Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 31 do 40 z 156

Temat: FX30d vs FX37

  1. #31
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar matyj2
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Pszczyna
    Jeździ
    Infiniti fx37 s 2012
    Postów
    120
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Według mnie kolego ta cena już jest niska a jeszcze tyle urwać zależy czy sprzedający bardzo chce sprzedać
    Z drugiej strony auto przedliftowe i 2010 rok coś napewno się da

    Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Przez komis nie ma PCC, OC/AC płacę rocznie 1100, olej tam z 5L wchodzi to ze 200-250zł, filtr 20, pasek może stówa. To nie ałdi w lizingu, tutaj nie trzeba płacić takich kwot
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  3. #33
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Każdy ma swoje racje. Czasem jest to podyktowane wiedzą, czasem podświadomością. Dla mnie Ropniak w takim aucie to swojego rodzaju nieporozumienie.
    Diesel jest dobry do traktora, busa ciężarówki czy terenówki. Diesel od Infiniti to zupełnie inna bajka niżeli od Audi. Ale nadal jest to Diesel.
    Dla mnie nie ma argumentu który by przemawiał za ropą w tym autku.

  4. #34
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    Auto idzie przez umowe kupna-sprzedazy, a nie przez komis. Jakim cudem masz 1100 za OC/AC? 0_0. Ja mam za soba jedynie 3 lata najmu dlugoterminowego, ktory nie daje mi zadnych znizek na niczym, wiec w najnizszym sensownym wariancie z naprawa na zamiennikach bez amortyzacji wychodzi mi 3500.

    Odnosnie tego oleju i paska, ASO Infinity w Krakowie chcialo 1200 za przeglad z wymiana olejow, wiec rozumiem, ze polecasz jakis niezalezny warsztat?
    Tyle płacę do tego wrzucam w koszty, nie wiem skąd taka śmieszna cena ale "wszystko zawiera", znajdź jakiegoś niezależnego zaufanego mechanika a nie serwis. Ja moje auta robię w miarę możliwości sam, w obce ręce moich i samochodów nie oddaję, bo boje się, że od razu zaczną się jazdy testowe i pałowanie na zimnym Nikogo nie polecam, nie mam zaufania do obcych, pracuję w branży budowlanej i tutaj też jest jedno wielkie partactwo i patodeweloperka, szybko, tanio i następny w kolejce ;-)
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  5. #35
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    Odnosnie tego oleju i paska, ASO Infinity w Krakowie chcialo 1200 za przeglad z wymiana olejow, wiec rozumiem, ze polecasz jakis niezalezny warsztat?
    Majac garaz mozesz zaoszczedzic , filtr powietrza w silniku i kabinowy mozna wymienic samodzielnie bo to proste
    Olej zmieniaja mi w serwisie renault za 150zl ( nie chce mi sie z tym paprac ) filtr uszczelke i olej kupuje sam
    Tarcze i klocki tez we wlasnym zakresie . Plyn hamulcowy ... jeszcze nie kupilem sprzetu ale to kwestia czasu

    Jesli nie masz garazu to mozesz wymienic filtry i przyjechac z wlasnym olejem . Wtedy w aso zaplacisz nieco mniej
    ALE pamietaj ! po odebraniu kluczykow pierwsze co robisz to kontrola oleju na bagnecie
    W dawnym serwisie infi w Krakowie oddawalem auto w ciemno , to byl prawdziwy serwis marki premium z najwyzszym poziomem uslug
    Z chwila gdy go zlikwidowali i niby przeniesli do nissana trzeba zwracac uwage na kazdy szczegol , puste butelki po oleju i czesci do bagaznika

  6. #36
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Jakość aso we wro też poszła w dół. Wymieniałem ostatnio dolny wahacz z przodu i jeden mechanik w ogóle nie dokręcił tej dużej śruby łączącej wachacz ze zwrotnicą (trzymała ją tylko zawleczka!), a drugi co potem robił geometrię zostawił luźno kontrę na drążku kierowniczym... Diagnosta się mnie tylko pytał czy mi to dokręcić, czy auto uwalić?

  7. #37
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    W Olsztynie masz 3 albo 4 hamownie 4x4(klinika mocy, v-tech, electric services)
    Zadzwoń i spytaj czy mają jakieś wolne terminy i że chodzi ci o 1-2pomiary.

    Zapewne parę jeszcze warsztatów będzie też miało hamownie drogową, to tez jakieś wyjście ,jesli zależy ci na czasie.nie będzie to tak dokładny pomiar jak na rolkowej,ale zawsze coś.

  8. #38
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Tak przy ul.Powstańców , gdy INFI miało swój własny budynek obok to był super serwis z którego korzystałem przez lata i nie mogę powiedzieć złego słowa . Ale to juz historia , teraz serwis robi nissan obok i jak mi wymienili olej (kupiłem amsoila ) to nadal był czarny i musiałem " udowadniać ze nie jestem koniem " . Finalnie trzeba było kupić nowy olej i wymienić ponownie .
    Oleje zmienia mi serwis Renault w Jaworznie , dałem im serwisówki więc już wiedza co i jak
    I Tobie tez polecam ściągnąc wswzystkie pdf'y do swojego modelu https://www.nicoclub.com/infiniti-service-manuals
    nigdy nie wiadomo kiedy się przyda i lepiej mieć na telefonie lub tablecie

    Co do hamowni , to musi byc specjalna która obsługuje ten typ napedu 4x4 . Coobcio próbował jakiś eksperymentów z pomiarem w czasie jazdy ale dali spokój , przeciez trzeba znać dokładną wage auta z pasażerami , idealnie równa drogę i bezwietrzną pogode . Oczywiście potem robi się nawrót i pomiar w druga strone i uśrednia wynik by zniwelować te zmienne
    Tu wytłumaczenie dlaczego warto jednak robić pomiar na hamowni : https://www.auto-swiat.pl/po-co-bada...amowni/7y5vbsd

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Jakość aso we wro też poszła w dół. Wymieniałem ostatnio dolny wahacz z przodu i jeden mechanik w ogóle nie dokręcił tej dużej śruby łączącej wachacz ze zwrotnicą (trzymała ją tylko zawleczka!), a drugi co potem robił geometrię zostawił luźno kontrę na drążku kierowniczym... Diagnosta się mnie tylko pytał czy mi to dokręcić, czy auto uwalić?
    Po prostu bajka ....
    Aso nissana w Chorzowie odmówiło mi wymiany przewodów hamulcowych , ze są nietypowe ( w oplocie stalowym ) ze potrzebne sa uszczelki a nie ma takich w zestawie z przewodami . Małe śledztwo na YT wykazało ze tam nie ma uszczelek ( stozek i zacisk) , a całość jest wierną kopią OEM P&P
    Przewody wymienił mi lokalny serwis specjalizujący się w układach hamulcowych , odkręcili stare przykręcili nowe i działa !

    W Zielonym zaułku wręcz boją sie mojego samochodu , zatem juz tam nie jeżdżę po co maja sie stresować
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 22nd-September-2022 o 10:44

  9. #39
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    Niestety okazuje sie, ze w przypadku hamowania aut 4x4 pomiar mocy trzeba zrobic dynamicznie, a na taki pomiar hamownia ma czas dopiero w przyszlym tygodniu. Czy porownanie czasu 0-100 z katalogowym tez moze byc wyznacznikiem braku ubytkow w mocy, a w konsekwencji braku problemow z kompresja na cylindrach?

    Wlasciciel zasugerowal zrobienie pomiaru jakosci spalin na stacji diagnostycznej jako lepszego wyznacznika potencjalnych problemow z silnikiem.

    Płaski teren trasa i pomiar elastyczności 60-100 oraz 80-120 na ostatnim lub poszczególnych biegach wiele wyjaśni na temat kondycji silnika np w średniej partii obrotów. Ważne czy koła są fabryczne. Mierzysz stoperem, wyniki sięgają zdaje się kilkunastu sekund więc błąd pomiarowy % niewielki. A górne partie zmierzysz tylko sprintem np 0-160 ale to już nie stoperem . Ja sobie tak badałem moje G po różnych modyfikacjach dolotu, wydechu i zmianie koł. Koła dawały najbardziej w kość

    Ale dajcie spokój, kto na hamownie jeździ przed zakupem, jest na forum taka osoba? Przecież to stare auto, moze mieć swiece uwalone, katy zapchane i tak żadne infi mocy nie trzyma co już coobcio niejednokrotnie udowadniał w swoich tematach.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  10. #40
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post

    Czy taki olej będzie ok? Nie mają HSTS. https://2407.pl/motul-brand/olej-sil...2051-22088481/
    No błagam ... tak trudno znależć ?

    https://zmienolej.pl/oleje-silnikowe...650233888.html

    3.6 szału nie ma , skontaktuj sie z CZARNEPALIWO ( google i jest też tu na forum ) zapytaj o tego ravenola który miał HSTS aż 4,26 mPa*s przy relatywnie niewysokiej lepkosci w niskich temperaturach
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post93380
    opisz jak jeździsz i na jakich trasach . Z pewnościa Ci doradzi najlepiej

    PS
    czas 0-100 zależy od : stanu opon i ich temperatury , czystości drogi i jej struktury i głownie od umiejętności kierowcy . Sporo zmiennych .
    Czas np 50-150 lub 80-120 wydaje się być mniej podatny na te zmienne

Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Fx30d
    By matyj2 in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14th-November-2019, 08:19
  2. Fx30d
    By olek300 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14th-September-2018, 17:17
  3. Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d
    By piotr_ in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1st-April-2018, 12:18
  4. Fx30d
    By matyj2 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11th-March-2018, 18:20
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 11:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •