Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: FX35 - wywala płyn do zbiornika, skacze temperatura na postoju

  1. #21
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Suvau2137 Zobacz post
    Dodam, że gdy stanę i w momencie skoku temperatury to nie grzeje ciepłe powietrze.
    Ja bym obstawiał zapowietrzony układ chłodzenia.
    Jak odpowietrzyć: Na wężu chłodniczym biegnącym do nagrzewnicy (patrz po stronie pasażera z tyłu głowicy i przy grodzi) jest odpowietrznik. Odkręć go, gdy silnik jest zimny i dolej płynu do max we wszystkie otwory (lub wody demineralizowanej) i zakręć wszystkie korki.
    Odpal i pozwól mu się nagrzać do włączenia wentylatora. Jakby zassał dużo płynu ze zbiorniczka to wyłącz, daj chwilę na ostudzenie i dolej płynu do max. Jak się rozgrzeje to przegazuj kilka razy na kilkanaście sekund, aby pozasysał płyn gdzie trzeba. Daj mu ostygnąć i dolej jeśli trzeba.
    Jeśli nadal wywala płyn to obstawiał bym padającą pompę wody, która na biegu jałowym ma za słaby wydatek.

  2. #22
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX, 2003, brązowy
    Postów
    19
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wildlifestyle Zobacz post
    Zgadzam się w pełni z Gdanio.

    Jeśli chcesz jednak przyoszczedzic na wężach i kupić /dobrać ze sklepu, sprawdź specyfikacje węża gumowego ,czy nadaje się na wysokie temp i płyn chłodniczy.
    Żeby nie okazało się ,że ci sparcieje zaraz.
    Nic nie mogłem znaleźć czego byłbym pewien, że wytrzyma i zamówiłem silikony

  3. #23
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX, 2003, brązowy
    Postów
    19
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam wszystkich! Udało sie podmienić grube węże na silikony 2 kolanka 90 stopni idealnie siadły na dół chłodnicy i Termostat, a kawałek prostej 30cm na górę chłodnicy. Przy okazji wymieniłem wszystkie małe wężyki.
    Auto wstępnie odpowietrzyłem. Przestało gotować płyn na postoju!
    Trochę wygląda to zabawnie bo stacjonarnie udało mi się kupić tylko niebieskie silikony, ale to ma działać a nie wyglądać ��, może niedługo wrzucę zdjęcia.

    Dzięki za wszelkie porady. Zastanawia mnie jednak jeszcze jak odpowietrzyć to auto należycie. Oglądałem film jednego z forumowiczów jak odpowietrzal g35, ale nie mam tego lejka do odpowietrzania.. Macie jakąś procedurę bez tego? Ja to robiłem klasycznie, najpierw na otwartym korku, a później na zamkniętym rozgrzewałem i upuszczałem powietrze przez odpowietrznik.
    Ostatnio edytowane przez Suvau2137 ; 5th-January-2023 o 23:12 Powód: Nie chce dublować postów

  4. #24
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Suvau2137 Zobacz post
    Witam wszystkich! Udało sie podmienić grube węże na silikony 2 kolanka 90 stopni idealnie siadły na dół chłodnicy i Termostat, a kawałek prostej 30cm na górę chłodnicy. Przy okazji wymieniłem wszystkie małe wężyki.
    Auto wstępnie odpowietrzyłem. Przestało gotować płyn na postoju!
    Trochę wygląda to zabawnie bo stacjonarnie udało mi się kupić tylko niebieskie silikony, ale to ma działać a nie wyglądać ��, może niedługo wrzucę zdjęcia.

    Dzięki za wszelkie porady. Zastanawia mnie jednak jeszcze jak odpowietrzyć to auto należycie. Oglądałem film jednego z forumowiczów jak odpowietrzal g35, ale nie mam tego lejka do odpowietrzania.. Macie jakąś procedurę bez tego? Ja to robiłem klasycznie, najpierw na otwartym korku, a później na zamkniętym rozgrzewałem i upuszczałem powietrze przez odpowietrznik.
    Nie wiem jak to jest ale u mnie się zawsze jakoś samo odpowietrza. Po wymianie trochę polatam, zaciągnie płyn gdzie trzeba w zakamarki co widać po zbiorniczku wyrównawczym uzupełniam tylko ubytek płynu i tyle. Od 6 lat zero problemów w tej kwestii.
    pozdrawiam, Artur.

  5. #25
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Suvau2137 Zobacz post
    Witam wszystkich! Udało sie podmienić grube węże na silikony 2 kolanka 90 stopni idealnie siadły na dół chłodnicy i Termostat, a kawałek prostej 30cm na górę chłodnicy. Przy okazji wymieniłem wszystkie małe wężyki.
    Auto wstępnie odpowietrzyłem. Przestało gotować płyn na postoju!
    Trochę wygląda to zabawnie bo stacjonarnie udało mi się kupić tylko niebieskie silikony, ale to ma działać a nie wyglądać ��, może niedługo wrzucę zdjęcia.

    Dzięki za wszelkie porady. Zastanawia mnie jednak jeszcze jak odpowietrzyć to auto należycie. Oglądałem film jednego z forumowiczów jak odpowietrzal g35, ale nie mam tego lejka do odpowietrzania.. Macie jakąś procedurę bez tego? Ja to robiłem klasycznie, najpierw na otwartym korku, a później na zamkniętym rozgrzewałem i upuszczałem powietrze przez odpowietrznik.
    Z tym lejkiem jest prościej bezproblemowe odpowietrzanie i nie kosztuje milionów
    pierwszy raz jak zmieniałem płyn to nawet odpowietrznika nie ruszałem i było ok przez 3 lata, ale po co sobie komplikować jak można ułatwiać

  6. #26
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Nie wiem jak to jest ale u mnie się zawsze jakoś samo odpowietrza. Po wymianie trochę polatam, zaciągnie płyn gdzie trzeba w zakamarki co widać po zbiorniczku wyrównawczym uzupełniam tylko ubytek płynu i tyle. Od 6 lat zero problemów w tej kwestii.
    bardzo ważny jest stan układu chłodzenia w jakiej jest kondycji jak w środku jest czyściutko chłodnica nie zabita i nagrzewnica cała czysta węże super stan instalacja gazowa położona idealnie to nie będzie żadnego problemu
    ja u siebie walczyłem dość długo z tym tematem i wcześniej nigdy nie było dobrze z grzaniem i odpowietrzaniem oraz z czystością płynu
    a teraz jest idealnie grzeje tak że zeluwy schodzą

  7. #27
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Gdanio Zobacz post
    bardzo ważny jest stan układu chłodzenia w jakiej jest kondycji jak w środku jest czyściutko chłodnica nie zabita i nagrzewnica cała czysta węże super stan instalacja gazowa położona idealnie to nie będzie żadnego problemu
    ja u siebie walczyłem dość długo z tym tematem i wcześniej nigdy nie było dobrze z grzaniem i odpowietrzaniem oraz z czystością płynu
    a teraz jest idealnie grzeje tak że zeluwy schodzą
    W sumie to racja, gazu nie mam ale zaraz po zakupie zrobiłem porządną płukankę i wyleciały okropne rzeczy stamtąd. Zgodnie z serwisówką wymieniłem profilaktycznie sobie też kapsel na chłodnicy.
    Ostatnio edytowane przez Shimomura ; 6th-January-2023 o 12:47
    pozdrawiam, Artur.

  8. #28
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX, 2003, brązowy
    Postów
    19
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Panowie mam problem.. Kupiłem lejek, odpowietrzałem układ. Juz na koniec chciałem odkręcić odpowietrznik żeby spuścic ostatnie powietrze co tam moze byc to on.... pękł -.-...
    Przeszukałem caly internet i nie wiem gdzie taki kupić.. Po prostu jedem kawałek plastiku został w wężu. Zwyczajnie pękł. Woda oczywiście się wylała. Masakra. Pomoże ktoś? Muszę na cito kupić taki zaworek ale nie mogę nic znaleźć

  9. #29
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Suvau2137 Zobacz post
    Panowie mam problem.. Kupiłem lejek, odpowietrzałem układ. Juz na koniec chciałem odkręcić odpowietrznik żeby spuścic ostatnie powietrze co tam moze byc to on.... pękł -.-...
    Przeszukałem caly internet i nie wiem gdzie taki kupić.. Po prostu jedem kawałek plastiku został w wężu. Zwyczajnie pękł. Woda oczywiście się wylała. Masakra. Pomoże ktoś? Muszę na cito kupić taki zaworek ale nie mogę nic znaleźć
    Dzwoń do Infiniti Park Poznań może będą mieli choć to ciężka sprawa tu masz nr części 92500-AR000
    lub po używany do firmy Jap Parts nr telefonu 883 900 900

  10. Dzięki Gdanio za powyższy Post:

    Suvau2137 (17th-January-2023)

  11. #30
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX, 2003, brązowy
    Postów
    19
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Gdanio Zobacz post
    Dzwoń do Infiniti Park Poznań może będą mieli choć to ciężka sprawa tu masz nr części 92500-AR000
    lub po używany do firmy Jap Parts nr telefonu 883 900 900
    Bardzo Ci dziękuję za numer części, ale cena w aso tego piździka to 270 zł. No bez przesady. Znalazłem na allegro taki odpowietrznik za 18 zł.. Moze nie do infiniti, ale ta sama średnica i tak samo badziewne wykonanie. Co może pójść nie tak?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wywala błędy
    By Mateusz ex37 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23rd-September-2019, 14:43
  2. Gotujacy się płyn w fx35
    By Luis in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-July-2017, 11:34
  3. Temperatura silnika
    By Midway in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16th-December-2014, 16:44
  4. Zużycie paliwa na postoju fx35
    By chelmik16 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10th-June-2014, 09:46
  5. Pojemność zbiornika paliwa Fx 35
    By JarekT in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19th-December-2011, 20:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •