Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Wymiana rozrządu

  1. #11
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Z tymi luzami ,to też tak nie do końca jak w innych japoncach.
    Zazwyczaj "japońce" podają interwał kiedy masz sprawdzić luzy zaworowe.
    Mazda w silnikach 3.7 (przy czym to silnik chyba też co był stosowany w Fordach) podawała ,że luzy trzeba sprawdzic przy 60tys mil.

    Przy infniti 3.7, producent nie zaleca wręcz nic sprawdzać, jeśli nie słychać stukania(czyli w przypadku za dużego luzu)

    Osobiście zgadzam się,że luzy dobrze zweryfikować,ale w przypadku infinti ,ja będę robił przy 100tys mil, a i tak uważam ,to za swoista nadgorliwość.
    Sprawdzenie kompresji w ramach ogólnego serwisu co jakiś czas, być czujnym na dźwięki i dobry serwis.
    Ja raczej unikać będę sprawdzania luzów co np. 30tys km.

    Edit:
    Posiedziałem trochę na forum USA,, parę komentarzy ,że zalecają sprawdzenie przy 100k mil.
    Większość opinii, że jeśli się coś działo, to większy luz niż powinien, i było słychać, stąd sprawdzenie.
    Ostatnio edytowane przez wildlifestyle ; 9th-January-2023 o 06:26

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Z tymi szklankami/ popychaczami nie jest tak łatwo. Występują w różnych rozmiarach. W silniku także się różnie trafiają. U nas przeważnie były w okolicach 8,13. i to jest problem. Najniższa dostępna ma 7.88 a więc jest tylko 0,25mm na korekty. potem pozostaje albo frezowanie szklanek albo obrabianie głowicy.

  3. #13
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Z tego co doczytałem, nissan zakłada ,że luz może się tylko powiększyć, dlatego tak mało szklanek z mniejszą wartościa.

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Tak. Bo Nissan nie wpadł na pomysł, że można do tak wspaniałego auta montować gazociąg.

  5. #15
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    W sumie coś w tym jest.
    Choć zakładam, że producent założył ich szklanka jest mniej trwała niż gniazdo zaworowe i zawory, tym samym szybciej ona się wyrobi, i zużyje mechanicznie i się zwiększy luz , niż wyrobi gniazdo

    Ja osobiście zamontowałem LPG u siebie i nie narzekam paru tutaj ludzi na forum ma LPG i po 200k km , nic nie ruszane i dalej śmiga.
    U mnie w mieścinie jest facet , co jeździ murano 3.5 150tys na LPG ,pełna wyjebka we wszystko i też śmiga bez problemu.

    Ja podchodzę do tematu LPG(mimo mojej gorącej obrony tego paliwa) z dystansem, a mianowicie serwis nie tylko olejowy co 7-8tys km, ale te sprawdzenie LPG co ten sam interwał, wymiana świec co 30-40tys km.
    Nie pałowanie samochodu, a tym bardziej na LPG.
    Jak chce pojeździć szybciej, jeżdżę tylko na benzynie no i swoją drogą , jeżdżę relatywnie dużo na benzynie.
    Na każde 2-3 baki pLPG, przypada mi bak paliwa.

    Wydaje mi się ,że to kwestia pilnowania spalania i serwisu.
    Mazda cx-9 3.7 też podobno nie nadaje się do LPG, zrobiłem na gaziutku 100tys km, sprzedałem furę , nowy właściciel do tej pory jezdzi i mamy kontakt.

  6. #16
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2023
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    Q50,2014
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Z tymi szklankami / popychaczami nie jest tak łatwo. Występują w różnych rozmiarach. W silniku także się różnie trafiają. U nas przeważnie były w okolicach 8,13. i to jest problem. Najniższa dostępna ma 7.88 a więc jest tylko 0,25mm na korekty. potem pozostaje albo frezowanie szklanek albo obrabianie głowicy.
    0.25 mm to szalu nie ma. Moze sie okazac ze wystarczy na jedna regulacje. Tym bardziej jak ktos pokusil sie o kiepskie LPG. Juz wiem dlaczego gosc ktory tam montowal ta instalacje LPG stosuje dotrysk benzyny na wysokich obrotach i do tego wszystko stroil szerokopasmowym AFR.

    Problem jest z dostepnoscia tych szklanek ? Sa gdzies w PL czy trzeba kombinowac ze sciaganiem z US ? Widzialem gdzies na forum wpis, ze goscie sciagaja z Dubaju.

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Ja kupuję w Dubaju. https://partsouq.com
    Wychodzi w okolicy 200zł za popychacz/szklankę.
    Po rozebraniu da się też poprzekładać miejscami ( trzeba sobie rozpisać jaka jest i jaka jest potrzebna) Zmniejszy to koszty. Można też polować na allegro i zapytać się sprzedającego jakie ma. Przeważnie tego nie piszą na aukcji. Te szklani są takie same w 3,7, 3,5 oraz zdaje się że w 5,6. Oraz w jakimś Renault. W ostateczności 10 setek można sfrezować więcej bym się obawiał. Ale trzeba mieć na czy to zrobić. Wiertarką na kolanie odradzam. Trzeba mieć kogoś z CNC.

  8. #18
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2023
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    Q50,2014
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, troszke inna sprawa, ale pozwolicie ze zapytam juz w tym watku.

    Co ze skrzynia ? Czy w tych skrzyniach 7 stopniowych nie bylo problemu z awaria elektrozaworu ? Przy jakim przebiegu mozna sie tego spodziewac ?
    Widzialem gdzies filmk ze gosc naprawia sciezke na plytce drukowanej z mechatroniki. To o to chodzi ? Czy cos innego ?

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Zawsze się coś może zepsuć. Ale nie można zakładać że się zepsuje nim się kupi auto. Generalnie silniki VQ37VHR, VQ35DE. Oraz skrzynie są bardziej z tych niekłopotliwych. W grupie VAGa jak ci wywali błąd to wejdzie w tryb awaryjny i laweta. Moim zdaniem w Infiniti jest to bardziej żywotne i stanie aż się coś rozleci.
    Jak będziesz dbać o olej i nie szaleć do nieprzyzwoitości to nic się nie powinno dziać.

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Dodam ze lepiej jest zapobiegać niż leczyć , dlatego dobrym rozwiązaniem jest dodatkowa chłodnica oleju automatycznej skrzyni biegów
    https://sklepjeep.redcart.pl/p/6858/...0z-nissan.html
    Niższe temperatury i nieco wiecej oleju w układzie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Q50 Q50 3.7V6 AWD Premium 2014r. Wymiana rozrządu oraz oleju w podzespolach co ile km?
    By Rachwal1986 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15th-February-2021, 20:56
  2. Czujnik położenia wałka rozrządu Infiniti fx35
    By Pawelgk in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29th-August-2020, 15:41
  3. Pokrywy zmiennych faz rozrządu
    By Nikko in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15th-May-2018, 05:27
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17th-February-2018, 11:12
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28th-February-2016, 23:35

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •