Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 111 do 120 z 156

Temat: FX30d vs FX37

  1. #111
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Gdanio Zobacz post
    Wymieniałem 4 piasty-komplet przód i tył , z przodu prawa była bardzo zniszczona gdzie po zdięciu było ją słychać podczas kręcenia ręką a lewa trochę mniej ale też była zajechana - ale żadna z nich nie miała bicia które czułbym na kierownicy
    To samo było z tyłem
    Bo to nie takie "bicie" jak w przypadku krzywych tarcz, że sterem telepie na lewo i prawo, bardziej wibrowanie, tak jak telefonem na cichym - lekki masaż dłoni :P
    pozdrawiam, Artur.

  2. #112
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    Ten samochod niestety nie ma auto-holda, wiec nie bardzo widze techniczna mozliwosc "dania hamulcom odpoczac" po hamowaniu np. przed swiatlami. Musialbym wrzucac na kazdych swiatlach "P", co podobno nie jest rekomendowane. Chyba, ze jest jakas inna opcja.
    Nic nie kombinujesz ze skrzynia i zostajesz na D , zaciągasz hamulec postojowy ( z tyłu jest hamulec bębnowy ) i puszczasz pedał hamulca nożnego
    Tak jak pisze @Wlaziu skrzynia jak bedzie chciała to i tak sama wrzuci N
    niemniej najlepiej sie choćby mikroskopijnie toczyć

    Przyczyn drgań podczas hamowania moze byc sporo
    https://www.motofaktor.pl/drgania-podczas-hamowania/

  3. #113
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    A jak tak to spoko

  4. #114
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    A czy podczas stania na recznym z wpietym D samochod nie probuje jechac przed siebie? Nie scieram w ten sposob hamulca/sprzegla?


    Dzis dzwonil mechanik. Diagnoza? Naprawy do zrobienia za ok 5k - klocki i tarcze przod, prawa piasta do kompletu, swiece z czyszczeniem wydechu, serwis olejowy skrzyni biegow i pare innych pomniejszych rzeczy. A "wycie"? Na 90% jest jeszcze za wysoka temperatura na zimowki i stad ten problem. Jutro wieczorem auto do odbioru. Mam nadzieje, ze tym razem bedzie juz wszystko ok.
    No i sensownie Pan mówi ale co miał na myśli z tym czyszczeniem wydechu ? rdza ?
    pozdrawiam, Artur.

  5. #115
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    A czy podczas stania na recznym z wpietym D samochod nie probuje jechac przed siebie? Nie scieram w ten sposob hamulca/sprzegla?
    Oczywiście że próbuje , przecież czekając na światłach cały czas masz skrzynie na D a sprzęgło hydrokinetyczne cały czas próbuje przekazać naped na osie ale trzymasz wciśniety hamulec . Gdy go puscisz auto ruszy samo bez gazu
    Nie ma róznicy czy trzymasz zaciśnięte klocki hamulcowe na tarczach czy też szczęki na tylnych bębnach
    Niemniej cały czas mówimy tu o sytuacji ekstremalnej gdy mamy przegrzane hamulce , podczas normalnej spokojnej jazdy taka Ci sie nie przydarzy

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    Przy okazji wyszlo, ze prawa piasta jest zapieczona trwale z urwanym czujnikiem ABSu i przegubem (?)
    Urwany czujnik i system nie rzuca błedami ?

  6. #116
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Trzeba było wziąć ode mnie

    Oczywiście joke ��
    Wiem że szukałeś z historią z Europy

  7. #117
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Zrzucanie w tle na N działa tylko przy odpowiednio mocno wciśniętym hamulcu zasadniczym + kilka innych warunków np. pochyłość, wyłączony kierunkowskaz, odstęp czasowy od zatrzymania etc.
    Jesli zaciągniesz ręczny i zostawisz na d to tylko zużyjesz nieco więcej paliwa na pokonanie oporów sprzęgła hydrokinetycznego (konwertera), które odda je w postaci ciepła. Nic tam co prawda nie trze, ale wiadomo ciepło i wibracje wrogiem każdej maszyny.
    Świece są w stanie bardzo złym to wg. mnie jest wtedy gdy zapłon zaczyna wypadać (to by tłumaczyło nierówną pracę silnika)
    Zabrudzona klapka dolotu... Póki działa to po co to ruszać? To nie BMW. Tu się nie urywają i raczej nie zacinają.
    Urwany czujnik ABS. Jeśli nie sypie błędem to urwany nie jest. A że się zapiekł po 10 latach...
    Zapieczony przegub... Ściągacz + młotek pneumatyczny i powinien puścić (albo się rozleci, ale to dość pancerny kawał metalu)
    Wibracje na kole kierownicy przy 120-140 km/h. Zacząłbym od wrzucenia kół na wyważarkę z testem drogowym (zwłaszcza zimowe), niemniej drobnych wibracji przy wyższych prędkościach się nie ustrzeżesz w żadnym aucie.
    Co do wycia zostaje szukać. Usiądź może z tyłu po prawej i posłuchaj, czy nadal wycie dochodzi z lewego przodu. Możliwe, że całe to wycie to poprostu takie sobie wyciszenie.
    Oczywiście jeśli piasta ma luzy/szumi/grzeje się to do wymiany.

  8. #118
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Wracając do początków tematu - trzeba było brać nowszego, albo forumowego, albo 50-tkę, są często mniej jeżdżone (bo podobno dużo palą) albo w rękach ludzi, którzy bardziej dbają. Nie "zawsze coś wychodzi", ja mam fxa forumowego i nic nie wyszło przez 5 lat, zastanawiałem się czy go nie sprzedać (kupić coś innego bo mi sie znudził), ale co ja będę prezenty nieznajomym robił, niech stoi pod kocem Kupiłem ostatnich 6 aut z forum i w gruncie rzeczy byłem/jestem zadowolony, a im starszy właściciel tym lepszy stan samochodu.
    ps. Lexusa kupiłem jedynego spoza forum, od pana w okolicy 80-tki (!!). Przez 2 lata wymieniłem tylko olej w silniku i filtr kabinowy.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  9. #119
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Przesadzacie, przecież to co jest do zrobienia to czysta eksploatacja, nic nadzwyczajnego raczej norma więc się Wojciech ciesz Nikt kto ma 11 letnie auto zrobione na tip top go nie sprzedaje bo się po prostu nie kalkuluje.
    pozdrawiam, Artur.

  10. #120
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Przesadzacie, przecież to co jest do zrobienia to czysta eksploatacja, nic nadzwyczajnego raczej norma więc się Wojciech ciesz Nikt kto ma 11 letnie auto zrobione na tip top go nie sprzedaje bo się po prostu nie kalkuluje.

    Ja sprzedaję i mam zrobione ale, bo się buduje

Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Fx30d
    By matyj2 in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14th-November-2019, 08:19
  2. Fx30d
    By olek300 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14th-September-2018, 17:17
  3. Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d
    By piotr_ in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1st-April-2018, 12:18
  4. Fx30d
    By matyj2 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11th-March-2018, 18:20
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 11:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •