Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Pomocy

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2018
    Mieszka w
    Janów Lubelski
    Jeździ
    INFINITI FX35 2006 SZARY
    Postów
    12
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Pomocy

    Witam,
    Pomocy !!!
    Może ktoś mi podpowie lub naprowadzi na coś, co pomoże mi naprawić infiniti fx 35 , 2006 r.
    W aucie był robiony silnik - uszczelki pod głowica . Po odebraniu samochodu od mechanika do około 700 km wszystko było ok.
    Teraz przy naciśnięciu pedału gazu zaczyna kaszleć, nie ma jakby mocy.
    Pojawiają się błędy U1000 i PO335 ,,czujnik położenia wału korbowego A obwód.
    Mechanik wymienił czujnik i dalej to samo.
    Dodam tylko, ze auto bez obciążenia ( na postoju ) pracuje dobrze ale przy rozpoczęciu jazdy gdy dodam trochę mocniej gazu auto dławi się i już jest lipa.
    Za pierwszym razem gdy to się stało został tylko 4 bieg. Myślałem może ze skrzynia - ale elektronik mówi ze od skrzyni z daleka.
    Czasami jest tak ze jak samochod się zadławi pojawiają się te błędy nie ma tylnej kamery cofania, włącza się czujnik wjazdu na lewy pas, abs. Po usunięciu błędów jest dobrze do rozpoczęcia jazdy i pierwszego lepszego przegazowania i znowu błędy U1000 i PO335 i brak mocy i nie można jechać.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Spróbuj przeskanować pełnym skanerem. Sądząc po symptomach i kodzie U1000 masz szersze problemy z elektroniką, niż tylko silnik.

  3. Dzięki wlaziu za powyższy Post:

    artgab (3rd-October-2021)

  4. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? artgab Zobacz post
    Witam,
    Pomocy !!!
    Może ktoś mi podpowie lub naprowadzi na coś, co pomoże mi naprawić infiniti fx 35 , 2006 r.
    W aucie był robiony silnik - uszczelki pod głowica . Po odebraniu samochodu od mechanika do około 700 km wszystko było ok.
    Teraz przy naciśnięciu pedału gazu zaczyna kaszleć, nie ma jakby mocy.
    Pojawiają się błędy U1000 i PO335 ,,czujnik położenia wału korbowego A obwód.
    Mechanik wymienił czujnik i dalej to samo.
    Dodam tylko, ze auto bez obciążenia ( na postoju ) pracuje dobrze ale przy rozpoczęciu jazdy gdy dodam trochę mocniej gazu auto dławi się i już jest lipa.
    Za pierwszym razem gdy to się stało został tylko 4 bieg. Myślałem może ze skrzynia - ale elektronik mówi ze od skrzyni z daleka.
    Czasami jest tak ze jak samochod się zadławi pojawiają się te błędy nie ma tylnej kamery cofania, włącza się czujnik wjazdu na lewy pas, abs. Po usunięciu błędów jest dobrze do rozpoczęcia jazdy i pierwszego lepszego przegazowania i znowu błędy U1000 i PO335 i brak mocy i nie można jechać.
    JW najlepiej podpiąć pod Consula, powinien powiedzieć coś więcej. Jak nie to grzebanie po omacku w elektronice. Być może nie chodzi o obciążenie, a o drgania związane z jazdą i gdzieś styk się traci (miałem tak z czujnikiem ABS co wywoływało choinkę na desce). Sprawdź chociaż podstawowe kostki na BCM pod nogami kierowcy z boku, i moduł wysokiego napięcia AC Amplifier, znajduje się pod radiem, generalnie wszystkie kostki bym sprawdził i psiknął czymś do tego przeznaczonym, a jest ich wiele.
    pozdrawiam, Artur.

  5. Dzięki Shimomura za powyższy Post:

    artgab (3rd-October-2021)

  6. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2018
    Mieszka w
    Janów Lubelski
    Jeździ
    INFINITI FX35 2006 SZARY
    Postów
    12
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie może znacie kogoś na Podkarpaciu okolice Rzeszowa -Stalowa Wola gdzie mógłbym podjechać żeby ktoś mógł podłączyć i zobaczyć co jest.

  7. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Jak dłubali w silniku do sprawdzenia wtyki, kostki etc które musieli rozłączać do wytargania głowicy. Jak wyżej kolega napisał - coś sie bujnie i traci kontakt potem styka normalnie i nie wali błędami.

    Raz po tym jak wymieniłem sobie silnik w volvo pierwsze odpalenie i problem z komunikacją ze skrzynią / dobiło mnie to trochę bo dłubałem też w mechatronice/ kilka godzin grzebania i okazało się że to tylko zaśniedziała kostka :P
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2018
    Mieszka w
    Janów Lubelski
    Jeździ
    INFINITI FX35 2006 SZARY
    Postów
    12
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    No był wyjmowany motor ale niby jak twierdzi mechanik wszystkie kostki są Ok .
    Już nie mam ja mocy ani nerwów .
    Jak znacie kogoś do kogo mógłbym podjechać Rzeszów - Stalowa Wola to proszę dajcie namiar .
    A nawet i dalej to wrzucę na lawetę auto .

  9. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Poszukaj elektronika, który robi nissany powinien rzucić światło. Na tyle co mógłbym polecić sprawdzić:
    0) Akumulator - czy klemy nie luźne i napięcie jest ok?
    1) Skrzynka bezpieczników/przekaźników pod maską (tzw. moduł IPDM) - zwłaszcza bezpiecznik i przekaźnik od ECU oraz kostki wychodzące z tej skrzynki (zwłaszcza te duże 16 pin). Popukaj, poruszaj gdy chodzi i obserwuj zachowanie.
    2) Samo ECU - czy wygląda normalnie, czy te dwie potężne 60pin kostki na pewno dobrze siedzą. Poruszaj etc. Czarne grube przewody to masa w tych kostkach.
    3) Czy masa na silniku jest pewna i nie poluzowana.
    4) Czy kostka od czujnika wału korbowego ma dobry kontakt. Na zew. pinach ma być pewne 12v.
    5) Czy kostki łączące główne wiązki dobrze stykają.

    Przewody masowe od ECU i innych komputerów są mocowane do poprzecznej belki biegnącej pod zegarami (obok kol. kierownicy).
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 4th-October-2021 o 00:30

  10. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Puscilem ci moj numer tel. na priv. Do Zamoscia nie masz daleko.
    Pozdrawiam, Patryk.

Podobne w?tki

  1. kupuje Q50 - pomocy
    By rafix in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7th-March-2020, 14:07
  2. Pomocy!!
    By Malwina78 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7th-January-2018, 21:26
  3. pomocy panowie
    By Dari in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23rd-July-2015, 15:13
  4. Pomocy-bezpieczniki
    By golden35 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29th-June-2013, 22:15
  5. Apteczka pierwszej pomocy...
    By Jacob_USA in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31st-March-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •