Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zapieczone śruby wahaczy

  1. #1
    Trochę już ogarniam Avatar Arek
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 hybrid sport tech awd my17 moonlight white
    Postów
    82
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie Zapieczone śruby wahaczy

    Hej,

    Ostatnio na ustawieniu zbieżności w serwisie panowie nie byli w stanie wyregulować kąta nachylenia tylnich kół z powodu zapieczonych śrub... I teraz hit jest taki, że z powodu tych zapieczonych śrub potrzebna jest wymiana nie tylko tylnich wahaczy, ale też drążków. Pierwotnie miały być tylko wahacze. Long story short pierwsza wycena wymiany była na +-3500 zł. Po odstawieniu auta na serwis na cały dzień okazało się, że zamowili złe części wymieniać trzeba więcej i wycena po rabacie to 5700..

    No cóż cena trochę niezachęcająca. Z tego co wiem są miejsca posiadające urządzenia, które z takimi nawet bardzo zapieczonymi śrubami mogą coś poradzić. Spotkał się ktoś z czymś takim? Można coś z tym zrobić poza serwisem Infiniti?

    PS dla zainteresowanych kosztorys na priv.

    Pozdrawiam,
    Arek

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Arek a próbowali grzać te śruby indukcją? Czasem nie mają i dla nich najlepiej ciąć diaksem i kazać klientowi wymienic komplet.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Jak nigdy nie byly ruszane to indukcja nic nie da
    Wiem bo u siebie w Superbie robilem ostatnio cale kompletne tylne zawieszenie, ze wszystkimi srubami, wahaczami, gumami i stabilizatorem ;p

  4. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Gdynia Mława
    Jeździ
    EX35HR 2008
    Postów
    67
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Zapieczone wtryski napuszcza się przez kilka dni smarowidłem potem hydraulika... Za 5700 warto pokombinować z termicznymi rozwiązaniami może suchy lód - powodzenia są jeszcze specjalne klucze pneumatyczne do luzowania śrub...- jak robiłem kiedyś zawieszenie w xtrailu tył to panowie też poprosili o nowe śruby - jak widzą rdzę to często nawet nie próbują bo im się nie chce - bo potem co mają zrobić? Podnośnik zajęty itd - w xtrailu - śruby dostałem z powrotem bo wszystko poszło zgodnie z planem. I mam teraz komplet śrub z ASO - najdroższe śruby jakie kupiłem zalegają mi.

  5. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Gdynia Mława
    Jeździ
    EX35HR 2008
    Postów
    67
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Chyba bym zrobił tak - kazał napuścić siuwaksem-i test pneumatykiem za tydzień powtórzył zabieg za 3 razem bez efektów zamówił bym części.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? fastdriver Zobacz post
    Chyba bym zrobił tak - kazał napuścić siuwaksem-i test pneumatykiem za tydzień powtórzył zabieg za 3 razem bez efektów zamówił bym części.

    Dokładnie tak jak kolega mówi ale ... najpierw mała stalowa szczoteczka - czyszczenie śruby i nakretki najdokładniej jak się da ( podpatrzyłem ten sposób u mechaników którzy wymieniali mi przewody hamulcowe )
    ja przy użyciu tej metody walczyłem z zapieczonymi srubami układu wydechowego tym preparatem:
    https://allegro.pl/oferta/liqui-moly...53-11516559124
    Jak nie puszcza to dalsze szczotkowanie miejsca gdzie chcemy by wniknął penetrator i niestety czekamy .... tak jak @Fastdriver radzi

    A jak puści obrót lub dwa i ponownie pojawia się opór to lekko zakręcić z powrotem jak było , ponowne dokładne czyszczenie gwintu szczotką stalową i smarujemy gwint pastą ceramiczną ( byle nie była gęsta ) , fajny jest textar https://allegro.pl/oferta/smar-pasta...ec-12669445538
    odkręcanie na siłe i na sucho prowadzi czasem do uszkodzenia gwintu i zablokowania
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 3rd-March-2023 o 20:55

Podobne w?tki

  1. Śruby zabezpieczające do felg - McGard - OEM
    By slepy62 in forum Sprzedam
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15th-June-2023, 08:58
  2. Infiniti II gen. Wrwałiśc wahaczy
    By maruss84 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19th-August-2019, 22:55
  3. Zapieczone i urwane śruby jarzma hamulcowego
    By EdytaG in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28th-January-2019, 22:15
  4. Kapsle zaślepki na śruby do felg 20'' 8 ramion kupię
    By szpandal in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12th-December-2017, 22:11
  5. G35 - sworznie wahaczy
    By slepy62 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 8th-December-2016, 15:43

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •