Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Dziwne zachowanie podczas hamowania

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Q50 2014 Sport Tech 2.2D
    Postów
    20
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PawelInfi Zobacz post
    To nie pompa...

    Jak na moje to masz coś w zawieszeniu wysrane na 101%.
    Przy hamowaniu jak masz opór to coś się przesuwa i się geometria rozjeżdza.
    Więc polecam pojechać albo do dobrego mechaniora albo na szarpaki.

    I pytanie za 100 punktów, jak miałeś wymieniane wahacze na nowe, czy zostały przełożone odboje gumowe w postaci krążków gumowych na przednich tulejach dolnego wahacza?

    Edit : Zapewne nie, bo wiekszosc to ***** nie mechaniki. Patrz rysunek i zapytaj sie czy przelozyli, jak nie, to masz odpowiedz.

    https://imgur.com/Xeeykpo

    https://imgur.com/Xeeykpo
    Na szarpakach byłem , co do odbojów to nie wiem - rozumiem, że chodzi o tą część 55044-1CA0B. Czy widać od dołu bez rozbierania czy te odboje są założone? Dzięki za zainteresowanie się tematem.

  2. #12
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Tak dokładnie o tą część.
    Miałem identyczny przypadek w Q50 i to było problemem, że nie zostały przełożone te stopery.

  3. #13
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mike77 Zobacz post
    [...] Natomiast przy gwałtownym wciśnięciu hamulca pow 100km/h samochód mocno ściągnie w prawo i po dosłownie chwili wyrównuje, jest to wrażenie jakby prawe koło minisekunde wcześniej hamowało, a następnie lewe dołączało.
    Jeśli tak się zachowuje to stawiałbym na zapowietrzenie lub drożność przewodu. Obstawiam zapowietrzony przód lewy lub tył prawy.
    Spróbuj pierw porządnie odpowietrzyć system w tej kolejności: tył prawy->przód lewy->tył lewy->przód prawy. Jak nie pomoże to zostają chyba tylko przewody, ew. gdzieś wyciek, który uwidacznia się przy nagłym hamowaniu.
    No i j.w., jeśli problem się zaczął po wymianie wahaczy.

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Q50 2014 Sport Tech 2.2D
    Postów
    20
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dzisiaj samochód ponownie wrócił z serwisu i niestety bez rezultatu, stopery na miejscu,zawieszenie jest sztywne, układ odpowietrzony i nawet przedmuchane wszystkie przewody. Pokierowano mnie w stronę sprawdzenia systemu DAS. Odkryto jeszcze jeden dziwny objaw , mianowicie, kiedy samochód się toczy (ok 10km/h) i dodam gazu skręcając w tym samym momencie kołami to przyhamowuje jedno koło (mam wrażenie,że prawe), trwa to dosłownie ułamek sekundy. We wtorek odstawiam samochód do elektryków posiadających consulta. Mam nadzieję, że to będzie to, ponieważ w takim stanie samochód nie nadaje się do jazdy

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Tragedia jednym słowem ten das. Kiedy jeszcze zastanawiałem się nad nabyciem q60 czytałem na forach usa, że auta z tym układem potrafią nagle skręcić i spowodować kolizję. Jedź sobie teraz z rodziną jakąś drogą szybkiego ruchu ...
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  6. #16
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    Bzdury.
    Pierwsze słyszę o nagłym skręceniu przy DAS.
    O takich jajach to byłoby bardzo głośno.
    Może czytałeś ale obawy potencjalnych nabywców?
    Jedynie w przedliftowych był problem przy minusowych temperaturach gdzie sporadycznie były problemy ale nie z nagłym skręcaniem. Były wgrywane poprawione softy

    Równie dobrze można obawiać się wspomagania elektrycznego stosowanego praktycznie już wszędzie gdzie teoretycznie też przy jakiejś awarii czy zwarciu może nagle samoistnie skręcić w lewo lub w prawo, a kierownicy nikt nie trzyma przez cały czas jak byka za rogi.
    Ostatnio edytowane przez wlodar ; 23rd-October-2021 o 12:00

  7. #17
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    W USA instrukcji nie czytają... Tam razem z tarczą załącza się ALC, a potem wielkie zdziwienie, że samochód "nagle" skręca... Przejechałem 100 tys. km i zero problemów. Ok raz się system pogubił.... Błąd jaki odkryłem pojawia się gdy dużo przekręcisz kierownicę przy wył. aucie. Wtedy układ musi zrobić samokalbrację i jeśli zaraz po ruszeniu akurat trafisz na drogę idącą po lekkim długim łuku to potrafi "zaadaptować" zły punkt zero i w efekcie ściągać. Ale jak każdy komputer... Wyłacz, pokręć kierownicą, włącz i nigdy nie wróciło.
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 24th-October-2021 o 22:03

  8. #18
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    W USA instrukcji nie czytają... Tam razem z tarczą załącza się ALC, a potem wielkie zdziwienie, że samochód "nagle" skręca... Przejechałem 100 tys. km i zero problemów. Ok raz się system pogubił.... Błąd jaki odkryłem pojawia się gdy dużo przekręcisz kierownicę przy wył. aucie. Wtedy układ musi zrobić samokalbrację i jeśli zaraz po ruszeniu akurat trafisz na drogę idącą po lekkim długim łuku to potrafi "zaadaptować" zły punkt zero i w efekcie ściągać. Ale jak każdy komputer... Wyłacz, pokręć kierownicą, włącz i nigdy nie wróciło.
    W Warszawie i u mnie w Gdańsku mieliśmy po 1 przypadku, w którym samochód klientowi sam skręcił na sąsiadujący pas pomimo braku przeszkód z jakiejkolwiek strony.

  9. #19
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Q50 2014 Sport Tech 2.2D
    Postów
    20
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    witam ponownie, niestety czeka mnie chyba tylko ASO, zacznę od kalibracji układu kierowniczego (czujnik kąta skrętu) , nie wiem z jakich czujników ESP jeszcze bierze parametry, ale kiedy wyłącze ESP to samochód przestaje dohamowywać w zakrętach. Niestety nie ma żadnych błędów, więc trochę obawiam się cen w ASO, ale nic innego mi nie pozostało .

    Właśnie dzwoniłem do serwisu i tak jak myślałem mogę zacząć tonąć finansowo. Chcąc dokonać kalibracji muszę przejść pełną diagnostykę (czyli podpięcie pod kompa 470 zeta), a proces kalibracyjny nie może zostać wyceniony telefonicznie rozpiętość cenowa od kilkuset złotych do kilku tysięcy

    Znacie kogoś kto ogarnie temat w rozsądnych pieniądzach? Mogę samochód wstawić w dowolne miejsce w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez mike77 ; 27th-October-2021 o 10:34

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. [M35] M37 - dzwine zachowanie keyless i szyb
    By kon_trojanski in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26th-October-2021, 09:36
  2. Dziwne cykanie
    By thefi in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21st-December-2020, 20:52
  3. [M35] M37 - zachowanie skrzyni biegów
    By grabba in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22nd-January-2017, 14:54
  4. Układ Hamowania
    By Sebek121 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22nd-March-2012, 20:20
  5. Brak hamowania
    By danielV6 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24th-October-2010, 12:28

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •