Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Q 30 -zakup uzywanego z Niemiec

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2022
    Mieszka w
    Poznan
    Jeździ
    BMW X1 2012 biały
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Post Q 30 -zakup uzywanego z Niemiec

    Witam,
    Jestem pierwszy raz na Waszym forum. Jestem emerytem z Poznania i poszukuje niedużego autka do jazdy głównie /80%/ po mieście, ok. 20% w trasie. Rocznie przejeżdżam ok. 10 tys.km.
    Dotąd jeździłem zarówno VW /lata 80/, potem mercedesami /3 szt/, potem Audi A6 /2 szt./ ostatnio BMW X1 . W tym ostatnim mam juz 145000 km i przyszło mi do głowy zmienić na znacznie mniejszy przebieg.
    Spodobał mi się Q30. Pierwszy raz - zachwalający sąsiad na parkingu pod Ikeą, a drugi raz na placu sprzedaży /gdzie wsiadłem i odpowiadało mi/. Wiem , że nowego w Polsce się nie kupi
    ale to dla mnie nie ma większego znaczenia. Poczytałem sobie pozytywne opinie na forach/ autocentrum, autokult itd/ i spojrzałem na portale niemieckie /mobile.de, autoscout24.de/.
    Jest trochę tych aut, wszystkie z perfekcyjnym z reguły wyposażeniem. Dominuję silniki 1,5d /od Renault/oraz 1,6 benzyna.
    Czy cena roczników 2016-2018 z przebiegami do 60 tys. km wynosząca ok 16-17 tys. euro to wydatek stosowny i czy warto iść w tym kierunku. Powiem, że mam w Niemczech zarowno rodzinę, jak i znajomych, którzy mogą pomóc mi sprawdzić dany egzemplarz.
    Co o tym myślicie, szczegolnie, że Infiniti w Polsce już nie ma.

    pozdrawiam,
    Jerzy
    cemetel
    07.02.2022

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, Jurku to ja się wyłamię, kup lexusa i będziesz miał spokój. Jakiegokolwiek Przynajmniej mają normalne japońskie silniki a nie jakieś śmieszne wynalazki z renaultów czy mercedesów. IS 300h, UX, albo RC 300h. Te H spalą Ci po mieście ze 7l. Z infiniti to tylko q50h będzie Ci tutaj pasował, w miarę trwały napęd.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Posiadam taką Q30stkę, najsłabsza z silnikiem 1.5d i powiem, że bardzo przyjemnie się jeździ tym samochodem. Silnik nie jest nadmiernie głośny, nieco drga na postoju (ale może jestem wyczulony bo na codzień jeżdzę hybrydą więc nic nie drga ), spala bardzo małe ilości paliwa. W mieście spokojnie 6 a nawet mniej litrów, na drogach wojewódzkich spokojnie poniżej 5 litrów da się zejść. To co mi najbardziej w tym aucie pasuje (w porównaniu do Q50 Hybrid) to skrzynia biegów - według mnie jest o wiele wiele lepsza, ultra płynnie zmienia biegi. Mam również wrażenie że w kabinie jest mniejszy hałas przy prędkościach autostradowych w porównaniu do Q50. Atutem tego auta jest spory bagażnik, podwyższone nadwozie, opony z wysokim profilem a mimo to duże (18 lub na 19) przez co auto wygląda dobrze i dobrze jeździ po nierównościach. Jako że to silnik renault kompletnie nie trzeba się go bać, jest od groma części w przystępnych cenach. Ostatnio wymieniałem rozrząd za około 600 zł z usługą. Po niema 2 latach użytkownia nie mieliśmy żadnych problemów z tym autem.

    Co do wad hm.. W sumie nie mam jakich wielkich zastrzeżeń - oczywiście multimedia są tragiczne. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to trochę mało miejsca na nogi po stronę pasażera - podłoga jest mocno wyprofilowana do góry przez co długa jazda jako pasażer z przodu powoduje lekki dyskomfort bo stopy są nienaturalnie zgięte

    Polecam wersje z kamerami 360 - trochę mi tego brakuje + czujników z przodu. Moja wersja byłą tylko z czujnikami z tyłu ale udało mi się dołożyć kamerę w oryginalne miejsce. Wciąż jednak brakuje mi czujników przód :-)
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2022
    Mieszka w
    Poznan
    Jeździ
    BMW X1 2012 biały
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzieki za rade. Tez spoglądałem na CT 200H, ale ....mechanik mi odradził. Nisko zawieszony, faktycznie brak bagażnika...Myslę jeszcze o tym, ale Q30 podoba się bardziej.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2022
    Mieszka w
    Poznan
    Jeździ
    BMW X1 2012 biały
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzieki za informacje. Nie wiem dlaczego krytykuja automaty w Q30. Dla mnie nie ma to znaczenia. Ale manual wcale mnie nie przeraża. Miałem automat w XC60 - było super. W audi A6 /miałem 2 modele - wyjątkowo mułowate/, miałem manuale- było ok. Miałem 2 Mercedesy manuale - nie było problemow. W BMW X1 mam manual - wnuk się śmiał, jak kupowałem /"BMW i automat - dziadek żartujesz/. W manualu mam przynajmniej kontrolę nad zgrywaniem przełożenia w jeździe/. Jeżdżę spokojnie i niewiele. Na autostradzie 120-130 i dlatego zastanawiam się nad małym dieselkiem. Pozdrawiam.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? cemetel Zobacz post
    Dzieki za rade. Tez spoglądałem na CT 200H, ale ....mechanik mi odradził. Nisko zawieszony, faktycznie brak bagażnika...Myslę jeszcze o tym, ale Q30 podoba się bardziej.

    My mamy CT 2015 fsport. Prześwit jest duży. Jeśli jakikolwiek mechanik odradza ct200h to ... ja odradzam takiego mechanika. To jest samochód nr 1 w rankingach bezawaryjności a on pewnie chce na Tobie zarobić. Do bagażnika wchodzi wózek dziecięcy bagażnik ma grubą podłogę gdzie jest schowek i zestaw naprawczy, można to wyjąć. Zależy co chcesz tam wozić.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

Podobne w?tki

  1. Zakup FX
    By Iskander in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24th-March-2019, 20:36
  2. Zakup FX 35/37
    By comah in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14th-October-2018, 19:22
  3. zakup fx 37
    By maciek604 in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7th-September-2018, 09:13
  4. zakup fx 37
    By maciek604 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9th-June-2018, 23:00
  5. zakup FX'a
    By swde in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25th-April-2011, 21:50

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •