Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Fx 3.5 dobór oleju do stylu jazdy

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Sebbs Zobacz post
    A jak w lecie z 0w40? Czytałem w jakimś wątku na forum jak coobcio pisał,że te silniki lubią się grzać w wysokich temp i, że 5w50 jest idealny.
    odpowiem Ci pytaniem
    palisz ponad 200 po autostradach latem ?
    jak tak to 5w50 bo 0w40 w pewnych warunkach przestanie sobie radzic i temperatura oleju skoczy ponad 120C

    Pamietaj o tym ze wiekszosc klientow Coobcia to upalacze  , wiec 5w50 to dla nich norma
    jesli bardzo sie martwisz o silnik to :
    jest bardzo fajna seria EE performance millersa z dodanym juz modyfikatorem tarcia
    mam taki EE 5w50 a wczesniej mialem amsoila signature 5w50 z modyfikatorem AR9200v2
    Amsoil bardzo zamulal silnik , na millersie nie ma tego efektu temperatura utrzymuje sie w granicach 90-100C i na dodatek nie jest zbyt drogi
    millers EE 5w40 spelnia norme SN , ma sensowna lepkosc w niskich temperaturach ktora jest dla Ciebie wazna bo robisz krotkie trasy. Z opisu wynika ze raczej nie upalasz do odcinki wiec 5w40 powinno byc ok.

  2. #12
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    odpowiem Ci pytaniem
    palisz ponad 200 po autostradach latem ?
    jak tak to 5w50 bo 0w40 w pewnych warunkach przestanie sobie radzic i temperatura oleju skoczy ponad 120C

    Pamietaj o tym ze wiekszosc klientow Coobcia to upalacze  , wiec 5w50 to dla nich norma
    jesli bardzo sie martwisz o silnik to :
    jest bardzo fajna seria EE performance millersa z dodanym juz modyfikatorem tarcia
    mam taki EE 5w50 a wczesniej mialem amsoila signature 5w50 z modyfikatorem AR9200v2
    Amsoil bardzo zamulal silnik , na millersie nie ma tego efektu temperatura utrzymuje sie w granicach 90-100C i na dodatek nie jest zbyt drogi
    millers EE 5w40 spelnia norme SN , ma sensowna lepkosc w niskich temperaturach ktora jest dla Ciebie wazna bo robisz krotkie trasy. Z opisu wynika ze raczej nie upalasz do odcinki wiec 5w40 powinno byc ok.
    Czołem ,
    Napisałeś ,że używasz EE .
    Ja póki co od 3 wymian mam millers XF ,warto przejśĆ na EE? Masz punkt odniesienia, widzisz różnicę?

    Edit .
    Napisałeś przecież ,że na amsoil zamulal.
    Myślisz warto z XF przejść na EE ?
    Ostatnio edytowane przez wildlifestyle ; 15th-November-2021 o 03:31

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wildlifestyle Zobacz post
    Napisałeś przecież ,że na amsoil zamulal.
    Myślisz warto z XF przejść na EE ?
    jedyne co moge porównac bezpośrednio w silniku 3.7 to AM sign 5w50 0w40 oraz millersa EE 5w50 i totala 5w40


    total 5w40 - ( Coobcio go włał na pierwszy 1000km docierania i kolejne 2000km ) mało mogę powiedzieć bo przez pierwsze 3000km samochód był traktowany bardzo delikatnie , ale temperatura oleju zawsze ok 100C ( i to z miską greddy która nieco chłodzi olej )

    AMS sig 0w40 nie zamulał przez pierwsze kilometry po uruchomieniu ale latem na autostradach temp oleju powyzej 100 a nawet do 120C

    AMS sig 5w50 zamulał przez pierwsze kilometry po uruchomieniu ( po przejściu z 5w30 na AM 5w50 odczucia było takie jakby silnik stracił z 50KM ) , najwyższa zanotowana temperatura 110C podczas jazdy latem po torze ( ale bardziej zapoznawczo niz upalanie na poważnie ) , wraz z dodatniem AR9200v2 temperatura na codzień w zasadzie cały czas utrzymywała się na 100C
    olej bardziej do ciągłego upalania niz spokojnej codziennej jazdy na krótkich trasach

    Millers EE 5w50 minimalnie zamula przez 1-2km po uruchomieniu potem silnik reaguje na gaz normalnie , z miską greddy latem utrzymuje temperatury 93-98C podczas agresywniejszej jazdy dojdzie do max 105
    moim zdaniem ten olej zdaniem to doskonały kompromis dla samochodu używanego do dynamicznej codziennej jazdy i okazjonalnie poddawanego większym obciążeniom (ale na tor to moze jednak 10w60 ew dodatkowa chłodnica oleju )

    temperatura oleju podczas dużych obciążeń silnika jest wyznacznikiem tego jak skutecznie olej redukuje tarcie , kiepski olej - temperatura wzrasta ponad 120C a tam olej robi się coraz rzadszy więc jest jeszcze gorzej ...
    te informacje o temperaturach pracy oleju mozna zdobyć tylko na aucie bez modyfikacji układu smarowania . chłodnice znacząco ją zmieniają

  4. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    wildlifestyle (15th-November-2021)

  5. #14
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Sebbs , po prostu musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie pytanie Czy będziesz codziennie kilka razy jeździł 200+ autostradą czy też jednak częściej odpalał i gasił silnik (nie mam tu na myśli -20 tylko zwykły zimny start)

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    AMS sig 0w40 nie zamulał przez pierwsze kilometry po uruchomieniu ale latem na autostradach temp oleju powyzej 100 a nawet do 120C
    fakt trochę za duże te temperatury u Ciebie, dbając o interwały wymian płynu chłodzącego i oleum nigdy takiej nie osiągnąłem przy ams 0w40, nawet przy 200+ mało tego przy 200+ temp u mnie niższa niż w upalnym korku. Tak z ciekawości w przypadku tych wariantów 5w50, o których pisałeś, co się kryje pod tą pojęciem "olej zamulał" ?
    pozdrawiam, Artur.

  6. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Sebbs , po prostu musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie pytanie Czy będziesz codziennie kilka razy jeździł 200+ autostradą czy też jednak częściej odpalał i gasił silnik (nie mam tu na myśli -20 tylko zwykły zimny start)



    fakt trochę za duże te temperatury u Ciebie, dbając o interwały wymian płynu chłodzącego i oleum nigdy takiej nie osiągnąłem przy ams 0w40, nawet przy 200+ mało tego przy 200+ temp u mnie niższa niż w upalnym korku. Tak z ciekawości w przypadku tych wariantów 5w50, o których pisałeś, co się kryje pod tą pojęciem "olej zamulał" ?
    No właśnie częściej odpalał i gasił, a duże prędkości autostradowe to jak go przegonię kilka razy w roku to max. Ale myślę, że zaleje tego 5w50 millersa ee performance do tego filtr oleju knechta. Zejdę stopniowo z lepkości najpierw 5w najwyżej później 0w. A filtr oleju większy co daje i czemu warto go zakładać ?

  7. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Na oko to o seteczkę zwiększasz pojemność oleum - mało ale za free
    pozdrawiam, Artur.

  8. #17
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Na oko to o seteczkę zwiększasz pojemność oleum - mało ale za free
    Knecht oc196 taki planuje kupić.

  9. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post

    fakt trochę za duże te temperatury u Ciebie, dbając o interwały wymian płynu chłodzącego i oleum nigdy takiej nie osiągnąłem przy ams 0w40, nawet przy 200+ mało tego przy 200+ temp u mnie niższa niż w upalnym korku. Tak z ciekawości w przypadku tych wariantów 5w50, o których pisałeś, co się kryje pod tą pojęciem "olej zamulał" ?
    te 120C pojawiło się podczas upalnego dnia ok 35C i doś duzej ilosci hamowań i przyspieszeń w okolicy mocy max ( co chwilę jakiś tir ładował się na lewy pas a bardzo się spieszyłem )

    zamulał ... na AM signature 5w50 wyjeżdżasz na ulice naciskasz gaz i samochód jedzie niemrawo jakby brakowało mu mocy
    samochód kupiłem z 5w30 i po kilku dniach zrobiłem przeglad i wymieniłem olej , od tej chwili po odpaleniu wyczuwalny był efekt słabej reakcji na gaz jakby mu brakowało mocy i momentu obrotowego
    po rozgrzaniu oleju ten efekt nie był juz odczuwalny

  10. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Sebbs , po prostu musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie pytanie Czy będziesz codziennie kilka razy jeździł 200+ autostradą czy też jednak częściej odpalał i gasił silnik (nie mam tu na myśli -20 tylko zwykły zimny start)



    fakt trochę za duże te temperatury u Ciebie, dbając o interwały wymian płynu chłodzącego i oleum nigdy takiej nie osiągnąłem przy ams 0w40, nawet przy 200+ mało tego przy 200+ temp u mnie niższa niż w upalnym korku. Tak z ciekawości w przypadku tych wariantów 5w50, o których pisałeś, co się kryje pod tą pojęciem "olej zamulał" ?
    200+ to taka marszowa prędkość .

  11. #20
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Napisałem jeszcze z ciekawości do coobcia jaki olej 5w50 zalać i mówi, żeby lać elfa. Każdy ma inne zdanie. Znalazłem na forum 350z wpis,że najgorszy syf był w silniku po millersie i weź bądź tu mądry.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. 3.5H Dobór oleju do hybrydy.
    By Kita in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14th-September-2021, 18:33
  2. DVD podczas jazdy
    By mandrejk in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2020, 21:33
  3. Rejestrator jazdy
    By tim in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 28th-May-2015, 20:10
  4. Szalone pomysły w stylu MacGyvera
    By ArtPol74 in forum Humor
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29th-April-2014, 00:49
  5. filtr oleju oraz wymiana oleju
    By gorles in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21st-May-2012, 19:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •