Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Blokada kierownicy Q70 Hybrid

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q70 Hybrid
    Postów
    12
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Blokada kierownicy Q70 Hybrid

    Cześć,
    Wie ktoś czy może Nissan/Infiniti poprawili kiedyś te felerne moduły blokady kierownicy? Nie wiem czy w poliftowym q70 trzeba robić akcje z bezpiecznikiem

    Było chyba sporo o tym pisane ale głównie w kontekście modeli G i M oraz suvow.

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BartS Zobacz post
    Cześć,
    Wie ktoś czy może Nissan/Infiniti poprawili kiedyś te felerne moduły blokady kierownicy? Nie wiem czy w poliftowym q70 trzeba robić akcje z bezpiecznikiem

    Było chyba sporo o tym pisane ale głównie w kontekście modeli G i M oraz suvow.

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
    to tak na "marginesie" model M to przeca to samo co model Q70 różnią się tylko znaczkiem na klapie bagażnika, lift jest zewnętrzny...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q70 Hybrid
    Postów
    12
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Nie no, delikatnie wyposażeniowo też się różni Z doświadczenia wiem też, że Nissan potrafił w liftach zmieniać bardzo niepozorne rzeczy, które nagle okazywało się że nie pasują.
    Wręcz potrafił nawet w poszczególnych rocznikach, bez zauważalnego liftu zewnętrznego, jak i wewnętrznego coś pozmieniać (z tym też w Mazdzie się spotkałem).

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BartS Zobacz post
    Nie no, delikatnie wyposażeniowo też się różni Z doświadczenia wiem też, że Nissan potrafił w liftach zmieniać bardzo niepozorne rzeczy, które nagle okazywało się że nie pasują.
    Wręcz potrafił nawet w poszczególnych rocznikach, bez zauważalnego liftu zewnętrznego, jak i wewnętrznego coś pozmieniać (z tym też w Mazdzie się spotkałem).
    Co takiego zmieniali prócz zderzaków?

    Ps. ja w FX ów bezpiecznik wyjąłem, w M nie zdążyłem (bo sprzedałem). Ktoś jednak wyjął go w QX i zgłaszał, że wyrzuciło mu jakieś błędy, włożył go więc z powrotem.

    Ps. 2 - jak zablokuje kierownicę to poradniki internetowe mówią aby czymś, np młotkiem, kamieniem, popukać w blokadę i powinna puścić.

    Tam się wyciera pewna plastikowa zębatka, kiedyś Lesiak toto regenerował za ~500zł chyba.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q70 Hybrid
    Postów
    12
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Co takiego zmieniali prócz zderzaków?
    Chyba główna różnica to dodanie kamer 360 stopni + reflektory LED. Chyba M nie miało też świateł do jazdy dziennej. Dodatkowo w wersji wyposażeniowej na polski rynek w Q70 usunęli roletę tylniej szyby (tak mi się przynajmniej zdaje, nie widziałem żadnego Q70 europejskiego z roletą), ale zgadza się to głównie kosmetyka

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Ps. ja w FX ów bezpiecznik wyjąłem, w M nie zdążyłem (bo sprzedałem). Ktoś jednak wyjął go w QX i zgłaszał, że wyrzuciło mu jakieś błędy, włożył go więc z powrotem.

    Ps. 2 - jak zablokuje kierownicę to poradniki internetowe mówią aby czymś, np młotkiem, kamieniem, popukać w blokadę i powinna puścić.

    Tam się wyciera pewna plastikowa zębatka, kiedyś Lesiak toto regenerował za ~500zł chyba.
    To nawet nie chodzi o koszta regeneracji, tylko bardziej nerwy i awaryjne sytuacje jakby coś takiego zdarzyło się daleko od domu. O opcji awaryjnej czytałem, ale też nie chce żeby Infiniti kojarzyło mi się z waleniem młotkiem w kierownicę
    Pewnie przy odrobinie wolnego czasu w weekend pobawię się z tym bezpiecznikiem i dam znać czy w Q70 wywala jakieś błędy.

    BTW Trochę offtop tutaj, ale czy Lesiak daje radę z Infiniti? Mam do niego bardzo blisko i pewnie kiedyś może się przydać jego pomoc. Jednak jak coś potrzebowałem z Nissanem to nigdy nie udało mi się do niego dodzwonić i jeździłem gdzie indziej.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BartS Zobacz post
    To nawet nie chodzi o koszta regeneracji, tylko bardziej nerwy i awaryjne sytuacje jakby coś takiego zdarzyło się daleko od domu. O opcji awaryjnej czytałem, ale też nie chce żeby Infiniti kojarzyło mi się z waleniem młotkiem w kierownicę
    Pewnie przy odrobinie wolnego czasu w weekend pobawię się z tym bezpiecznikiem i dam znać czy w Q70 wywala jakieś błędy.

    BTW Trochę offtop tutaj, ale czy Lesiak daje radę z Infiniti? Mam do niego bardzo blisko i pewnie kiedyś może się przydać jego pomoc. Jednak jak coś potrzebowałem z Nissanem to nigdy nie udało mi się do niego dodzwonić i jeździłem gdzie indziej.
    Trochę trudno się dostać do skrzynki z tym bezpiecznikiem i jeszcze trudniej ją otworzyć, pewnie połamiesz kilka zatrzasków.

    Nie wiem jak z Lesiakiem, w pierwszym infi miałem jego logo na ramce rejestracji i stąd go pamietam. Staram się sam naprawiać moje samochody, czasami dawałem wahacz na wymianę kiedy nie miałem czasu na zabawę. Teraz już pracuję na pół gwizdka i zabawa przy aucie to priorytet
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  7. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    BartS (4th-September-2021)

  8. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Ja ostatnio przy okazji podpinania świateł do jazdy dziennej wyciągnąłem ten bezpiecznik. Jeśli się wyciągnie akumulator to jest dobry dostęp i łatwo skrzynkę otworzyć. Z akumulatorem u mnie przynajmniej to było niewykonalne. Żadnych błędów nie mam już ponad miesiąc. Ważne, żeby wcisnąć guzik od odpalania w pozycje ACC i wtedy wyciągnąć (gdy jest odblokowane). Infiniti M akurat mam.

  9. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q70 Hybrid
    Postów
    12
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    W hybrydzie akurat w tym miejscu nie ma akumulatora, więc powinno być prościej

  10. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Aaa nie doczytałem, że hybryda

Podobne w?tki

  1. Regulacja kierownicy
    By vahus in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8th-May-2021, 18:17
  2. Infi Q70 Hybrid
    By Marekk89 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22nd-January-2021, 15:31
  3. Blokada drzwi
    By Darekz in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24th-February-2018, 11:41
  4. drgania kierownicy
    By andrzejgs in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8th-August-2014, 21:58
  5. dvd - blokada
    By slepy62 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21st-June-2011, 23:42

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •