Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: Buczenie hamulców przy ruszaniu czy dohamowaniu

  1. #21
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem jak z tarczami z wy?szej pó?ki do 2,0t. Gadaj z Irkiem (sleepy62), on ma ten temat najlepiej ogarni?ty.
    Wiem, ?e oem tarcze s? na tyle mi?kkie ze przy klockach z23 przegryzaj? si? one przez nie w równym tempie do samych klocków, gdzie przy oem klockach tarcza nie straci?a nic na grubo?ci.

  2. #22
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2022
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Q50S 2.0t 2017 kobaltowy metalik (iridium blue)
    Postów
    35
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    No to ja od niego kupi?em - aczkolwiek kontakt zosta? nawi?zany przez forum na FB :-)

    Ameryka?ce w ogóle nie wiedz?, ?e te ich klocki pasuj? do 2.0T EU ;-) (albo inaczej - nie robi? ich z takim zamiarem ?eby tu pasowa?y). Oczywi?cie mówi? o moim egzemplarzu - polifotwy 2.0T z salonu PL z 2017.

    Robi? te klocki pod 2.0T z USA gdzie Infiniti zak?ada?o cie?sze tarcze ale s? wtedy te? s? inne jarzma/zaciski. W komplecie z przednimi klockami Z29 producent daje nowy komplet blaszek prowadz?cych klocek w jarzmie ale niestety w moim 2.0T nie da?o si? ich u?y? - blaszki s? krótsze/w??sze, drapa?y by po tarczy i nie wchodz? w jarzmo. Innymi s?owy te blaszki (a wi?c i klocki) s? w mniemaniu producenta przeznaczone do cie?szych tarcz (czytaj 32mm z 2.0T z USA, takie jak sprzedaje Irek) i do innego jarzma.
    Mog?em wi?c sobie tylko wymieni? spr??ynki na nowe.

    W przypadku tylnych klocków w zestawie s? dwa komplety blaszek - szersze i w??sze. U mnie pasowa?y te szersze. Z tego wynika, ?e te klocki Z29 na ty? maj? pasowa? do tarcz o dwóch ró?nych grubo?ciach (i dwóch ro?nych typów jarzm/zacisków) i ja mam te grubsze tarcze.

    Pyta?em jeszcze w innych sklepach i innych sprzedawców ale zawsze wychodzi?o na to samo - w moim egzemplarzu (wg. VIN) s? z przodu tarcze 330mm/34mm i ?adnych alternatyw poza OEM do nich na razie nie ma (wida? za ma?y rynek zbytu). Gdybym mia? tarcze 320/32mm problemu by nie by?o. PowerStop ma taki wymiar, s? te? inne alternatywy.

    Czy i jak cie?sze tarcze by dzia?a?y u mnie - nie wiem. My?l?, ?e spore ryzyko ?e w sytuacji zu?yty klocek i tarcza klocek wyszed? by z jarzma i wpad? by wtedy bez problemu pomi?dzy jarzmo i tarcz?. Mo?e przy kolejnej wymianie tarcz albo innej g??biej rozeznam temat.
    Sprowadza si? to do zmierzenia czy szczelina mi?dzy jarzmem a cie?sz? tarcz? po do?o?eniu 1mm zu?ycia tarczy jest wi?ksza ni? grubo?? p?ytki no?nej klocka. My?l?, ?e jest na to spora szansa.
    Pozdrawiam,
    Zbyszek

    Infiniti Q50S 2.0T SPORT TECH RWD 7AT '17

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. Q50 Drgania przy ruszaniu z miejsca q50 hybryd
    By Kamilq50hybrid in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21st-September-2022, 15:51
  2. Drganie przy ruszaniu
    By seneka in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28th-April-2021, 22:32
  3. 3.5H Dziwne buczenie silnika hybrydy na biegu jałowym
    By misiektoja in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25th-May-2018, 00:24
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15th-January-2018, 18:06
  5. czy trzeba zmienic kierunkowskazy przy haku do fx 35 usa
    By sabi82 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 8th-July-2016, 07:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •