Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Zgrzyt podczas cofania, mo?e 4WS?

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti M37s
    Postów
    47
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Zgrzyt podczas cofania, mo?e 4WS?

    Cze??

    Mia?em 2 razy dziwny "zgrzyt" podczas cofania. Na pocz?tku my?la?em, ?e najecha?em na jakie? blachy czy z?om bo taki dziwny d?wi?k. Podjecha?em do przodu, sprawdzi?em ?e nic nie by?o, potem do ty?u i ju? by?o ok... dzisiaj 2 raz si? takie co? pojawi?o, nie wyst?puje za ka?dym razem

    Wczoraj jeszcze 2 razy mia?em tak, ?e jakby kierownica si? zablokowa?a podczas skr?tu na u?amek sekundy.


    ?adnych b??dów na kompie.

    Wi?c nie wiem czy co? z 4WS?

    Ogólnie jak robi? sobie takie gwa?towne skr?ty prawo-lewo, to mam wra?enie, ?e ty? jakby lekko ?lizga/pod??a za przodem - czy tak ma by? na 4WS?

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam co? takiego, ?e kilka razy, w odst?pstwie 10, 15 tysi?cy km( bardzo rzadko) podczas jazdy, skr?cania przy prostowaniu kó? kierownica jakby przeskakiwa?a i musia?em j? trzyma? jako? 30 stopni skr?con?, ?eby auto jecha?o prosto. Kilka ruchów lewo, prawo i wraca?a na prost? pozycj?. My?la?em o 4ws, ale ostatnio towarzyszy? temu w?a?nie zgrzyt, takie bardzo nieprzyjemne przeskoczenie jakby z?batki i to ewidentnie z kolumny. W?a?nie my?l? rozebra? w ?rodku kolumn? i zobaczy?, czy wszystko tam ok. Mo?e te? co? takiego u Ciebie wyst?puje?

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Je?li na skr?conej kierownicy auto jecha?o prosto to s? dwie opcje. Albo z?batka przeskoczy?aa na maglu z przodu (ma?o prawdopodobne), albo tylny magiel si? na chwilk? zaci?? (mocno prawdopodobne).
    No chyba ?e Ci si? kierownica odkr?ci?a i przeskakuje na wielwypu?cie. Ale to by Ci kiera lata?a góra dó? lewo prawo.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Je?li na skr?conej kierownicy auto jecha?o prosto to s? dwie opcje. Albo z?batka przeskoczy?aa na maglu z przodu (ma?o prawdopodobne), albo tylny magiel si? na chwilk? zaci?? (mocno prawdopodobne).
    No chyba ?e Ci si? kierownica odkr?ci?a i przeskakuje na wielwypu?cie. Ale to by Ci kiera lata?a góra dó? lewo prawo.
    No wlasnie te? bym obstawia? tyln? o?, ale ostatnio ewidentnie czu?em jak przeskoczy?o i zgrzytlo przy kierownicy. Dlatego teraz my?l? o kolumnie. I to g?o?ny d?wi?k by? (jakby o z?batk? co? stukn??o), ?e nawet pasa?erka to s?ysza?a i sk?d doszed?. Kierownica si? nie rusza, wspomaganie chodzi ?adnie. I tak sobie my?l? czy to mo?liwe, ?eby co? tam przeskoczy?o, i do tego po chwili wróci?o w idealny punkt. Nie znam budowy kolumny, jakie tam s? rozwi?zania, wi?c nie wiem.
    A zreszt? jakby to by? tylny magiel zaci?ty na skr?cie to nie powinienem czu?, ?e jad? bokiem? Przecie? szczyt kierownicy by? na godzinie 10:30, ?eby jecha? prosto, mniej wi?cej przy pr?dko?ci 40 na godzin? i wi?kszej. Przecie? to du?o i by na pewno by?o czu? i wida?, ?e auto bokiem jedzie.
    A jeszcze mi si? przypomnia?o, ?e kierownica nie lata, ale co jaki? czas, oko?o 10 odpale? widz? po zegarach, ?e kierownica jest ciut ni?ej ni? jak ustawia?em pod siebie. I w?a?nie co jaki? czas minimalnie podnosz? do góry, chocia? wed?ug pami?ci jest dobrze
    Ostatnio edytowane przez Kubaa ; 23rd-August-2022 o 18:17

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Tu masz zwyk?? maglownic?, wi?c zasadniczo nie ma mo?liwo?ci by ko?a si? "rozjecha?y" z kierownic?. Albo jest spi?te albo rozerwane. S? tylko 2 miejsca gdzie co? mo?e przeskoczy?: magiel lub wielwypust ko?a kier.
    No chyba ?e masz ju? tak wybity dr??ek kierowniczy, ?e niemal wypada z gniazda...
    Serwo pami?ci kierownicy ma swoj? tolerancj?. Je?li za ka?dym razem musisz podnosi? to poprostu podnie? j? do konca, a potem opu?? (bez podbijania ponownie do góry) i zapisz.
    Ka?de serwo/uk?. mechaniczny ma co? co si? nazywa histerez? (patrz wiki) i st?d niedok?adno?Ci. Ew. Na sensorze/enkoderze zebra? si? jaki? brud i gubi odczyty (tzw. "kroki")
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 23rd-August-2022 o 20:06

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Tu masz zwyk?? maglownic?, wi?c zasadniczo nie ma mo?liwo?ci by ko?a si? "rozjecha?y" z kierownic?. Albo jest spi?te albo rozerwane. S? tylko 2 miejsca gdzie co? mo?e przeskoczy?: magiel lub wielwypust ko?a kier.
    No chyba ?e masz ju? tak wybity dr??ek kierowniczy, ?e niemal wypada z gniazda...
    Serwo pami?ci kierownicy ma swoj? tolerancj?. Je?li za ka?dym razem musisz podnosi? to poprostu podnie? j? do konca, a potem opu?? (bez podbijania ponownie do góry) i zapisz.
    Ka?de serwo/uk?. mechaniczny ma co? co si? nazywa histerez? (patrz wiki) i st?d niedok?adno?Ci. Ew. Na sensorze/enkoderze zebra? si? jaki? brud i gubi odczyty (tzw. "kroki")
    Tak zwyk?a maglownica. No w?a?nie mo?e przeskoczy? magiel lub wielowypust. Tylko takie pytanie czy mo?liwe, ?eby po chwili wskoczy?o w swoje "oryginalne" miejsce? Dok?adnie w te same z?bki? I to 3 razy ju? mia?em taki scenariusz. Jak ju? mówi?em to du?y odchyl wi?c w obu przypadkach conajmniej kilka z?bków, to jak to mo?e wyskoczy? o kilka i wskoczy? z powrotem? Mi si? wydaje, ?e to ma?o prawdopodobne. Ale ja to bior? na ch?opski rozum, bo a? tak si? nie znam.
    Dr??ek raczej by stuka?, zreszt? niedawno mia?em przegl?d i to taki u Pana dok?adnego, wi?c w?tpi? w to.

    A to z pami?ci? to wspomnia?em jakby to mog?o by? co? powi?zanego, nie jest problemem dla mnie co kilka dni, klikn?? guzik. Co zgaszenie silnika kierownica si? podnosi, ?eby wysi??? by?o lepiej i jak wraca do pozycji pami?ci to za ka?dym razem u?amek milimetra jest ni?ej, a po czasie zaczyna mi zas?ania? delikatnie zegary. Akurat mam ustawiona kierownice, ?e idealnie mi si? pokrywa z kraw?dzi? obrotomierza, mo?e tak po prostu jest tylko nikt nie zwraca uwagi. Ale dzi?ki za rady.

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti M37s
    Postów
    47
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    tzn u mnie ten zgrzyt by? na 100% gdzie? z ty?u, my?la?em, ?e jaka? blacha pod ko?ami tylnymi si? znalaz?a.

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? KarolGT Zobacz post
    tzn u mnie ten zgrzyt by? na 100% gdzie? z ty?u, my?la?em, ?e jaka? blacha pod ko?ami tylnymi si? znalaz?a.
    Znany jest temat klikaj?cych pó?osi, ale w?tpi? ?eby? to pomyli? ze zgrzytem.


    Co do mojej krzywej kierownicy to skoro auto wie jaki k?t skr?tu kierownicy jest, kó?, kamera te? odczytuje gdzie auto jedzie to powinien w takim przypadku b??d wyskoczy?, bym odczyta? i by by?o wiadomo co go boli. A tak to je?d?? i co jaki? czas si? zastanawiam co to mo?e by? i troch? czekam, a? si? zjebie na amen

  9. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Jakby? z t? przestawion? kierownic? jecha? z wi?ksz? pr?dko?ci? i przez pewien czas to pewnie dosta?by? jaki? b??d z uk?adu ESP lub 4WAS.
    Zerknij czy nie masz dok?adnie takiego samego k?ta jak pan tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=yA7bsVCEE2I

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Jakby? z t? przestawion? kierownic? jecha? z wi?ksz? pr?dko?ci? i przez pewien czas to pewnie dosta?by? jaki? b??d z uk?adu ESP lub 4WAS.
    Zerknij czy nie masz dok?adnie takiego samego k?ta jak pan tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=yA7bsVCEE2I
    Kierownica podobnie skr?cona, tyle ?e u mnie bez kontrolek ale najwi?cej przejecha?em tak z400 metrów, dojecha?em do ronda i si? naprawi?o. Innym razem porusza?em odrazu lewo, prawo i si? naprawi?o. Ale w sumie dobrze mówisz, nast?pnym razem postaram si? jecha? bez skr?cania jak tak si? stanie i poczeka? na kontrolki. Chocia? si? zastanawiam czemu by?o takie chrupni?cie w kolumnie kierownicy jak si? tak mi sta?o. No nic je?dzi? obserwowa? póki co.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Kamera cofania włącza się podczas jazdy do przodu
    By djoneway in forum Navi / Nawigacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31st-December-2019, 11:19
  2. Q50 Światła cofania
    By Dan-84 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17th-December-2018, 14:00
  3. Piszczace hamulce podczas cofania - FX35 2003
    By Miko32 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18th-February-2018, 16:47
  4. Brak wizji z kamery podczas cofania
    By Grucha in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25th-July-2016, 16:36
  5. Światło cofania
    By ares374 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14th-November-2015, 16:04

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •