Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Żarówki

  1. #21
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Miałem takie dodatkowe indywidualne badanie techniczne jak ten Pan z Dastera, na dorobiony zestaw Xenon i niestety nie za wiele się to zdaje jak trafisz na służbistę (to potwierdzenie, że nie oślepiasz ale papierek jest "tak oo" dla Ciebie) bo niestety nasze prawo w tej kwestii jest archaiczne i mówi, że nie wolno pod żadnym pozorem przerabiać reflektorów, a w środku mają być żarówki zgodne z wybita homologacją i koniec kropka - prawo nie honoruje takich papierków. Co by było ciekawiej ma w sobie też sprzeczności, np przy pojazdach z USA jest zapis "należy dostosować oświetlenie do naszych przepisów" Czy dostosować znaczy przerobić ? niestety nie, trzeba wymienić całe lampy na wer EU, a co jak nie było wer. EU ? wyrzucić samochód heh Przeróbki czy przez firmę czy nie są nielegalne, chcesz mieć pewność poproś o wystawienie homologacji na lampę przez firmę, która przerobiła lampę Na szczęście przeróbek USA-EU mało kto się czepia, za to już takich na własne widzi mi się już się czepiają.
    No nie wiem.. Służbista nie służbista - mało by mnie to interesowało - jak się chce czepić to dziękuje idziemy do sądu ;-) To że mamy durne przepisy to wiemy od dawna, ale skoro mam taki papierek wydany przez ITS który potwierdza że lampy są dostosowane to mogą mi naskoczyć i sprawa wygrana na 100%.
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  2. #22
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? omeniq Zobacz post
    No nie wiem.. Służbista nie służbista - mało by mnie to interesowało - jak się chce czepić to dziękuje idziemy do sądu ;-) To że mamy durne przepisy to wiemy od dawna, ale skoro mam taki papierek wydany przez ITS który potwierdza że lampy są dostosowane to mogą mi naskoczyć i sprawa wygrana na 100%.
    heh, komu się chce sądzić przez LEDzika w lampie, sprawa przegrana na 100% sąd patrzy na prawo i przepisy, w dupie ma Twoje dodatkowe papierki bo ani prawo ani przepis ich nie honoruje.
    pozdrawiam, Artur.

  3. #23
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2021
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    Q30 2016 stalowy
    Postów
    21
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam Wszystkich , bardzo dziękuję Szanownym forumowiczom za zajęcie się moim pytaniem . Chciałbym jednak spróbować coś z ledami i tu mam kolejne pytanie - jakie ledy polecacie . Jako że ich jest multum i różne mają parametry / a ja nie znam się na tym / bardzo proszę o jakieś sugestie , konkretne firmy . Bardzo dziękuję

  4. #24
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Johny01 Zobacz post
    Witam Wszystkich , bardzo dziękuję Szanownym forumowiczom za zajęcie się moim pytaniem . Chciałbym jednak spróbować coś z ledami i tu mam kolejne pytanie - jakie ledy polecacie . Jako że ich jest multum i różne mają parametry / a ja nie znam się na tym / bardzo proszę o jakieś sugestie , konkretne firmy . Bardzo dziękuję
    Tanie chińczyki sobie odpuść od razu 1 komplet wyrzuciłem do kosza, celuj w Osram / Philips / Tungsram . Jak nie chcesz podpadać na 1 rzut oka, barwa w okolicy 6000K-6500k
    pozdrawiam, Artur.

  5. #25
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2021
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    Q30 2016 stalowy
    Postów
    21
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam i dziękuję za odpowiedz , a może jakieś konkretne modele ?

  6. #26
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Ja co prawda ledów do auta nie montowałem, ale w domu ledy philips po 3 latach bezawaryjnie. Ledy osram po 2 latach potrafiły się zepsuć.

  7. #27
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    M35X 2008 Srebrny
    Postów
    15
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie Żarówki

    194,60 zł 25% zniżki | DAWNKNIGHT K5C K6C 40W H7 H4 długa żywotność serii 4300K Led HB3 H11 żarówka do przedniego reflektora H1 HB4 4300K Led światła do samochodu 12V
    https://a.aliexpress.com/_EJm4gmj


    Polecam te, mam je już 2 lata i nie mam problemów. Nie ma żadnych zakłóceń w radiu. Na YouTube jest dużo testów tych ledów. Osram lub philips zostają daleko w tyle za nimi.Jeżeli nie chcesz podpaść władzy kup 4300 barwę, kolor prawie jak żarówka ale swieci zdecydowanie lepiej. Mam takie w moim samochodzie na h7 w soczewce.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. Żarówki obrysowe.
    By thefi in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27th-January-2022, 14:56
  2. Żarówki LED
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28th-February-2016, 19:34
  3. Wymiana żarówki
    By Szczepan in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14th-September-2015, 21:53
  4. Obrysówki - wymiana żarówki
    By Piotr_FX in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10th-January-2015, 12:32
  5. Jak wymienić żarówki?.
    By Black in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 6th-July-2011, 15:29

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •