Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 156

Temat: FX30d vs FX37

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2022
    Mieszka w
    ,
    Jeździ
    .
    Postów
    3
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Lightbulb FX30d vs FX37

    Panowie,

    Od tygodnia toczę batalię na ten temat i wciąż nie mogę się zdecydować, na którą Infinity powinienem się zdecydować - silnik 3.0 diesel czy 3.7 benzyna.
    Z jednej strony FX30d ma aktywny tylny układ kierowniczy, co jest ogromnym bonusem, oraz około 30% lepsze zużycie paliwa.

    Z drugiej strony, FX37 jest znacznie szybszy, brzmi lepiej i jest mniej skomplikowany w naprawie (brak EGR/DPF itp.), ale nie ma aktywnego tylnego układu kierowniczego, a przy tym gdzieś czytałem, że zepsuty RAS kosztuje w ASO 42k PLN, a skrzynia ze wzgledu na zbyt duzy moment nie toleruje ostrej jazdy.

    Czy ktoś z was miał okazję porównać FX37 z FX30d pod względem prowadzenia i body roll? Słyszałem, że ludzie chip tuningowali FX30d, aby uzyskać rozsądne 280-290BHP, chociaż wolniejsza skrzynia biegów nie może być manipulowana w ogóle (Chociaz jechalem wczoraj FX30d z mapa na 300KM i ewidentnie 'modzoną' skrzynią, bo zbierał się świetnie z każdej prędkości).

    Potrzebuję samochodu tylko do długodystansowych podróży. Wokół mojego miasta poruszam się za pomocą Ubera/Bolta, ponieważ europejskie miasta mają mało miejsc parkingowych, co sprawia, że zaparkowanie w okolicach centrum jest prawie niemożliwe.
    W tym momencie chętnie wysłucham każdej rady. Za dieslem przemawia rozsądek i niższe koszty eksploatacji, ale od czasu VW Diesel Gate diesel jest na cenzurowanym i do niektorych miast europejskich autem na rope nie wjedzie sie w ogole.

    PS: FX50 nie wchodzi w rachubę - dostanie czegokolwiek powyżej 1.5-2.0l jest uznawane za "eko-beznadziejne" i obawiam się, że jazda jakimkolwiek 5-litrowym samochodem będzie wkrótce uznawana za przestępstwo.\

    Będę wdzięczny za każdą poradę

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Myślę że na infiniti.

    To auto jest spore, szerokie i źle się nim parkuje wg mnie, maskę mam na wysokości dachu corvette.
    Tylny "układ kierowniczy" jest minusem z uwagi na drogie awarie, chyba że się wie jak to naprawić, to bedzie tanio.
    Tym dizlem to sie chyba ostro nie da jechać, osiągi ma zdaje się zbliżone do starego civica 1,6, tej słabszej wersji. Ciekawe jak z trwałością tych czipowanych.

    FX50 pali mi ostatnio wg komputera średnio 12,5 (ps. mam jeszcze w nim paliwo lane po 8zł, może dlatego).

    Gdybym teraz kupował fx to szukałbym za stówe 3,7 w roczniku około 2017, niedawno takie widziałem, zrobiłbym wydech, dolot i wystroił np u Coobcia. A w ogóle to wcześniej rozglądałbym się za q50 hybrid.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Ten z 2011 to jeszcze przedlift (czerwone zegary)… a faktycznie różnica miedzy FX a QX jest subtelna (później był inny grill). Ja tez stałem przed dylematem benzyna czy diesel… szukałem benzyny z PL przez kilka miesięcy a finalnie kupiłem dizla. Czy dziś kupiłbym inaczej? Po 50 tys km i ponad 2,5 roku jestem z niego zadowolony. W każdym silniku mogą wystąpić usterki a patrząc na forum więcej problemów maja użytkownicy benzyny.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    Tak, InfinitI.

    Ten diesel w stocku jest faktycznie do kitu jeśli chodzi o przyspieszenie, więc konieczny byłby chip. Z jakichś względów Coobcio informował mnie, że softu skrzyni w dieslu zrobić się nie da. Być może w benzynie sprawa wygląda inaczej.

    3,7 z 2015-2017 roku za stówe? Aktywnie śledzę wszystkie bezwypadkowe QX70/FX30/37 i najtańszy 3.7 z 2017 roku chodzi o 125 tys. https://www.otomoto.pl/oferta/infini...-ID6ES0Nn.html . Natomiast mam pewne opory przed dopłacaniem do QX70 w sytuacji, kiedy ten samochód praktycznie niczym (chyba, że się mylę?) nie różni się od FX30/37. Za 75tys mam coś takiego - identyczna buda i b.podobny przebieg: https://www.otomoto.pl/oferta/infini...-ID6EJUK1.html

    No chyba, że o czymś ważnym nie wiem jeśli chodzi o różnice pomiędzy QX70 i FX30/37.

    Jesłi chodzi o q50 hybrid szukam czegoś z ustawnym bagażnikiem, a do sedana niestety nie da się zapakować niczego. Kombi też odpada, więc został mi SUV.
    Niedawno był taki ładny niebieski z Katowic za 100, mieszkania i zegarki już tanieją więc spokojnie, cierpliwości. Jak to mawiał W. Buffett "dopiero kiedy jest odpływ widać, kto pływał bez majtek".

    Ja mam oś skrętną (po naprawie), ale jakoś nie odczuwam jej obecności.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Na etapie poszukiwań rozglądałem się wyłącznie za benzyna… nic nie znalazłem ciekawego wiec zmieniłem roczniki i silnik… nie kupiłbym auta z chipem (zawsze robiłem to sam w jednej zaufanej firmie z doświadczeniem), poczytaj opinie kolegów z forum, którzy zakładali/kupili chip a później mieli problemy z dymieniem lub choinką na desce. Po drugie auto kupowałem z gwarancja techniczna o założenie chipa ją dyskwalifikowała…
    Teraz robię przymiarki do sprzedaży auta + nowy taryfikator wszedł w życie…. wiec nie mam w planach… :-)

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Wiem, ze nie miałeś na myśli „kostki z alledrogo” za 20 zł. Ja tez nie… poszukaj na forum wątków o zwiększaniu mocy.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Tak jak napisałem Ci powyżej, przeszło mi to przez myśl, ale wiedziałem ze to auto nigdy nie będzie wyścigówką z masą ponad 2000kg :-)

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wojciech Zobacz post
    Tak sie ogolnie zaczynam zastanawiac, ze moze wezme 3.7 benzyne dla osiagow i kultury pracy, a jak sie okaze, ze politycy nam zrobia benzyne po 14zl, to przerobie calosc na LPG z malym zbiorniczkiem w miejsce kola zapasowego i tyle.
    Ja nigdy nie jechałem 3,7, ale jeśli w 5,0 mam fabrycznie moment 500 (po wydechu pewnie więcej) i jedzie to wzglednie, to 3,7 z realnym momentem ~330 spodziewałbym się że będzie mocno przeciętne przy tej wadze i stratach na napędzie. Po przesiadce w 5,6 z momentem około 580 RWD przy wadze 1860 i biegami dłuższymi o około 20% różnica była kolosalna, następnie 6,2 z momentem 620 przy wadze 1500 gwarantowało już mokre spodnie.

    Analitycy przewidują wzrost cen ropy 3x ale i realny wzrost cen złota. Najlepiej kup hybrydę za 70-80 a za pozostałą część kilka uncjowych złotych monet Moim kolejnym samochodem będzie już hybryda i fajnie byłoby 3,5, jeżdżę jak dziadek to spali koło 7

    Szczęśliwi, którzy mają na stanie hybrydę tojoty 1,8 z LPG, a forumowy kolega z fx50 taką ma.

    Ale jeśli szukasz suva to w tej cenie jest to IMHO najładniejszy samochód tego typu i oba silniki benzynowe świetnie brzmią, v6 może nawet lepiej. Skóry ma bardzo fajne, wydają się być grube i nawet bardziej podoba mi się jasne wnętrze, którego się obawiałem przed zakupem. Myślę że auto z niedużym przebiegiem będzie w zasadzie bezawaryjne i długo Ci posłuży.
    Ostatnio edytowane przez lukasz32 ; 20th-September-2022 o 01:36
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  9. #9
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Wszystko jest względne ��
    Masz punkt odniesienia do naprawdę mocnych aut.

    Ja porównując teraz swojego 3.7 do poprzednich samochodów tj. (Q7 3.0tdi po modzie 280km, mazda cx-9 3.7 277km czy touareg 3.6 280km) uważam ,że jest przepaść na korzyść Infiniti 3.7.
    Nie jest to wyścigówka, jak ktoś wcześniej pisał, ale naprawdę cieszy i jest żwawsze od konkurencji.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar matyj2
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Pszczyna
    Jeździ
    Infiniti fx37 s 2012
    Postów
    120
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Modyfikacja to jakiś sportowy wydech podobno coś daje ,ja mam sportowe filtry powietrza k&n i według mnie lepiej się zbiera od dołu ale to moje odczucie

    Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Fx30d
    By matyj2 in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14th-November-2019, 08:19
  2. Fx30d
    By olek300 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14th-September-2018, 17:17
  3. Zakup Infinity FX 2-generacji / QX70 - różnice FX35 vs FX37 vs FX30d
    By piotr_ in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1st-April-2018, 12:18
  4. Fx30d
    By matyj2 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11th-March-2018, 18:20
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 11:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •