Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Dyferencjał tył w FX35

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie Dyferencjał tył w FX35

    Poleciały mi łożyska w dyfrze z tyłu, jeździ normalnie ale chrobocze aż "miło", Waszym zdaniem podmianka z odzysku ma sens czy lepiej brać się za rozbieranie tego ?
    pozdrawiam, Artur.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Jak ktoś robił remont, to bede wdzięczny za jakiś kosztorys ew. nr łożysk itp
    pozdrawiam, Artur.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym w pierwszej kolejności brał z odzysku. Ludzie po pół miliona robią i to się nie sypie, o ile nie był uprawiany jakiś offroad.
    Jak by z odzysku nie chciało działać to zawsze masz już swój ori na stole i możesz przy tym dłubać w wolnej chwili, a w ostateczności złożyć jeden z dwóch.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Ja bym w pierwszej kolejności brał z odzysku. Ludzie po pół miliona robią i to się nie sypie, o ile nie był uprawiany jakiś offroad.
    Jak by z odzysku nie chciało działać to zawsze masz już swój ori na stole i możesz przy tym dłubać w wolnej chwili, a w ostateczności złożyć jeden z dwóch.
    No taki mam plan awaryjny ale myślałem, że ktoś już się za to brał i będzie lekko z górki. Jeździ normalnie, łożyska padły być może przez to, że zmieniłem styl jazdy bo ostatnie pół roku często była jazda na manualu i hamowanie silnikiem, więc przeciążenia w przeciwną stronę ale czy to miało wpływ nie wiem.
    pozdrawiam, Artur.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar robertoyoo
    Do??czy?
    Jun 2020
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35 2006 Szary
    Postów
    111
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    "przeciążenia w przeciwną stronę"? - od razu odpowiadam ; nie znam się na mechanice.
    Często hamuję silnikiem, i nic mi się w żadnym samochodzie nigdy nie popsuło.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? robertoyoo Zobacz post
    "przeciążenia w przeciwną stronę"? - od razu odpowiadam ; nie znam się na mechanice.
    Często hamuję silnikiem, i nic mi się w żadnym samochodzie nigdy nie popsuło.
    Ja również od 20 lat i na co dzień ale innymi autami, akurat tym autem dopiero od pół roku zacząłem hamować silnikiem (mimo, że jeżdżę nim już 6lat) , po prostu po modach wydechu i dolotu jest więcej frajdy z jazdy i pewnie dlatego zacząłem bawić się dużo więcej w redukcje w trybie manual . Ja też mistrzem mechaniki nie jestem, ale przeciwna strona to przeciwna strona Naciskasz pedał akceleratora = przekazujesz siłę z silnika na koła, hamujesz silnikiem = przekazujesz siłę przeciwnie - z kół na silnik.
    pozdrawiam, Artur.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Ja również od 20 lat i na co dzień ale innymi autami, akurat tym autem dopiero od pół roku zacząłem hamować silnikiem (mimo, że jeżdżę nim już 6lat) , po prostu po modach wydechu i dolotu jest więcej frajdy z jazdy i pewnie dlatego zacząłem bawić się dużo więcej w redukcje w trybie manual . Ja też mistrzem mechaniki nie jestem, ale przeciwna strona to przeciwna strona Naciskasz pedał akceleratora = przekazujesz siłę z silnika na koła, hamujesz silnikiem = przekazujesz siłę przeciwnie - z kół na silnik.
    W ciężarówce hamuje głównie silnikiem i biegami i jeszcze żaden most się nie skończył , nowe samochody ciężarowe nawet wymuszają hamowanie silnikiem myślę że twój most się po prostu skończył i
    nie ma co szukać drugiego dna

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Gdanio Zobacz post
    W ciężarówce hamuje głównie silnikiem i biegami i jeszcze żaden most się nie skończył , nowe samochody ciężarowe nawet wymuszają hamowanie silnikiem myślę że twój most się po prostu skończył i
    nie ma co szukać drugiego dna
    Hola hola to tylko łożysko mam nadzieje, nic się nie skończyło Ja w każdym innym hamuje głownie silnikiem w fifku do niedawna po prostu nie chciało mi się za każdym razem trza przerzucać na manual wiec tego nie robiłem. Szukam to ja łożysk, a nie dna :P Nissan nie wymiaruje więc z zamiennikiem będzie ciężko
    pozdrawiam, Artur.

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Hola hola to tylko łożysko mam nadzieje, nic się nie skończyło Ja w każdym innym hamuje głownie silnikiem w fifku do niedawna po prostu nie chciało mi się za każdym razem trza przerzucać na manual wiec tego nie robiłem. Szukam to ja łożysk, a nie dna :P Nissan nie wymiaruje więc z zamiennikiem będzie ciężko
    Spoko miałem na myśli łożysko , z którym nie powinno być problemu jak byś miał nr. a tak to będzie ciężko dostać z tzw. półki

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Hola hola to tylko łożysko mam nadzieje, nic się nie skończyło Ja w każdym innym hamuje głownie silnikiem w fifku do niedawna po prostu nie chciało mi się za każdym razem trza przerzucać na manual wiec tego nie robiłem. Szukam to ja łożysk, a nie dna :P Nissan nie wymiaruje więc z zamiennikiem będzie ciężko
    https://www.google.com/url?sa=i&url=...AAAAAdAAAAABAE
    381400C000

  11. Dzięki Gdanio za powyższy Post:

    Shimomura (14th-October-2022)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 Tył wymiana tulei kołyska, dyferencjał
    By mkkosman in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15th-September-2022, 07:15

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •