Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Kierunkowskazy LED i przeciwgielne tylne FX

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar warcz
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Gdynia
    Jeździ
    FX35, 2009, Midnight Mocha Metallic
    Postów
    4
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Question Kierunkowskazy LED i przeciwgielne tylne FX

    Witam.
    Posiadam Infiniti FX35 gen II po 2009. Jeden z pierwszych aut modelu II, bo sprzedany na samym początku stycznia 2009.

    Chciałbym wymienić doświadczenia w sprawie przeróbki kierunkowskazów i świateł przeciwmgielnych na LED. W czym jest problem. Po ponad 11 latach na naszych drogach i przejechanych 166 tys mil, corocznych przeglądach, diagnosta tym razem nie dał mi przeglądu rejestracyjnego, ze względu na zbyt czerwone kierunki i brak przeciwmgielnego. I podobnie 4 kolejnych. Auto uziemione.

    Musiałem zatem przejść przyspieszony kurs przeróbki świateł. Naczytałem się opisów, odwiedziłem specjalistyczny serwis, zakupiłem materiały do przeróbki i nie jestem w pełni zadowolony.

    Potrzebuję pomocy i doradztwa społeczności.

    Serwis który przerabia światła, zaproponował pomarańczowe ledy przebijające czerwony klosz w kierunki i przeciwmgielne w jednym ze świateł cofania. Termin odległy, cena 1200zł.
    Zacząłem więc kombinować samemu, bo nie do końca mnie to zadowalało.

    Zakupione LED w kierunkach pięknie działają, lecz migają za szybko. Chciałbym więc zapytać, czy forumowicze stosowali dodatkowe rezystory i jak wpływa to na auto? A może inny sposób jest lepszy?

    Drugie pytanie dotyczy LED przeciwmgielnych. Zakupiłem światła w miejsce odblasków w zderzak (moje auto nie ma wycięcia na światło przeciwmgielne centralne). Jest jednak w tym miejscu kostka do jego podłączenia z okablowaniem. Czytałem na forum że być może wystarczy wymienić manetkę przy kierownicy na europejską i powinno działać. Jest jednak wątek prowadzenia dodatkowego kabla. Czy ktos ma doświadczenie w tej sprawie dla FX-a i mógłby mi bardziej naświetlić jak to zrobić dobrze?

    Trzecie pytanie. Jeśli można wykorzystać oryginalne gniazdo elektryczne przeciwmgielnego, to gdzie kupić odpowiedni wtyk. Czy jest to jakiś standard, czy szukać z uszkodzonego światła? Mogę zawsze odciąć kable i zlutować, ale jeśli można porządnie to tak bym wolał.

    Mój FX to świetne auto i staram się go utrzymywać w oryginale, stąd te długotrwałe studia nad w miarę łatwym tematem. Nie chciałem, także żeby ktoś zrobił cokolwiek, byle działało za sporą kasę.
    Proszę o podpowiedzi.

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Zadzwoń do YAKUZA ELEKTRONIKA lub napisz do niego na FB przerabiał sporo FX'ów
    Jacek +48513177992 (o ile ma cały czas ten sam nr tel)
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    warcz (2nd-December-2022)

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    QX50, 2017, czarny
    Postów
    50
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? warcz Zobacz post
    Jest jednak w tym miejscu kostka do jego podłączenia z okablowaniem. Czytałem na forum że być może wystarczy wymienić manetkę przy kierownicy na europejską i powinno działać. Jest jednak wątek prowadzenia dodatkowego kabla. Czy ktos ma doświadczenie w tej sprawie dla FX-a i mógłby mi bardziej naświetlić jak to zrobić dobrze?
    Mam tylko doświadczenie z QX50 z Kanady, gdzie to co wydawało się kostką do przeciwmgielnego przy wycięciu na klosz okazało się szyną masy dla okolicznych przyłączeń. Pokaż zdjęcie tego złącza.

    Jeśli można wykorzystać oryginalne gniazdo elektryczne przeciwmgielnego, to gdzie kupić odpowiedni wtyk. Czy jest to jakiś standard, czy szukać z uszkodzonego światła?
    Tak, to są standardowe złącza. Musisz poszukać w sklepach ze złączami motoryzacyjnymi.

  5. Dzięki Nemetiisto za powyższy Post:

    warcz (3rd-December-2022)

  6. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,040
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 105 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Zadzwoń do YAKUZA ELEKTRONIKA lub napisz do niego na FB przerabiał sporo FX'ów
    Jacek +48513177992 (o ile ma cały czas ten sam nr tel)
    Dokładnie numer ten sam

  7. Dzięki Gdanio za powyższy Post:

    warcz (3rd-December-2022)

Podobne w?tki

  1. Kierunkowskazy USA -> PL
    By solista in forum G
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18th-March-2018, 19:37
  2. Kierunkowskazy FX II GEN - USA
    By smola71 in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-June-2014, 06:54
  3. KIERUNKOWSKAZY W LUSTERKACH do G
    By slepy62 in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21st-November-2012, 22:55
  4. [M30d] KIERUNKOWSKAZY W LUSTERKACH do M
    By slepy62 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13th-November-2012, 21:52
  5. Jak przerobić kierunkowskazy z tyłu
    By POZIOMA in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11th-March-2010, 09:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •