Zobacz wyniki ankiety: Co z tym zrobić ?

G?osuj?cych
12. Nie mo?esz g?osowa? w tej sondzie
  • to normalne po wymianie

    4 33.33%
  • lepiej zmień olej ponownie

    4 33.33%
  • zdecydowanie zmień olej

    4 33.33%
Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 31 do 40 z 69

Temat: Olej jest wymieniony/ nie jest wymieniony poprawnie ?

  1. #31
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Kolego Maxx ja z natury lubię się przypie*dalać więc na początek wysłałbym pismo od prawnika albo skargę do rzecznika praw konsumenta. Opinie na google i fb również warto wystawić wraz ze zdjeciami.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  2. #32
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Panowie !
    wszystkie symptomy wskazują na użycie piany
    serwis aso kategorycznie i stanowczo obstaje przy swojej wersji : było ozonowanie i tylko ozonowanie
    wypadałoby założyć ukryty videomonitoring aby dojść prawdy co tak naprawde robią podczas serwisów
    Wniosek tego wszystkiego jest taki, że autoryzowane serwisy daja tylko lepsze samopoczucie właścicielowi auta i lepszą karte przetargową przy sprzedaży. Właściwie jak nie widzisz, co z autem sie dzieje mechanicy mogą zrobić rózne numery. Mam znajomego który popracował w ASO pewnej duzej marki i nie uwierzylibyście co tam sie odpier....Oczywiście nikogo nie oczerniam, nie każdy serwis jest taki sam, ale ostrożności nigdy za mało.

  3. #33
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,043
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Ja przy kupnie jakiegokolwiek samochodu odpuszczam sobie wszystkie serwisowane przez ASO .

  4. #34
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Gdanio Zobacz post
    Ja przy kupnie jakiegokolwiek samochodu odpuszczam sobie wszystkie serwisowane przez ASO .

    stare ale jare

    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #35
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,043
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    stare ale jare

    W 100 % prawdziwe . Masakra choć colę wypić powinien .

  6. #36
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Witam
    co do klimy.Większość serwisów już nie używa pianek do odgrzybiania klimy. Po pierwsze efekt znikomy i jeszcze można elektronikę uszkodzić w pobliżu kanałów nawiewnych, bo ta pianka potem spływa i przecieka na łączeniach przewodów nawiewnych, sam kolega stwierdził że mu piszczy i trzeszczy –no bo się pokleiło. Po drugie po co kupować jakąś chemie po której efekt mierny jak można się podpiąć pod darmowy prąd z akumulatora klienta z ozonatorem. Dobrym pomysłem jest umyć parownik izopropylem choć nie jest to łatwe. Każdy układ klimatyzacyjny ma cos takiego co nazywa się odpływem skroplin. Serwisy na szybko tamtędy wprowadzają dysze i spryskują parownik od klimy z rezultatem raczej miernym , najlepszym rozwiązaniem jest dostać się do parownik od strony zaciąganego powietrza, czasami się da. W innym przypadku i nawet pisali to producenci aut do swoich dealerów, aby dobrze wymyć parownik należy zrobić otwór o średnicy fi 6 w obudowie parownika(tylko delikatnie żeby nie uszkodzić parownika), wprowadzić dysze, zmyć parownik , a otwór zaślepi spinka tapicerską lub taśmą izolacyjną. Dodam że dysze które są dostępne w sprzedaży razem z preparatem nie sterty pryskają na wprost i żeby mieć panowanie i pyrkać na parownik tam gdzie chcemy należy ją wygiąć pod kątem 90 stopni. W serwisach maja profesjonalny pistolet do aplikacji płyny z dyszą która wygląda w taki sposób że jest to rurka aluminiowa na elastycznym przewodzie zaślepiona na końcu, i ma bardzo małe otworki w jednej linii z boku na długości około 10cm. Można też zagiąć i ja tak zrobiłem, zagoiłem tą sądne która dostałem razem z preparatem na tyle delikatnie żeby nie złamać przewodu i przymocowałem taśma izolacyjna do wygiętego drutu pod kątem 90 stopni z przewodu elektrycznego.

  7. Dzięki borzej1 za powyższy Post:

    Maxx (29th-January-2022)

  8. #37
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,092
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Olej:
    Miałem taki przypadek. W naszym QX60 wymieniliśmy ( S A M I bo tylko wówczas jest to zrobione porządnie)
    Auto zawsze jeździło na Mobil1. Ale chyba trafiliśmy na podróbkę. Po 500Km olej był czarny.
    Od tamtej pory lejemy Valvoline i jest spokój.

    Klima:
    Osobiście jestem przeciwnikiem jakichkolwiek prac typu ozonawanie czy piana. Wymiana filtra i tyle.
    W autach w których dałem się naciągnąć zawsze smród po pewnym czasie powracał. Tam gdzie był wymieniany tylko filtr nigdy nie śmierdziało.

  9. Dzięki Mateusz ex37 za powyższy Post:

    Maxx (29th-January-2022)

  10. #38
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Olej:
    Miałem taki przypadek. W naszym QX60 wymieniliśmy ( S A M I bo tylko wówczas jest to zrobione porządnie)
    Auto zawsze jeździło na Mobil1. Ale chyba trafiliśmy na podróbkę. Po 500Km olej był czarny.
    Od tamtej pory lejemy Valvoline i jest spokój.

    Klima:
    Osobiście jestem przeciwnikiem jakichkolwiek prac typu ozonawanie czy piana. Wymiana filtra i tyle.
    W autach w których dałem się naciągnąć zawsze smród po pewnym czasie powracał. Tam gdzie był wymieniany tylko filtr nigdy nie śmierdziało.
    olej od lat zawsze ten sam Amsoil 0w40 od Czarne Paliwo , Coobcio i Jagodowy pokazywali kiedyś różnice : podrobiony Mobil1 a oryginał

    co do klimy POTWIERDZAM w 100% , tylko wymieniam filtr ale NIGDY nie używam obiegu zamkniętego
    wczoraj robiłem sobie serwis rekuperatora ,wentylator nawiewny czysty ale żałuję ze nie zrobiłem zdjęcia tego co co znajdowało sie na wentylatorze wywiewnym
    BIOFILM w pełnej krasie ! jesli używamy obiegu zamkniętego w samochodzie to nasz wydychany areozol składający się bakterii i drożdżaków trafia do "raju" czyli na parownik który jest wilgotny a tam już to wszystko się namnaża

    PS
    i obowiązkowo w każdym samochodzie mam wkład higroskopijny który regularnie regeneruję w mikrofalówce
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 29th-January-2022 o 14:04

  11. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    CzarnePaliwo (4th-March-2022)

  12. #39
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,092
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Warto też sprawdzić drożność odpływu z obudowy nagrzewnicy. Wszelkie skropliny tam się zbierają.

  13. #40
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie nie chcę nikogo obrażać,ale robicie niemądrze tylko wymieniając filtr. Filtr nie wyłapuje mikroustrojów i tak jak kolega Maxx napisał wydychamy bakterie i inne takie mikroorganizmy które osadzając się na parowniku i trafiają jak do raju i zaczynają się tam rozwijać. Nie miły zapach właśnie stamtąd pochodzi, a nie z filtra. Może to naciągactwo na tym polegało że nic przy klimie nie robili tylko kasowali.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. sprawdzenie VIN auto z USA - nie jest to infiniti :)
    By lukasz32 in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16th-November-2020, 17:36
  2. Infiniti FX50 - wymieniony silnik ? Po co... ?
    By Aramin in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22nd-January-2020, 17:47
  3. [M35] [M35h] Co jest z tym autem nie tak? :)
    By Gnybek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23rd-January-2016, 21:30
  4. Czy ten olej jest ok ?
    By bolo2024 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31st-October-2014, 14:36
  5. Nie działaja nawiewy co jest ???
    By ADAM in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11th-June-2013, 21:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •