Poka? wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: metaliczny odgłos przy agresywniejszym przyspieszaniu (nie zawsze)

Hybrid View

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Krk
    Jeździ
    Q50 2.0T 2015
    Postów
    64
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie metaliczny odgłos przy agresywniejszym przyspieszaniu (nie zawsze)

    Szanowni użytkownicy Infi. Jestem posiadaczem Q50 od prawie czterech lat i do tej pory lekko ponad 100 tys km bezawaryjnej jazdy. Dzisiaj usłyszałem jednak dziwny odgłos przy agresywniejszym przyspieszaniu - jakby metaliczny wydaje mi się że z okolic silnika, ale ręki uciąć sobie nie dam. Po odpuszczeniu gazu hałas ustał, kilka razy próbowałem go wywołać i udało się znowu. Olej wymieniany co 10-15tys km, jakieś pół roku temu wymieniony olej w skrzyni - chwilę po wymianie poszarpała, ale wszystko wróciło do normy. Co można sprawdzić, przetestować? Czy w tych modelach wymienia się rozrząd? Macie może jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez zabsss ; 1st-February-2022 o 15:02

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,093
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Sprawdź czy ów dźwięk jest tylko podczas jazdy czy również wystąpi przy gazowaniu na postoju.
    Wymieniałeś kiedykolwiek pasek wielorowkowy? Może to być sam pasek bądź któraś z rolek. Może padł napinacz paska wielorowkowego.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    zaczął bym od układu wydechowego i wszystkich osłon, cos wpada w rezonans, może jakiś wieszak za 20 zł się urwał.

  4. Dzięki borzej1 za powyższy Post:

    zabsss (2nd-February-2022)

  5. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Krk
    Jeździ
    Q50 2.0T 2015
    Postów
    64
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Hej Mateusz ex37 i borzej1. Dzięki za Wasze podpowiedzi. Wczoraj przez około pół h próbowałem to odtworzyć. Na postoju gazowanie nic nie dało, ale również i jeżdżąc nie udało mi się tego dokonać - chociaż przyznam, że mam obawy teraz tak gazować ostro. Paska wielorowkowego nigdy nie wymieniałem, poprzedni właściciel również chyba tego nie robił a przynajmniej nie mam tego w żadnych dokumentach. Idąc tropem układu wydechowego może to być też dobra podpowiedź bo jest on nieźle pokorodowany już widzę od dołu - umówię się do mechanika na przegląd na podnośniku - może akurat to temat jakiegoś wieszaka rzeczywiście. Dzięki serdeczne. Będę dawał znać jak coś znajdę.

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Ja dla świętego spokoju pojechał bym na kompa i sprawdził pracę wałków w pełnym zakresie obrotów, chodzi tutaj o zmienne fazy. Czy wariatory pracują poprawnie, być może łańcuch jest wyciągnięty i praca wariatowów odbiega od normy. Tak dla świętego spokoju.

    Można jeszcze wykręcić napinacz łańcucha, jest gdzieś z boku silnika (ale ja nie wiem który to) i zobaczyć jak bardzo się wyciągnął.

  7. Dzięki Bartos za powyższy Post:

    zabsss (2nd-February-2022)

  8. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,093
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Nawet jeśli to nie pasek wielorowkowy to po 100 000 km to najwyższy czas go wymienić.

  9. Dzięki Mateusz ex37 za powyższy Post:

    zabsss (2nd-February-2022)

  10. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2021
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Jeździ
    Q50S
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? zabsss Zobacz post
    Szanowni użytkownicy Infi. Jestem posiadaczem Q50 od prawie czterech lat i do tej pory lekko ponad 100 tys km bezawaryjnej jazdy. Dzisiaj usłyszałem jednak dziwny odgłos przy agresywniejszym przyspieszaniu - jakby metaliczny wydaje mi się że z okolic silnika, ale ręki uciąć sobie nie dam. Po odpuszczeniu gazu hałas ustał, kilka razy próbowałem go wywołać i udało się znowu. Olej wymieniany co 10-15tys km, jakieś pół roku temu wymieniony olej w skrzyni - chwilę po wymianie poszarpała, ale wszystko wróciło do normy. Co można sprawdzić, przetestować? Czy w tych modelach wymienia się rozrząd? Macie może jakieś pomysły?
    I jak znalazłeś żródło tego problemu? Czytam ostatnio nt Q50S M274KM 2.0T + skrzynia Mercedes 7g TRONIC 722.9 A89, bo chciałbym się dowiedzieć jakie są problemy z tymi niemieckimi podzespołami.

Podobne w?tki

  1. 2.0T Dziwny odgłos przy stałej prędkości z mostu
    By Tom in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11th-June-2021, 08:21
  2. EX30d - problem przy gwałtownym przyspieszaniu
    By lucasso73 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4th-January-2020, 21:20
  3. Q50 Dziwny dźwięk (tarcie) przy delikatnym przyspieszaniu głównie na bateriach
    By dulebamateusz in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1st-March-2019, 16:20
  4. Dziwny dzwiek przy mocniejszym przyspieszaniu.
    By maruss84 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 9th-July-2018, 11:04
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6th-October-2011, 14:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •