Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Drgania przy ruszaniu z miejsca q50 hybryd

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50 2014 czarny
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Drgania przy ruszaniu z miejsca q50 hybryd

    Witam auto q50 hybrid awd sytuacja taka ze po próbie, wymuszenia odpalenia silnika na postoju( tryb sport manual lekko hamulec i lekko gaz) auto odpaliło zaczęło jakby ruszać na hamulcu poszarpało lekko i wyskoczył błąd jakiś hybryd system coś tam.. zgasł po chwili wiec nawet nie zdążyłem zrobić jego zdjęcia. Od tej pory auto przy ruszaniu z miejsca na silniku spalinowym dostaje drgań, odczuwalne jakby z tylu auta ale nie jestem pewien. Gdy rusza z elektryka i zapala wszystko jest Ok, na R na spalinowym rusza normalnie. Tylko na Drive podczas ruszania z miejsca drga całe auto jak zacznie się toczyć przestaje..objaw ten wysokiej tylko podczas ruszania z miejsca i na silniku spalinowym, tak samo jak stoje w miejscu na Ev i dam gaz do podlogi żeby szybko ruszył to zapala drga rusza i przestaje. Ktoś miał taki przypadek lub ma jakiś pomysl co moglo się stać? Czy od jednej takiej próby moglo się coś uszkodzić?bylem w aso robili adaptacje pierwszego biegu czy sprzęgła, ale dalej jest to samo.
    Ktos jest w stanie pomoc?

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Wiem, że to Ci nie pomoże ale ja robie tak często w mojej hybrydzie i nigdy nic takiego się nie stało - więc to raczej nie od tego się coś popsuło :/
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Poziom płynu w ASB kiedy ostatnio sprawdzano? Ile km przejechane? Stan tego oleju? Jakieś wycieki, jak zaglądnąć pod osłony?
    Po podpięciu pod kompa żadnych błędów w historii? Skoro Ci się błąd na desce wyświetlił to coś powinno pokazać.
    Te drgania to bardziej szarpanie, czy wibracje? Wzrastają z prędkością auta czy obrotami silnika.
    Jak ruszać bardzo powoli pod górkę to mocniejsze, czy takie same?
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 25th-February-2022 o 22:13

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50 2014 czarny
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Poziom płynu w ASB kiedy ostatnio sprawdzano? Ile km przejechane? Stan tego oleju? Jakieś wycieki, jak zaglądnąć pod osłony?
    Po podpięciu pod kompa żadnych błędów w historii? Skoro Ci się błąd na desce wyświetlił to coś powinno pokazać.
    Te drgania to bardziej szarpanie, czy wibracje? Wzrastają z prędkością auta czy obrotami silnika.
    Jak ruszać bardzo powoli pod górkę to mocniejsze, czy takie same?
    Nie sprawdzałem poziomu oleju w skrzyni, oddałem dzisiaj auto do aso, błędów brak, jest lekie zapocenie z łączenia skrzyni z silnikiem czyli wysprzeglik się poci.jest to bardziej wibracja na budę, tylko przy ruszaniu z miejsca na spalinowym silniku.Jak rusza z elektryka nic nie wibruje. Po ruszeniu auto jedzie jak powinno i nic nie wibruje, występuje to tylko przy ruszaniu z miejsca, po ruszeniu od razu ustaje, czasami wydaje Mi się ze przy hamowaniu do toczenia się potrafi tez zawibrowac jakby redukował bieg czy coś podobnego.jak ruszam delikatnie to jest ledwo co jak wcisnę gaz w podłogę z miejsca to mocniej wibruje.Aso rozlozylo rece powiedziało ze możliwe ze sprzeglo się przypaliło, chociaż watpie żeby od jednej próby się przypaliło coś, nawet nie potrafią powiedzieć jakie sprzeglo jest w skrzyni. Bo jeśli dobrze rozumiem elektryk ma suche sprzeglo z wysprzeglikiem, a w skrzyni jakie jest sprzeglo? Przebieg auta to 105 tys km. Nie wiem gdzie szukac pomocy.

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    W skrzyni jest mokre wielopłytkowe na wyjściu. Masz też skrzynkę awd, które działa podobnie do haldexu. Ale jak mówisz, że dochodzi z tyłu i wygląda to jak wibracje na budę to skłaniał bym się do uszkodzonej poduszki skrzyni/skrzynki awd lub podpory wału. Nie wiem czy na wale w AWD jest tłumik drgań... Ale ogólnie posprawdzał bym wszystkie podpory czy elementy met-gum ukł. napędowego.
    W drugiej kolejności wymiana płynu w ASB, a potem to już tylko serwis mechatroniki.
    Bez błędów nic nie wywróży. Ew. Podglądnąć parametry ASB podczas ruszania czy wszystko wygląda w normie.

  6. #6
    Dopiero do??czylem
    Do??czy?
    May 2022
    Mieszka w
    Sląsk
    Jeździ
    Q50S
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    u mnie tez pojawiły sie drgania podczas ruszania na spalinowym

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Kolega Kamil tak "lekko" naciskał na gaz i hamulec, że przegrzał tylne sprzęgło i zaczęło szarpać, gdy auto jedzie na półprzęgle. Efekt jak mniemam podobny do zwichrowanej tarczy przy hamowaniu.
    Jeśli tak się stanie to należy dać na P i odczekać te 2-3 minuty, aby olej odebrał ciepło ze sprzęgła gdy to jest zluzowane, w przeciwnym razie będzie szarpać. Teoretycznie z czasem mu przejdzie jak nie będziesz szalał.

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Infiniti Q50 Hybrid AWD, 2014, biała perła
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam wszystkich. Podepnę się pod temat, bo mam takie same objawy, czyli drgania podczas ruszania. Lekkie jak ruszam na elektryku i mocniejsze jak odpali silnik spalinowy. Czy ktoś z Was już rozwiązał ten problem i może pomóc? @Kamilq50hybrid czy udało się Ci to rozwikłać?

Podobne w?tki

  1. 3.5H Wymiana oleju statyczna w skrzyni w q50 hybryd 2016
    By savi8307 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17th-February-2022, 11:36
  2. Drganie przy ruszaniu
    By seneka in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28th-April-2021, 22:32
  3. Drgania kierownicy przy 120km/h
    By 350GT in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27th-May-2020, 15:28
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15th-January-2018, 18:06
  5. Drgania na zimnym, drgania, brak mocy na cieplym
    By Martti in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21st-December-2014, 12:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •