Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Instalacja gazowa fx37s

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mati92
    Do??czy?
    Jan 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    FX35, 2008, czarny / FX37S
    Postów
    238
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie Instalacja gazowa fx37s

    Witajcie Panowie.
    Powiedzcie mi proszę w jaki sposób macie zamontowane butle u siebie w fifkach,ile litrów i gdzie trzymacie suba?
    W pierwszej generacji mialem o tyle fajnie zrobione,że sub mieścił się kolo butli i nie musiałem wozić nic dodatkowego w bagażniku.
    Z racji iż w drugiej generacji ten bagaznik jest jeszcze mniejszy,a pozatym nie wyobrażam sobie wozić suba w nim,jestem ciekaw czy istnieje jakaś opcja spasowania tego razem?
    Intensywnie rozmyślam nad założeniem gazu do swojej Niuni. Przypuszczam,że będzie to instalacja STAG,jednak chciałbym,aby wszystko miało ręce i nogi.
    Moze polecicie coś ciekawszego od instalacji STAG?
    Mam nadzieję,że nie będzie to żadna krzywda dla silnika,który przez 300 tys nigdy nie widział gazu...
    Pozdrawiam

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ja miałem w 3,5 kme twin do 400hp obok pompy hamulcowej (ważne żeby go pod zderzak nie pchać na wlot zimnego powietrza), wtryski takie malutkie czarne, nie pamietam nazwy, bylo to wszystko pod kolektorem z króciutkimi wężykami. Dawno lpg nie miałem ale trzeba też zadbać żeby miedź była np nie 6mm a 8. Kręciło się to bez dotrysku do 7400, próbowaliśmy robić dotrysk ale mój gazownik, polecany w całej PL na forach amcarów, stwierdził że nie ma potrzeby biorąc pod uwagę skład mieszanki, fakt że można od 5000 robić tylko pb, żeby przy odcince wpadał w zakres benzynowy.
    Jeśli się lubisz bawić, to można sobie sam parownik i przewody wodne zaizolować termicznie, szybciej się przełącza, dłuzej trzyma ciepło, więc wsiadasz w ciepłe auto i palisz praktycznie z gazu. Czasami ma to znaczenie. Dawno temu w lexusie tak zrobiłem i było ok.
    A co do butli to miałem też podgięty pływak, wiadomo "na bombie jeździłem", przydawało się jeśli chodzi o zasięg. Warto poszukać szerokiej i niskiej, gazownicy czasami nie dobiorą Ci właściwie. Załóż decaty i sprzedaj tego suba

    Aaa i miałem to na zenicie, ten gazownik się w nim specjalizował, choć narzekają na tą elektronikę.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mati92
    Do??czy?
    Jan 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    FX35, 2008, czarny / FX37S
    Postów
    238
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Jeśli się lubisz bawić, to można sobie sam parownik i przewody wodne zaizolować termicznie, szybciej się przełącza, dłuzej trzyma ciepło, więc wsiadasz w ciepłe auto i palisz praktycznie z gazu. Czasami ma to znaczenie. Dawno temu w lexusie tak zrobiłem i było ok.
    A co do butli to miałem też podgięty pływak, wiadomo "na bombie jeździłem", przydawało się jeśli chodzi o zasięg. Warto poszukać szerokiej i niskiej, gazownicy czasami nie dobiorą Ci właściwie. Załóż decaty i sprzedaj tego suba

    Aaa i miałem to na zenicie, ten gazownik się w nim specjalizował, choć narzekają na tą elektronikę.

    Samemu to ja nic nie tykam,bo mam dwie lewe ręce do takich rzeczy,dopiero byłaby jeżdżącą bomba.

    Rzeczywiście obecna fifka chodzi bardzo cichutko,w ogole jej nie słychać. Choć nie ukrywam,że jezdzi mi się nią bardzo komfortowo,mogłaby czasem troche głośniej pogadać przy dodawaniu mocniej gazu,ale to pewnie będę rozmyślał nad jakimś fajnym tłumikiem.

    A suba sprzedawać raczej nie chciałbym,cale audio z tym subem ladnie gra...

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mati92 Zobacz post
    Samemu to ja nic nie tykam,bo mam dwie lewe ręce do takich rzeczy,dopiero byłaby jeżdżącą bomba.

    Rzeczywiście obecna fifka chodzi bardzo cichutko,w ogole jej nie słychać. Choć nie ukrywam,że jezdzi mi się nią bardzo komfortowo,mogłaby czasem troche głośniej pogadać przy dodawaniu mocniej gazu,ale to pewnie będę rozmyślał nad jakimś fajnym tłumikiem.

    A suba sprzedawać raczej nie chciałbym,cale audio z tym subem ladnie gra...
    Ja to myślę że po dźwięku z daleka poznam 3 silniki - stary vtec civica, rzędową szóstkę bmw i vq35de właśnie ale najlepiej jak ma wywalone katy Jeszcze jak masz przebieg spory to aż się prosi tego korka pozbyć. Tam się jeszcze może kruszyć, gładzie rysuje ..
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

Podobne w?tki

  1. Instalacja do QX70 3,7
    By fiuri777 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5th-July-2019, 00:16
  2. Instalacja gazowa do Infiniti FX35 Lubryfikacja? Dotrysk paliwa? Osprzęt?
    By Pawelgk in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19th-April-2019, 22:39
  3. Butla gazowa w FX II Gen - największa pojemność butli bez przerabiania podłogi bagażn
    By artone11 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27th-December-2017, 11:59
  4. Infiniti FX 35 3.5 V6 2010r. jaka instalacja gazowa?
    By stankiewicz144 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29th-October-2017, 13:56
  5. Butla gazowa a Tuba Bose
    By dexsterek in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22nd-June-2013, 10:17

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •