Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: P1273 i P1283

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie P1273 i P1283

    Siemanko, dzisiaj wróciły do mnie błędy p1273 i p1283.
    Samochód kupiłem w listopadzie i wtedy jak już była słaba pogoda zimno, deszcz, wilgoć wywalało błędy. Pojechałem na kompa. Afr powyżej 1 mieszanka zbyt uboga. Spec mówi do mnie wymień sondy. Kupiłem jedna sondę na bank2. Założona i nic się nie zmieniło. Samochód w zimie prawie cały czas stał. Przyszła wiosna zacząłem jeździć i błędu nie było, pod kompa nie podpinałem sprawdzać afr bo nie wyrzucał błędu aż do dzisiaj. Wracałem z pracy zatrzymałem się przy paczkomacie samochód zostawiłem odpalony wsiadam patrzę a tu service engine soon.

    Miałem nadzieję, że skoro pogoda, wilgoć ma wpływ na pojawienie się błędu może być to przepływka a teraz już nie wiem. Macie jakieś sugestie? Dolot zdejmowałem oglądałem, psikalem zmywaczem na odpalonym i lewego powietrza nie znalazłem.

    Zamiast katów mam downpipe z emulatorem drugiej sondy.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli jesteś pewien, że nie bierze lewego powietrza (np. Test dymny) i ciśnienie paliwa jest ok, to zresetuj mu wyuczone dane. Może mu pomoże.
    Przy tych błędach jeśli to jednak lewe pow. to jest go bardzo mało, więc może być ciężko zlokalizować. Jeśli masz lpg to w okolicach wtrysków bym szukał.
    Aby zresetować ecu rozgrzej silnik i wyłącz. Odepnij przeplywkę i odpal na 5-10 sekund. Skasuj błędy i zapnij przeplywkę.
    Jest też druga metoda na wciskanie kilkakrotnie pedału gazu jeśli nie masz skanera. Poszukaj na YouTube.
    Jak nie pomoże to pasuje wykręcić te sondy i się im przyjrzeć bliżej. Zerknij też na przewody masowe pod deską koło kolumny kier. i silnika dmuchawy (patrz serwisówka)
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 20th-May-2022 o 00:07

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Jeśli jesteś pewien, że nie bierze lewego powietrza (np. Test dymny) i ciśnienie paliwa jest ok, to zresetuj mu wyuczone dane. Może mu pomoże.
    Przy tych błędach jeśli to jednak lewe pow. to jest go bardzo mało, więc może być ciężko zlokalizować. Jeśli masz lpg to w okolicach wtrysków bym szukał.
    Aby zresetować ecu rozgrzej silnik i wyłącz. Odepnij przeplywkę i odpal na 5-10 sekund. Skasuj błędy i zapnij przeplywkę.
    Jest też druga metoda na wciskanie kilkakrotnie pedału gazu jeśli nie masz skanera. Poszukaj na YouTube.
    Jak nie pomoże to pasuje wykręcić te sondy i się im przyjrzeć bliżej. Zerknij też na przewody masowe pod deską koło kolumny kier. i silnika dmuchawy (patrz serwisówka)
    Test dymny robić na zdjętym dolocie i sprawdzać sam dolot do przepustnicy czy odpiąć puche filtra i dmuchać jakimś dymem. Może jest lewe na kolektorze? Ewentualnie jeszcze w okolicy wtrysków gazu psikac zmywaczem do hamulców?

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Odpiąć puchę i dmuchać do środka przy wył. silniku, lub odpalić cygaro i do okola dolotu patrzeć czy nie zasysa gdzieś dymu na biegu jałowym.
    Jeśli bierze lewe powietrze to raczej za przepustnicą.

Podobne w?tki

  1. Fx35-błąd p1283
    By Sebbs in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16th-November-2021, 23:00

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •