Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: iNTERFEJS + CONSUL

  1. #11
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Widzę , że wyszła nowa wersja SVCI
    V1.7 SVCI ING

    Czy ktoś się oriętuje czy tym już można zastąpić Consulta? Piszą, że można tym programować. Jeśli miało by to działąć to bym nabył.
    To zależy co chcesz robić i co masz na myśli mówiąc "programować". Programowanie w Consulcie polega tak naprawdę na wgrywaniu pliku z softem do różnych podzespołów np. do ECU silnika, skrzyni itp. Posiadanie samego nawet oryginalnego Consulta nie spowoduje ze nagle będziesz mógł wszytko zrobić bo te pliki trzeba zakupić - zakupiony plik z softem do wgrania dostajesz później na maila i przy pomocy consulta go wgrywasz.

    Nie znalazłem w ogóle opcji dla Nissana/Infiniti takich jak popularne "kodowanie" jak to ma miejsce w mercedesach, bmw czy grupie VAG. Kodowanie to zmiana ustawień np. modułu klimatyzacji żeby zamiast 5 trybów pracy nawiewu miała np. 7 jak w niektórych wersjach, albo zmiana ustawienia systemu start stop ze standardowego że po każdym uruchomieniu samochodu jest włączony na ostatnie zapamiętane ustawienie. Z tego co się zorientowałem to takich i tym podobnych rzeczy nie zrobisz nawet Consultem.
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Zależy mi na pełnej diagnostyce. Jak wiadomo tanie OBD2 z allegro nie pokazują wszystkich błędów. Chciałbym też móc sobie zakodować kolejny kluczyk, skalibrować kamerę oraz usatwić standardowe zawieszenie hydrauliczne w QX80 po wymianie podzespołów zawieszenia. Wyłączenie czujników ciśnienia w oponach. ITP. Czyli w zasadzie to co jest w instrukcjach napraw serwisowych. Nie interesuje mnie podkręcanie mocy, oraz zmiana ustawień na inne niż fabryczne.

  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? omeniq Zobacz post
    To zależy co chcesz robić i co masz na myśli mówiąc "programować". Programowanie w Consulcie polega tak naprawdę na wgrywaniu pliku z softem do różnych podzespołów np. do ECU silnika, skrzyni itp. Posiadanie samego nawet oryginalnego Consulta nie spowoduje ze nagle będziesz mógł wszytko zrobić bo te pliki trzeba zakupić - zakupiony plik z softem do wgrania dostajesz później na maila i przy pomocy consulta go wgrywasz.

    Nie znalazłem w ogóle opcji dla Nissana/Infiniti takich jak popularne "kodowanie" jak to ma miejsce w mercedesach, bmw czy grupie VAG. Kodowanie to zmiana ustawień np. modułu klimatyzacji żeby zamiast 5 trybów pracy nawiewu miała np. 7 jak w niektórych wersjach, albo zmiana ustawienia systemu start stop ze standardowego że po każdym uruchomieniu samochodu jest włączony na ostatnie zapamiętane ustawienie. Z tego co się zorientowałem to takich i tym podobnych rzeczy nie zrobisz nawet Consultem.
    Dokładnie tak jak Omeniq pisze, Consult to nie VCDS jak w VAGu, tam się nie da nic dodatkowego powgrywać, żadnych dodatkowych funkcji ponad to co masz, nawet prawdopodobnie nie usuniesz TPMS, kluczyk może i dopiszesz, ale jak zapłacisz za rozkodowanie PIN (taniej wyjdzie u ślusarza). Oczywiście kamery I zawieszenie skalibrujesz. To po prostu narzędzie diagnostyczne którym zrobisz wszystko to co jest w serwisówce.

  4. Dzięki djoneway za powyższy Post:

    Mateusz ex37 (17th-April-2022)

  5. #14
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Czujników nie wyłączysz - z tego co kojarzę nie da się nawet ich consultem wywalić z ustawień BCM wgrywając inny config bo chyba każda wersja ma TPMS. O kluczyku raczej też zapomnij bo jest tak jak wspomniał kolega wyżej.
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  6. Dzięki omeniq za powyższy Post:

    Mateusz ex37 (17th-April-2022)

  7. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Nieprawdopodobne, że Chińczyki wszystko podrabiają a kabla do Nissana zrobić nie potrafią w godziwych pieniądzach. :-(

  8. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? djoneway Zobacz post
    Oczywiście kamery I zawieszenie skalibrujesz. To po prostu narzędzie diagnostyczne którym zrobisz wszystko to co jest w serwisówce.
    I o to mi chodzi. Tego telefonem i OBD2 z allego nie zrobię. 1000zł za SVCI które mi wykona polecenia z serwisówki mi wystarczyło by.

  9. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Podepnę się pod temat i dam przykład .Jeżeli chciałbym coś dołożyć do auta lub wyprogramować to consult takie rzeczy ogarnia ? Miałem wcześniej fx37 2010r i nie miał np. elektrycznej klapy bagażnika (wiadomo że do 2010r to nie występowało ) ,tak myślałem czy by się tego nie podjąć , oczywiście na oem rzeczach .Schematy jakieś tam w necie są , zamek z dociągiem już jest w standarcie ,kostek sporo pustych jest w aucie (może instalacja już była przygotowana pod różne rzeczy które później były zakładane w nowszych rocznikach ) jeżeli nie to dołożenie wiązek . Tak myślałem sobie czym potem (jeżeli by się to udało ) to aktywować . Też taka myśl mnie naszła bo w Fordach dokładam wszystko co dusza zapragnie jeżeli to występowało w jakiejś wersji i oczywiście aktywuje odpowiednim programem.

  10. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    SVCI ING jak na razie to średni zakup. Ale może jeszcze za mało czasu mu poświęciłem. Poza zaprogramowaniem kluczyka do G35 i odczytaniem błędów nic specjalnego nie udało się zrobić. W EX mam dwa kluczyki więc nie próbowałem a w QX80 jeszcze nie próbowałem.
    Podkreślę jeszcze raz. Nie chciałem i nie chcę nic dokładać do auta. Chciałem móc wykonywać polecenia z serwisówki. W QX80 świeci się potrzeba kalibracji kamery.

  11. #19
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Gdynia Mława
    Jeździ
    EX35HR 2008
    Postów
    67
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Mam consulta 3 - mieszkam w Gdyni jakby ktoś potrzebował

  12. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Znalazłem takie coś , cena do przyjęcia
    https://www.obd2be.com/nissan-consult-3-p-445.html
    Coś trzeba do tego jeszcze dokupić / zdobyć soft ?

    a tu najnowsza wersja , ale droga
    https://www.obd2be.com/nissan-consult-3-plus-p-696.html

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Interfejs do adaptacji
    By patrol89 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8th-November-2021, 00:20
  2. Jak interfejs do Fx35 2007r
    By schabo78 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28th-September-2021, 10:17
  3. Interfejs diagnostyczny Infiniti.
    By tiger456 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 26th-September-2018, 13:36
  4. Interfejs diagnostyczny Infiniti.
    By tiger456 in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25th-August-2018, 22:03
  5. Interfejs diagnostyczny
    By erule in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2nd-April-2012, 10:17

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •