Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Światło przeciwmgielne

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar siegu
    Do??czy?
    Jan 2022
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    M37x, Mazda 626 GF, Mitshubishi Colt CZ3
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Światło przeciwmgielne

    Mam pytanie. Gdzie znajduje się światło przeciwmgielne w M-kach w wersji UE.

    Poradziłem sobie. To jest lewa lampa tylnej klapy. Kupiłem wersje EU wymieniłem u siebie i pociągnąłem instalacje założyłem przełącznik i mam wymagany tylny przeciwmgielny
    Ostatnio edytowane przez siegu ; 5th-July-2022 o 21:47

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2022
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Infiniti M35H
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, mógłbym prosić o info który pin w BCM odpowiada za przeciwmgłowe z tyłu?Nie mogę znaleźć tej informacji.Pozdrawiam

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Paw_Ste Zobacz post
    Witam, mógłbym prosić o info który pin w BCM odpowiada za przeciwmgłowe z tyłu?Nie mogę znaleźć tej informacji.Pozdrawiam
    Nie znalazłem do M też, sprawdź pin 88 tak jak w Q50.
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2022
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Infiniti M35H
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? omeniq Zobacz post
    Nie znalazłem do M też, sprawdź pin 88 tak jak w Q50.
    Cos mi sie wydaje ze w M-ce nie zadziala manewr z Q50. W service manualu dla pinu 88 jest opis Trunk room antenna.
    Dla Q50 jest to jeszcze w miare jakos rozpisane w service manual o tyle dla M35h nie ma nawet wzmianki o RR Fog. Ale poczekajmy co kolega @siegu odpisze, czy udalo mu sie ogarnac w manetce czy zamontowal dodatkowy button
    Prosba do wlascicieli M-ki jak macie zrobione przeciwmgielne?
    Pozdrawiam

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Najprościej jest zapytać w ASO. Mają oni serwisówki EU. Poproś Pana by wyszukał RR FOG w diagramie okablowania BCM do dowolnego M35h/Q70.
    Możesz również spróbować sam znaleźć.
    Montujesz manetkę EU. Jeśli po włączeniu tylnego przeciwmgielnego przez manetkę pojawia się kontrolka na desce to manetka działa. Jeśli nie, to BCM nie wspiera i zostaje tylko aktywacja przez osobny przełącznik.
    Wolnych pinów w BCMie nie ma tak dużo. Masz raptem do sprawdzenia "tylko" 19 pinów: 7,10,12,13,15,27,28,38,43,50,52,54,64,71,74,77,101 ,103,110. Włączasz manetką przeciwmgielne i szukasz na którym jest 12V. Potem zostaje potwierdzić, czy po wyłączeniu z manetki te 12V znika.
    Miałbym zgadywać to pin 64 lub któryś z 40-70

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2022
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Infiniti M35H
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Najprościej jest zapytać w ASO. Mają oni serwisówki EU. Poproś Pana by wyszukał RR FOG w diagramie okablowania BCM do dowolnego M35h/Q70.
    Możesz również spróbować sam znaleźć.
    Montujesz manetkę EU. Jeśli po włączeniu tylnego przeciwmgielnego przez manetkę pojawia się kontrolka na desce to manetka działa. Jeśli nie, to BCM nie wspiera i zostaje tylko aktywacja przez osobny przełącznik.
    Wolnych pinów w BCMie nie ma tak dużo. Masz raptem do sprawdzenia "tylko" 19 pinów: 7,10,12,13,15,27,28,38,43,50,52,54,64,71,74,77,101 ,103,110. Włączasz manetką przeciwmgielne i szukasz na którym jest 12V. Potem zostaje potwierdzić, czy po wyłączeniu z manetki te 12V znika.
    Miałbym zgadywać to pin 64 lub któryś z 40-70
    Czyil w moim wypadku nie wspiera BCM, bo manetka jest EU ale na desce nie zaswieca sie dodatkowa kontrolka. Pozostaje druciarstwo
    Dzieki

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2022
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Infiniti M35H
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Jeszcze tylko pytanie, czy jak po przekręceniu manetki na światło przeciwmgielne tylne nie zaświeca się kontrolka przeciwmgielnych z tyłu to faktycznie BCM nie wspiera tej funkcji czy poprostu musi się pojawić jakiś opór w postaci żarówki na końcu i wtedy kontrolka się zaświeci?Nie jestem pewny czy ilość kabli od wiązki w kierownicy ma wystarczająca ilość przewodów?

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Lampki na desce zapalają się na polecenie BCM po szynie CAN. Moduł BCM natomiast odczytuje położenie przełączników zespolonych przy użyciu 5 par przewodów.
    W Q50 lampka na desce się zapala niezależnie od tego czy jest opór, czy nie. Podobnie jak inne lampki np. od świateł mijania, przednich p. mgielnych etc.
    Istnieje jeszcze możliwość że w wersji USA nie ma kontrolki na desce rozdzielczej. Popatrz w instrukcje Eu gdzie powinna się znajdować.

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2022
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Infiniti M35H
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Lampki na desce zapalają się na polecenie BCM po szynie CAN. Moduł BCM natomiast odczytuje położenie przełączników zespolonych przy użyciu 5 par przewodów.
    W Q50 lampka na desce się zapala niezależnie od tego czy jest opór, czy nie. Podobnie jak inne lampki np. od świateł mijania, przednich p. mgielnych etc.
    Istnieje jeszcze możliwość że w wersji USA nie ma kontrolki na desce rozdzielczej. Popatrz w instrukcje Eu gdzie powinna się znajdować.

    Kontrolka jest, natomiast brak reakcji po przekreceniu manetki. Obawiam sie ze samo przelozenie manetki nic nie da poniewaz wiazka ktora idzie od kierownicy zawiera 12 przewodow a w manetce z tego co pamietam jest 14 pinow.

  10. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Bez serwisówki EU nie zgadniesz, czy wiązka jest kompletna. Natomiast jak zerkniesz w opis przełącznika zespolonego to q50 ma identyczną "matrycę" przełączników i realizuje tylne przeciwmgielne w ramach tych 10 przewodów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Kierunki, światło przeciwmgielne itp..
    By grassik in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21st-June-2022, 09:47
  2. Światło przeciwmgielne
    By hewamich in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4th-October-2019, 12:51
  3. FX35 - lewe światło cofania świeci non stop
    By tas23 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23rd-January-2018, 19:47
  4. Światło cofania
    By ares374 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14th-November-2015, 16:04
  5. Przeciwmgielne
    By ZYZIO in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5th-April-2011, 21:49

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •