Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: M37x do oceny

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Pamiętaj że to szklanki, w H regulowałem sobie luzy śrubkami, scyzoryk, szczelinomierz i uszczelka na czarny silikon do tego polerka gwizdka w blosie i można robić kolejne 10k. Tutaj nie będzie tak łatwo, chyba trzeba rozpiąć rozrząd, wyjąć wałek, a to V... Ale może pocieszy Cię informacja że to wcale tak dużo nie pali, motor 5,6L brał mi średnio 13L a mieszkałem w centrum.

    RX to tak paskuda, jeśli suv to tylko FX/QX i tutaj infi uwielbiam (jutro się jadę przejechać, stał 2 tygodnie ). Ale sedan, coupe, to już inny temat. BMW to daj spokój, motokontrolera obejrzyj jakie paździerze po polskich drogach jeździ, poza tym to od razu łatka dla kierowcy, chyba że to jakiś stary klasyk :-)

    GS4 widziałem z coparta najtaniej 65 3,5 w przeszłosci poobijany ale nie było tragedii. Tyle ze lexusowe 3,5 nie przyjmie gazu ale też się nie rozkraczy przy 200k przebiegu. Znam już nie jeden przypadek porysowanych gładzi cylindrowych od wykruszonego katalizatora, choc na forum o tym cisza.

    Tu masz jeszcze ciekawe foto wnętrza mojego M, ale warto zauważyć że wnętrze przy przebiegu 180 posiadało ślady użytkowania. Generalnie lubiłem nią jeździć i bardzo trudno było się z nią rozstać, 180 robiła w jakieś 13 sekund przy czym bardzo stabilnie się prowadziła.

    DSC01461.jpg
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Pewnie, że luz w Infiniti to nie problem. Ja robię to z bratem. Jeżeli chcesz szlifować szklanki to w sumie nie będzie aż takich kosztów. Poza pierwszym razem oczywiście. No bo jak już rozbierzesz to warto przyjrzeć się rozrządowi i pewnie powymieniać łańcuchy, tryb na wale, pompę wody, być może napinacze oraz owiane złą sławą uszczelki magistrali olejowej. W sumie wyjdzie z pozostałymi uszczelkami ze 3500zł. Warto też poszukać odpowiednich szklanek z używanych. Przy odrobinie szczęścia można tak pozamieniać, że uda się nie szlifować. No chyba, że masz pecha i w aucie masz zamontowane te najniższe szklanki i nie ma już na co zamieniać. Wtedy trzeba szlifować albo oddać głowice do fachowca.

  3. #13
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Mateusz ile czasu wam to zajmuje i czy wyjmujecie silnik czy zostaje w budzie?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Silnik został w budzie. Rozebraliśmy cały przód wraz z lampami okularem i chłodnicami. Zajęło to nam 2 dni ( wraz z mierzeniem ciśnienia olejowego przed rozbieraniem oraz mierzeniem luzów by był się do czego odnieść.) To było 13 lutego. Obecnie czekam na paczkę z Emiratów z popychaczami. Powinna dojść w czwartek. Przy okazji Infuś dostanie nowy rozrząd wraz z pompą i napinaczami, oraz uszczelki magistrali. Montaż nie wiem ile zajmie. Zobaczymy.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Silnik został w budzie. Rozebraliśmy cały przód wraz z lampami okularem i chłodnicami. Zajęło to nam 2 dni ( wraz z mierzeniem ciśnienia olejowego przed rozbieraniem oraz mierzeniem luzów by był się do czego odnieść.) To było 13 lutego. Obecnie czekam na paczkę z Emiratów z popychaczami. Powinna dojść w czwartek. Przy okazji Infuś dostanie nowy rozrząd wraz z pompą i napinaczami, oraz uszczelki magistrali. Montaż nie wiem ile zajmie. Zobaczymy.
    Oglądąłem jakiś film na YT jak czarnoskórzy bracia rozbierają ten przód i chyba palnika potrzebują do zdjęcia kola pasowego z wału by do magistrali się dobrać. Faktycznie jest tyle pracy przy tym ?
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Za 60-70 tysięcy kilometrów jak będziemy regulować ponownie to opuścimy silnik. Każdą śrubkę opisaliśmy żeby wszystko trafiło na swoje miejsce. Natomiast koło pasowe faktycznie jest zakręcone jak jasny gwint. Ale obyło się bez palnika

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Za 60-70 tysięcy kilometrów jak będziemy regulować ponownie to opuścimy silnik. Każdą śrubkę opisaliśmy żeby wszystko trafiło na swoje miejsce. Natomiast koło pasowe faktycznie jest zakręcone jak jasny gwint. Ale obyło się bez palnika
    Pisałeś, już nie raz z resztą , że naprawiasz z bratem. Czy takie naprawy są do ogarnięcia samemu? Brat jest mechanikiem może, czy po prostu potrzeba 4 ręce? Pytam gdyby mnie na przyszłość naszła ochota na takie dłubanie. Czasami za 3cia rękę można sobie pomóc zębami ale to może być drogi temat :-D W corvette miałem właśnie do wymiany koło pasowe, tam się rozwulkanizowuje (właściwie napisałem?) i zaczyna się bujać, przy czym silnik trzeba podnieść lub wyjąć cały magiel (silnik jest ZA maglem - odwrotnie) a śruba do zdjęcia palnikiem, i po prostu tego nie zrobiłem.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  8. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,084
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Ani brat ani ja nie jesteśmy zawodowymi mechanikami. Żeby takie naprawy przeprowadzać trzeba mieć minimum warunków na to. No i co najważniejsze podstawową wiedzę mechaniczną i narzędzia.
    Ani brat ani ja nie chodziliśmy do szkół mechanicznych. Wynika to raczej z zainteresowań. Wszystko zaczęło się od Komarków, Simsonów, Motorynek gdy byliśmy dziećmi. Wiadomo to się psuło trzeba było naprawić. I tak już zostało, że lubimy sobie podłubać. Do puki usterka jest czysto mechaniczna nie ma problemu. To działa na zasadzie odkręć wymień przykręć.
    Dwie szklanki trzeba będzie zebrać poniżej 10 setek ale to też nie problem gdyż dysponuję Własnym CNC.
    PS są punkty naprawy które ciężko zrobić w pojedynkę. Choćby odkręcenie śruby na wałkach. Do zdjęcia zderzaka też wygodnie mieć pomocnika, to samo z okularem, chłodnicą et cetera. NA temat twojego koła się nie wypowiadam bo nie widziałem.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz ex37 ; 23rd-February-2022 o 09:57

  9. #19
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    VIN niby pasuje do tego co na obrazku czyli: Infiniti M37x wyprodukowany na rynek USA. Biała perła z beżowym wnętrzem, w wersji premium (czyli Base + Nawigacja z dotykowym ekranem + 2 kanałowe Bose i wentylowane fotele + podgrz. kier.).
    Pan się z rokiem prod. lekko pospieszył bo faktyczny to 10/2010 choć modelowy niby 2011.
    Na bajery typu podgrzewana tylna kanapa, 16 głośnikowe Bose (co najwyżej 10), czy czujniki parkowania nie ma co liczyć.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. [M35] Spalanie M37X, obroty
    By Michal M37 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25th-January-2021, 21:41
  2. M37x 2011
    By Michal M37 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31st-December-2020, 09:07
  3. [M35] NR błędu P1093 w M37X
    By Tomek g35c in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14th-June-2017, 13:03
  4. FX 35 do oceny
    By driver_kaskader in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28th-February-2015, 20:41
  5. Fx 35 do oceny
    By pichoj in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-November-2013, 20:04

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •