Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: q60 do oceny

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie q60 do oceny

    Witam, poszukiwania "jakiegoś coupe" trwają, co sądzicie o takiej sztuce?

    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...-ID6E07fQ.html

    Co tam będzie do uzupełnienia/naprawy? Czy to faktycznie 405hp a nie 300?

    Czytałem, że sztuki od 2018 nie cierpią już na typowe dolegliwości "wieku dziecięcego" dla tego modelu, czy może to ktoś potwierdzić?

    ps. vin ukryty ...

    pozdrawiam
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Modele EU nie występowały w 300hp. Tu masz full opcje red sport awd, tyle że do naprawy.
    Główna choroba wieku dziecięcego to silnik. Cieknące turbo i uciekajacy plyn chlodniczy spowodowany wadami materiałowymi głowicy.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Modele EU nie występowały w 300hp. Tu masz full opcje red sport awd, tyle że do naprawy.
    Główna choroba wieku dziecięcego to silnik. Cieknące turbo i uciekajacy plyn chlodniczy spowodowany wadami materiałowymi głowicy.

    Ja znów czytałem o "pasku silnika" (translator), wtryskach i nagarze. Pisało też, że w roku 2018 to poprawiono. Warto wg Ciebie wchodzić w taki motor czy sobie odpuścić? Chciałbym z tego zrobić ze 450hp i latać rocznie z 5-8 tys km przez powiedzmy kolejne 5 lat. Alternatywnie zaglądam na RC-Fa ale ... infi okazuje się być szybsze.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    też oglądałem na "oto..." ten egzemplarz... cena świetna jak na salon PL a uszkodzenia (przynajmniej z zdjęć) wydają się niegroźne...
    tych samochodów jest tak niewiele, że dostawałem frustracji i chwilowo odpuściłem ;-)

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    a takie jeszcze jedno pytanie.... 3.0 nie powinien mieć normalnego znaczka na grillu a nie plastikowego???

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Nero Zobacz post
    a takie jeszcze jedno pytanie.... 3.0 nie powinien mieć normalnego znaczka na grillu a nie plastikowego???
    Ogladałem kilka aukcji i tam jest taka "płytka" na grillu, może jest za tym radar. Mnie ogólnie się to auto nie podoba, tył już od słupka ma nieładny, ale gdyby go obniżyć przodem to się nieco ten tył podniesie, można go jakimiś spoilerami obwiesić etc Natomiast osiągi są całkiem niezłe, widzę że objeżdża znane fałósemki 5.0, i tutaj zaczyna mi się podobać. Natomiast martwią mnie najbardziej te awarie.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    ja bym w ten egzemplarz nie szedl, masz do wymiany prawe poszycie z tylu, przod niby odkryty, ale pewnie zaczepy lampy pourywane i nie wiadomo jakie kwiatki jeszcze. Nie wiadomo jak z DASem, a cena raczej nie powala na kolana. Za emblematem z przodu jest radar.

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli chodzi o auto do naprawy to kupiłbym tylko jeśli miałbym własny garaż, w którym mógłbym wszystko sobie po swojemu poskładać (czyli bez uszkodzeń przekraczających moje możliwości mechaniczne, bez strzelonych poduszek, bez prostowania nadwozia). Pogięta blacha... do wyceny blacharza. Podliczyć wszystkie uszk. części z partsuq (z VAT clem etc) i jeśli koszt całkowity nie przekroczy 70% auta nie bitego to można rozważać.
    3,0tt z pierwszych lat produkcji bym unikał. Skoro wiadomo, że poprawili turbo, blok, wtryski to po co się pakować w to. A i po lifcie 3,0 zostawiłbym w spokoju bez grzebania. Niech konstrukcja dojrzeje. Chyba lepiej 2,0t wziąć i tam sobie podłubać te 250km, zwłaszcza że to rwd i tańsze.
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 10th-August-2021 o 23:11

  9. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    3,0tt z pierwszych lat produkcji bym unikał. Skoro wiadomo, że poprawili turbo, blok, wtryski to po co się pakować w to. A i po lifcie 3,0 zostawiłbym w spokoju bez grzebania. Niech konstrukcja dojrzeje. Chyba lepiej 2,0t wziąć i tam sobie podłubać te 250km, zwłaszcza że to rwd i tańsze.
    Tyle ze 250KM a 400 to po prostu przepaść. Kupienie Q60 w dobrym stanie i dobrej cenie graniczy z cudem na naszym rynku. Łukasz nie lepiej szukac czegos juz naprawionego i dobrze zbijać cene?

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Okej panowie ten niebieski ma walnięte wspomaganie, przód, tył bok, tego w opisie nie było. Pobieżnie na foto wygląda "tylko błotnik".

    Przejechałem się ostatnio q60 420hp/620nm no i tak dość to jedzie ale dźwięk silnika jak z 4 cylindrów! Norrmalnie vq35de brzmi o niebo lepiej. Całość to takie nowe g35c, dokładnie jechałem takim srebrnym jak miałem kiedyś. Audio lepsze, bagażnik taki sam, odsuwanie foteli to samo, wnętrze w podobnym stylu ale nowocześniejsze.

    Natomiast w q60 podobno blok gdzies pęka i płynu może ubywać, kolejna usterka która zniechęca do zakupu tego modelu.

    RCF ma jednak lepsze brzmienie i audio, mniej awarii, większy kufer, ale też słabiej jedzie. Na ich tle mój fx50 z wydechem borla jest wciąż niezastąpiony

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Chyba lepiej 2,0t wziąć i tam sobie podłubać te 250km, zwłaszcza że to rwd i tańsze.
    Obecnie celuję w 450-500hp, nie wiem czy dałbym sobie radę przy 250, dodatkowo mając pod maską niemiecki silnik, to byłaby tragedia. W takim przypadku to już tylko lexus, z japońskim silnikiem.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. EX 37 do oceny :D
    By Przemek Z in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3rd-August-2021, 02:03
  2. EX 37 do oceny :D
    By Przemek Z in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2nd-August-2021, 00:28
  3. Do oceny Fx 35
    By Tyomek in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14th-December-2020, 18:32
  4. FX 35 do oceny
    By lolipanther in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5th-March-2015, 23:09
  5. FX 35 do oceny
    By driver_kaskader in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28th-February-2015, 20:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •