Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Katalizatory

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Infiniti M37x 2011
    Postów
    20
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Katalizatory

    Cześć,
    nie wiem czy coś się nie dzieje z katalizatorem, katalizatorami, latem przy dużym obciążeniu silnika np. dynamicznym przyspieszaniu w aucie śmierdzi, jest to zapach który określiłbym jako organiczno-metaliczny, wyraźnie czuć go w kabinie, przy naprawdę dużych upałach czuć nawet przy średnim obciążeniu silnika, obecnie nic nie czuję, więc ma to na pewno związek z temperaturą zewnętrzną, , nie ma błędów sond lambda.

    Dodatkowo ciągle borykam się drżeniem na wolnych obrotach, i silnik cały czas lekko zamula się przy jeździe na niskich obrotach, nie miałem do tej pory takiej sytuacji w żadnym z aut, a z tego co czytam to śmierdzą właśnie katalizatory, objawem ich zużycia jest też drżenie i nierówna praca na niskich obrotach.

    Auto ma obecnie ok 175000 km i miało przejechane 30 000 na instalacji LPG, możliwe że LPG mogło uszkodzić katy?

    Zastanawiam się czy by nie zdemontować całego wydechu i sprawdzić czy choć drżenie ustąpi, i czy błędy które pewni wyjdą nie unieruchomią mi auta.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Michal M37 Zobacz post
    Cześć,
    nie wiem czy coś się nie dzieje z katalizatorem, katalizatorami, latem przy dużym obciążeniu silnika np. dynamicznym przyspieszaniu w aucie śmierdzi, jest to zapach który określiłbym jako organiczno-metaliczny, wyraźnie czuć go w kabinie, przy naprawdę dużych upałach czuć nawet przy średnim obciążeniu silnika, obecnie nic nie czuję, więc ma to na pewno związek z temperaturą zewnętrzną, , nie ma błędów sond lambda.

    Dodatkowo ciągle borykam się drżeniem na wolnych obrotach, i silnik cały czas lekko zamula się przy jeździe na niskich obrotach, nie miałem do tej pory takiej sytuacji w żadnym z aut, a z tego co czytam to śmierdzą właśnie katalizatory, objawem ich zużycia jest też drżenie i nierówna praca na niskich obrotach.

    Auto ma obecnie ok 175000 km i miało przejechane 30 000 na instalacji LPG, możliwe że LPG mogło uszkodzić katy?

    Zastanawiam się czy by nie zdemontować całego wydechu i sprawdzić czy choć drżenie ustąpi, i czy błędy które pewni wyjdą nie unieruchomią mi auta.
    Jeśli organicznie to raczej nie z katów, po za tym wyskoczył by błąd na sondzie. Radze poszukać jakiegoś truchła gryzonia w pobliżu nagrzewających się elementów teraz sezon na te tematy przy pierwszych falach zimna. Drżenie obstawiam jako osobną sprawę, sprawdź najpierw cały dolot, czysta i prosta robota, potem zrobił bym przegląd gazu.
    pozdrawiam, Artur.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym podpiął pod skaner obd 2 (elm327 wystarczy) i podglądnął parametry z sond lambda, MAF sensora, misfire, korekty dawek etc. Auto ma lpg, ale dość krótko i jak znam życie tu będzie pies pogrzebany (znając życie za słabe wtryskiwacze)

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Michał sprzedać katy i zrobić wydech. Jest opinia że "drobinki" czegoś tam ze zdegradowanego katalizatora cofają się do cylindrów i rysują gładzie. Drugie to zapychanie wydechu i spadek mocy. Takie katy teraz po 3k chodzą, dobry wydech za to zrobisz. Na lpg i tak masz czystsze spaliny, o motyle i pszczoly się nie martw
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Łukaszu co masz na myśli zrobić wydech? Jakiś katalizator być musi. Diagnosta się przyczepi przy badaniu.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Łukaszu co masz na myśli zrobić wydech? Jakiś katalizator być musi. Diagnosta się przyczepi przy badaniu.
    Tylko ten żle opłacany

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Normalnie dwójka drombo ależżżż kusicie z tymi katami, że mam ochotę teraz iść i je tłuc lata temu też czytałem, że pył z ceramiki się cofa i potem pierścienie stają dęba samo zło.
    pozdrawiam, Artur.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Łukaszu co masz na myśli zrobić wydech? Jakiś katalizator być musi. Diagnosta się przyczepi przy badaniu.

    Mnie się pytał w fx50 "czy tutaj nie powinno być katalizatora?" i poszedł dalej. Ja bym zrobił decaty, potem Y i ewentualnie resztę. Dla mnie to że tak powiem naturalna kolej rzeczy, od małego tak robię :-)
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Infiniti M37x 2011
    Postów
    20
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Historii ciąg dalszy.
    Wczoraj odpadł mi lewy tłumik końcowy, wisi na gumach, korozja spowodowała rozłączenie rury od kołnierza, który pozostał skręcony śrubami z środkową częścią wydechu, pomijam już fakt przyczyny korozji akurat w tym miejscu, bo podwozie skorodowane nie jest.
    Auto odżyło , jest taka różnica w jeździe jak bym zamontował wydech za 100 tysięcy, jeżdżę już rok i tak dobrze nie było nigdy.
    Nie zamula na wolnych obrotach, skrzynia nie szarpie, idealnie pracuje, mogę precyzyjnie operować gazem. Chce delikatnie przyspieszyć to przyspieszam, do tej pory przy próbie delikatnego przyspieszania było tak: nic nic nic i jeb redukcja aż w fotel wciska, dodatkowo auto swobodnie się toczy pod odpuszczeniu gazu, wcześniej coś jakby ciągle hamowało. A jakie brzmienie... to jest pewne że wyleci i drugi tłumik.

    Ten wydech go dusi po prostu, tylko dlaczego?

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Mam na zbyciu 2 tłumiki końcowe z m56, zdjęte z powodu montażu nierdzewki. W v6 350z cięli środkowe już wiele wiele lat temu, bez końcowych będzie raczej nie do wytrzymania przy dłuższej jeździe. Miałem tak w v8
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Katalizatory FX45
    By rafbak in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8th-January-2017, 16:08
  2. Katalizatory FX45 2006r USA
    By atomboy in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20th-June-2016, 18:00
  3. katalizatory
    By Max in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 14th-June-2014, 18:30

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •