemyślenia i zabawy. Muszę skombinować jakiś interfejs consulta i spróbować przerzuć configa.
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    1) podgrz. kierownicy Ci się pojawiło bo było oferowane w EU, ale tylko w UK. Niemniej jest zaimplementowane, jako że nie było dedykowanej wersji DCU na UK.
    2) DCU pasuje do różnych wersji silnikowych i wyposażeniowych. Consultem można tą konfigurację ręcznie zmienić. Patrz serwisowka dział AV, tam jest tabela konfiguracji. Niektóre opcje są słabo, wręcz mylnie opisane.
    3) Radio. W menu serwisowym intouch, zrób reset użytkownika i konfiguracji, może pomoże. Tylko pierw zaopatrz się w consulta bo po resecie DCU nie wie jaka wersja auta i musisz wpisać konfigurację jesli ma działać.
    Po ustawieniu prawidłowej konf. może Ci wskoczyć zabezp. antykradzieżowe.
    4) Czytałem, że karta EU powinna zadziałać w module z US. Pamiętaj tylko, że przy pierwszym włożeniu karta się paruje z modułem, więc ot tak sobie jej nie przełożysz. Najlepiej jak zrobisz sobie zrzut takiej karty przed i po sparowaniu to będziesz wiedział, który plik odpowiada za parowanie. Karta zadziałała najprawdopodobniej bo vin pasuje.
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 28th-October-2021 o 17:48

  9. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za podpowiedzi
    Co do konfiguracji to tak, znalazłem już to - można manualnie ustawić lub w Consulcie odczytać config z oryginalnego DCU i po wymianie na nowy wgrać. Myślisz ze lepiej zrobić reset w menu serwisowym i dopiero consultem wgrać nowy config (manualnie lub zapisany z poprzedniego DCU)? Co do tego zabezpieczenie antykradzieżowego to masz na myśli ten czerwony błąd coś al'a Mark ID Secure? Widziałem to na jakichś zdjęciach. Jeśli wyskoczy to da się to ogarnąć consultem? Nic ciekawego na ten temat w necie nie znalazłem

    Z tym radiem to kurczę jestem niemal pewien ze fale są zależne od DCU a nie od samego radia bo Uczymy Auta Polskiego wgrywa tylko update i wszystko chula.
    Ostatnio edytowane przez omeniq ; 28th-October-2021 o 19:46
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  10. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Spróbowałbym pierw przekopiować plik. Koniecznie zrób sobie backup (z obydwu dcu) przed zapisaniem. Jak coś będzie nie tak to zawsze można zrobić reset.
    Zabrezpieczenie antykradzieżowe to właśnie to czerwone id secure. Można to odblokować consultem, ale potrzebne są uprawnienia (karta) do kodowania kluczyków. ASO Infi ma takie możliwości.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. radio FX 30
    By DAWID1982 in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8th-July-2021, 17:50
  2. Radio
    By RALFM7 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5th-January-2016, 22:50
  3. Radio infiniti
    By darekn in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10th-January-2015, 09:48
  4. Niesprawne radio FX 45
    By darekFX45 in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9th-March-2014, 18:38
  5. CB radio w FX.
    By 123mielony in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15th-August-2013, 09:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •