Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Felgi stalowe 17 cali do zimówek.

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2023
    Mieszka w
    Legnica
    Jeździ
    Q50d, 2015, czarny
    Postów
    17
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Felgi stalowe 17 cali do zimówek.

    Witam,

    Czy ktoś z Was ma felgi stalowe jako zimowe w Q50?

    Kupiłem Q50 z dwoma kompletami aluminiowych felg 19 cali ale z doświadczenia wiem, że przy odwilży i po pierwszych mrozach znowu pojawią się dziury na drodze do domu i chyba wolę kupić stalowe felgi 17 cali i do tego oponę 225/55/17 i mieć spokój.

    Niestety znalazłem tylko stalowe felgi w szerokości 7,0J przy ET40 - da się takie coś założyć?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Chyba nigdy nie widziałem Infiniti na stalowych felgach. 17" w Q50 ma jeszcze trochę gumy na obręczy. Według mnie to co chcesz zrobić mija się z celem.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2023
    Mieszka w
    Legnica
    Jeździ
    Q50d, 2015, czarny
    Postów
    17
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam,

    Rocznie robię ok 50K km. Dojazd do domu, takie powiedzmy 2 km wygląda tak: jedziesz z pracy wiesz jakie są dziury bo rano je widziałeś, w nocy deszcz/mróz/błoto pośniegowe, rano po ciemku jedziesz i są nowe dziury, ba, wyrwy. Albo rano jedziesz bo wiesz co było wieczorem, a wracasz po ciemku, w deszczu/śniegu/błocie i ciach. Jak dobija zawieszenie to mało co kierownicy nie gryzę, ze złości na siebie i zarządcę drogi.
    Niestety lata transport ciężki, autobus, traktor, koparka - na drodze nie wiadomo, która warstwa jest "właściwą".
    Wymieniłem już trochę opon/felg/amortyzatorów/łożysk w różnych samochodach - nie jeżdżę szybko i uważam, ale jak rano czasami jeszcze oczy nie funkcjonują, albo po ciężkim dniu z pracy i ciach.
    To nie jest VW, że dzwonię do ASO i mają wszystko na półce. Tu widzę kolorowo nie będzie a bez samochodu jak bez ręki.
    Dlatego wolę latać na wysokim profilu i stalowej feldze. Poza tym opony 17 calowe w cenie dobrej whisky 0,5L, felga podobnie więc i straty małe w razie W.
    Akurat wygląd ma najmniejsze znaczenie dla mnie. Bardziej zależy mi na szybkich naprawach. A RF twardy, więc jak opony czy felgi szlag nie trafi to trafi zawieszenie.
    W lecie problemu nie ma, na wiosnę, po ostatnich mrozach zakleją i do pierwszych opadów/mrozów jest spokój.
    Teraz od 2 tygodni łatają - nastawiali słupków jak na zawodach narciarskich. I tu kolejna patologia, łatają to co zaznaczone w dniu znaczenia, a to że wyszła dziura 2 dni później to nieważne.
    Koszmar.

    Więc chyba będzie pierwsze Q50 na stali

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    My przerobiliśmy G, Q50, EX, QX60, QX80 oraz gościmy baaardzo często M oraz QX70. Auta naprawiamy sami. Wiec wiem z czym wiąże się poszukiwanie części. Natomiast po tym co napisałeś to ja myślę że trzeba było szukać QX60 albo Land Cruisera

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2023
    Mieszka w
    Legnica
    Jeździ
    Q50d, 2015, czarny
    Postów
    17
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Raczej coś z rodzimego rynku - Rosomak, Ryś
    Ewentualnie dobry adwokat, który rozpocznie batalię z miastem/zarządcą drogi.

    Kiedyś kręciłem śrubki, teraz rodzina, lekcje, praca, brakuje często doby, a gdzie jeszcze coś przy samochodzie zrobić.

    Przy okazji, zaktualizowałem AUTELA - jeszcze się nie podłączałem do swojego modelu, ale widzę, że jakieś tam modele obsługuje, EU, USA, JAPAN, więc jak ktoś coś w pobliżu Legnicy to służę pomocą.

Podobne w?tki

  1. Felgi 18 cali z mazdy 6 qx50 2016r
    By Kamil p in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12th-July-2022, 18:21
  2. Felgi/koła 20 cali
    By Kevo in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25th-February-2021, 09:33
  3. FX35 Zaślepka felgi 18 cali
    By arlettab in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11th-January-2017, 19:19
  4. oponki na 20 cali
    By panpierog in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4th-October-2011, 07:15

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •