Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Pytanie do posiadaczy QX70, FX - MENU

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar domas91
    Do??czy?
    Apr 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX70S 3.7 2015
    Postów
    29
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Pytanie do posiadaczy QX70, FX - MENU

    Cześć,
    od niedawna posiadam QX70S, jestem bardzo zadowolony z samochodu, ale trochę zawiodłem się na MENU.
    Mam wrażanie, że jest bardzo słabo rozbudowane. Nie mogę np. nigdzie znaleźć jak wyłączyć/włączyć key less,
    nie mogę podejrzeć ciśnienia oleju w silniku czy skrzyni biegów, włączyć/wyłączyć podświetlania spod lusterek itp.
    Wcześniej miałem Jeepa Grand Cherokee WK2 z 2010r. i tych opcji w MENU było dużo więcej niż w Infiniti.
    Czy ja o czymś nie wiem, czy źle szukam, czy to MENU jest rzeczywiście tak okrojone?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Menu jest okrojone bo to jest jeszcze stara dobra szkoła tworzenia samochodów. Bez zbędnych dyrdymałów. To jest auto które ma dawać frajdę a nie być aplikacją na kółkach.

  3. #3
    Dopiero dołączylem Avatar domas91
    Do??czy?
    Apr 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX70S 3.7 2015
    Postów
    29
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Nie mówię o aplikacji na kółkach, myślę, że Infiniti, przynajmniej QX daleko do "aplikacji", a tym bardziej Jeepowi. Jeepy tym bardziej stawiały na stara dobra motoryzację (przynajmniej przed przejęciem przez Włochów), a takie info jak ciśnienie oleju czy włączenie wyłączenie jakiejś opcji to chyba podstawa. Tak naprawdę to menu w żaden sposób nie jest przydatne, moge sobie co najwyżej sprawdzić ciśnienie w kołach, albo ustawić jakiś interwał wymiany, a poza tym nic. Myślałem, że mam jakieś okrojone to MENU.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    wawa
    Jeździ
    Q50 3.7
    Postów
    60
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Zgodzę się, że w fifi jest ubogo. W q50 jest aplikacja pokazująca przeciążenia jak w F1 a nie informacji o temp oleju, cieczy itp.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Zawsze mozna przez OBD podlaczyc BT I patrzeć na telefonie albo zmienionej jednostce głównej

    Zgadzam się że szału nie ma ale to taki typ auta, wystarczyć popatrzeć na przyciski do zawieszenia czy snow control albo regulacji podgrzewania foteli i wiadomo że to nie tym ma to auto zachwycać/ czy miało
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Tak na prawdę to nawet w podmenu, zwane też ukrytym, tam nic nie ma.
    Przycisk snow control akurat jest wspaniały. Klikniesz i jest włączony niezależnie od wszystkiego. W Audi jak Niemiec zaprogramował Start stop to za każdym razem trzeba po odpaleniu wyłączyć. Radio to samo. niezależnie na jakim poziomie głośności zostawię po odpaleniu i tak gra po swojemu. Dlatego przycisk Snow jest moim najulubieńszym pomimo iż nigdy go nie używałem.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ja kiedyś w menu znalazłem opcję "prowadzenia do najbliższej restauracji z gwiazdką miszelę", nie ma tam temperatur oleju bo to jest auto luksusowe, to nie jest drzip którego naprawisz młotkiem czy trytytką Kierowcą QXa, według definicji producenta, jest z reguły dobrze sytuowany biznesmen, którego nie interesuje temperatura oleju a informacja gdzie zje ośmiorniczki a nie szczaw i mirabelki :-) A kiedy sie coś zepsuje, to lecimy do serwisu, wyciagamy plik banknotów i płacąc 500zł za godzinę pracy stażysty wymieniamy całą część a nie ją naprawiamy :-)
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  8. #8
    Dopiero dołączylem Avatar domas91
    Do??czy?
    Apr 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX70S 3.7 2015
    Postów
    29
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Widocznie mentalnie jestem biedakiem. Ja lubię wiedzieć co się dzieje z autem i mieć nad nim kontrolę choćby mogąc sobie włączyć czy wyłączyć światełka spod lusterek, albo ustawić lusterka, żeby otwierały się automatycznie przy odpalaniu. Niby Jeep taki prosty, ale jednak miał np. podgrzewaną kierownicę, automatyczną zmianę świateł z długich na krótkie, zmianę konta lusterek przy cofaniu czy grzaną tylną kanapę. W prowadzeniu nie ma porównania na korzyść Infiniti oczywiście, ale na wyposażeniu się trochę zawiodłem, naprawdę lepsze miałem w "prostym" jeepie

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar matyj2
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Pszczyna
    Jeździ
    Infiniti fx37 s 2012
    Postów
    120
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Kolego lusterko zmienia kont przy cofaniu ,trzeba tylko ustawić tam gdzie się je reguluje

    Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? domas91 Zobacz post
    Widocznie mentalnie jestem biedakiem. Ja lubię wiedzieć co się dzieje z autem i mieć nad nim kontrolę choćby mogąc sobie włączyć czy wyłączyć światełka spod lusterek, albo ustawić lusterka, żeby otwierały się automatycznie przy odpalaniu. Niby Jeep taki prosty, ale jednak miał np. podgrzewaną kierownicę, automatyczną zmianę świateł z długich na krótkie, zmianę konta lusterek przy cofaniu czy grzaną tylną kanapę. W prowadzeniu nie ma porównania na korzyść Infiniti oczywiście, ale na wyposażeniu się trochę zawiodłem, naprawdę lepsze miałem w "prostym" jeepie

    Grzaną kierownicę miałem w serii M. Amerykanie to chyba lubią takie wskaźniki i prosto, w corvette 2011 było ich sporo, ale jakość tapicerki jak w dużym fiacie, nawet punto jest bardziej przytulne. Przebywanie w jej wnętrzu nie sprawiało radości, nie wiem jak w jeepie ale podejrzewam ze QX masz lepiej wykonczone.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Menu po polsku
    By grabba in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 19th-March-2021, 13:21
  2. Polskie menu
    By sebastian77 in forum Navi / Nawigacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30th-November-2018, 17:47
  3. Menu
    By Kenio79 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18th-June-2017, 06:47
  4. Witam wszystkich posiadaczy i przyszłych posiadaczy...
    By krzysio in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21st-November-2011, 21:30

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •