Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem ze spalaniem

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2023
    Mieszka w
    rzeszów
    Jeździ
    infiniti q50s 3,5 hybrid awd 2015
    Postów
    5
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Problem ze spalaniem

    Cześć
    Mam problem ze spalaniem samochodu infiniti q50 3,5hybrid ponieważ nie mogę zejść poniżej 14 litrów od tygodnia(tyle posiadam samochód) przy normalnej jeździe , wiem że powinno wynosić ok 9 litrów więc różnica jest duża.Wymieniłem olej silnikowy , olej w skrzyni , w dwóch dyfrach oraz filtry i problem nie znikną.Czy ktoś miał podobny problem lub wie o co może chodzić , pozdrawiam.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Od wymiany oleju to auto spalać mniej nie będzie. Jak takie auto jest nowe to człowiek się bawi. Większość ludzi ekscytuje jak przyśpiesza jak wyprzedza i się bawi pedałem przyśpieszenia. Efekt to wir w baku a i mandacik się może zdarzyć.
    Ile przejechałeś kilometrów? Na jakim dystansie jest to pomiar?

  3. Dzięki Mateusz ex37 za powyższy Post:

    kamil1899 (7th-March-2023)

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2023
    Mieszka w
    Okolice W-wy
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD, 2017, Hagane Blue
    Postów
    16
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Ja też jeżdzę hybrydą. Przy tych temperaturach i przy dość lekkiej nodze samochód pali ok. 10l. Tuż po kupieniu autka też średnie spalanie było wyższe ( ok.12-13l ). Nie wiem z czego to wynika - może przyzwyczajenie skrzyni i silnika do ciężkiej nogi wcześniejszych potencjalnych kupców lub właściciela komisu. Po mniej więcej miesiącu jeżdzenia ( jeden bak paliwa ) wszystko wróciło do normy...
    O ile się też orientuję przyczyną większego niż normalnie spalania mogą być np. przypchane katalizatory...
    Samochód mógł też - przed kupnem - długo stać niejeżdzony, więc akumulatory być może potrzebują trochę czasu by się nieco zregenerować. U mnie po roku jeżdzenia dystans, który mogę przejechać na samym prądze jest wyraźnie dłuższy niż świeżo po zakupie auta...
    Ja bym spokojnie odczekał ze dwa tankowania i zobaczył co się dzieje... i wrzucił tryb Standard , a nie Sport

  5. Dzięki MarcinL za powyższy Post:

    kamil1899 (7th-March-2023)

  6. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2023
    Mieszka w
    rzeszów
    Jeździ
    infiniti q50s 3,5 hybrid awd 2015
    Postów
    5
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Samochodem jeżdżę od 2 tygodni i faktycznie stał pare miesięcy , na początku było ok 16 teraz jest 14 , jeżdżę w standard aktualnie .Zastanawia mnie jeszcze to ze jadąc 80km/h i obroty 1300 ok to aktualne spalanie na pasku pokazuje 13-15 l (dodam ze równa droga bez górek )

  7. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Podane przez Ciebie spalanie znacznie odbiega od moich wyników. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tej prędkości i poziomie obrotów silnika mój egzemplarz nie przekroczy wg komputera 7 litrów a spalanie średnie będzie znacznie niższe. Prawie 9 lat jazdy hybrydą uczy pewnych nawyków pozwalających optymalnie wykorzystać zalety napędu. Resetuje komputer co 5 tysięcy km i nigdy średnie spalanie nie przekroczyło 7,5 litra. Wniosek - szukałbym przyczyny. Stopień degradacji baterii, problemy adaptacyjne przepustnicy, stan skrzyni biegów, sprawność układu odzysku energii, stan łożysk, opory toczenia opon, jakość paliwa ....itd.

  8. Dzięki grisza za powyższy Post:

    kamil1899 (8th-March-2023)

  9. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Podane przez Ciebie spalanie znacznie odbiega od moich wyników. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tej prędkości i poziomie obrotów silnika mój egzemplarz nie przekroczy wg komputera 7 litrów a spalanie średnie będzie znacznie niższe. Prawie 9 lat jazdy hybrydą uczy pewnych nawyków pozwalających optymalnie wykorzystać zalety napędu. Resetuje komputer co 5 tysięcy km i nigdy średnie spalanie nie przekroczyło 7,5 litra. Wniosek - szukałbym przyczyny. Stopień degradacji baterii, problemy adaptacyjne przepustnicy, stan skrzyni biegów, sprawność układu odzysku energii, stan łożysk, opory toczenia opon, jakość paliwa ....itd.
    Masz RWD z tego co widzę, a kolega AWD, który zawsze pali więcej. Pomijając czy komputer pokazuje "prawdziwą prawdę" spalania to mnie udało się zejść 2l po wymianie kółek na lekkie oraz remoncie dyfra.
    pozdrawiam, Artur.

  10. Dzięki Shimomura za powyższy Post:

    kamil1899 (8th-March-2023)

  11. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? kamil1899 Zobacz post
    Samochodem jeżdżę od 2 tygodni i faktycznie stał pare miesięcy , na początku było ok 16 teraz jest 14 , jeżdżę w standard aktualnie .Zastanawia mnie jeszcze to ze jadąc 80km/h i obroty 1300 ok to aktualne spalanie na pasku pokazuje 13-15 l (dodam ze równa droga bez górek )
    13-14 to pali mi zetka a korzystam z osiagow silnika
    Najwazniejsza sprawa : czy auto ma moc i moment obrotowy
    to sprawdzisz na hamowni , trzeba jeszcze zweryfikowac AFR
    Warto by bylo odbyc jazde probna z mechanikiem i komputerem by zweryfikowac co sie dzieje pod obciazeniem , czy zmienne fazy rozrzadu dzialaja prawidlowo
    Na pewno nie zaszkodzi regularne stosowanie :
    https://czarnepaliwo.pl/dodatki/76-a...00-p-max-500ml
    Ten dodatek smaruje pompe i wtryskiwacze , oczyszcza uklad wtryskowy , podwyzsza temperature spalania oczyszczajac cylindry i zawory z nagaru a kto wie moze tez dzieki temu wypala sie syf w katalizatorze - ale to naprawde dlugotrwaly proces. Ja stosuje 30ml na pelny bak , choc producent zaleca 1ml/1 litr paliwa
    3 lata temu mialem wrazenie ze infi 2.0t jakby slabiej przyspiesza i wiecej pali . Mechanicy nic nie znalezli , za rada kolegi CzarnePaliwo zaczałem stosowac dodatek do kazdego tankowania ( wczesniej polecil mi jakis preparat do oczyszczenia ukladu paliwowego ktory stosujemy tylko raz )
    Poczatkowo nie bylo jakiegokolwiek efektu a potem nastapila stopniowa poprawa , od ponad roku auto jezdzi jak po odebraniu z salonu , spalanie powrocilo do normy 9.5-10
    silnik 2.0t ma wtrysk bezposredni i jest narazony na przytykanie dolotu
    Silniki V6 3.5 czesto maja problem z przytkanym katalizatorem . W normalnym aucie mozna to wyczuc od razu jednak w hybrydzie jest niezmiernie trudno bo silnik elektryczny zmienia odczucia z jazdy
    Tak jak koledzy sugeruja moga to byc tez adaptacje po jazdach komisowych , w normalnym aucie odpina sie akumulator/y na kilkanascie godzin ( przy okazji ładuje ) a potem adaptacja przepustnicy i normalna jazda
    Jak w hybrydzie nie wiem , ale zapewne ktos tu napisze
    Sprobuj uzywac tempomatu i sprawdzic jakie jest spalanie , a po spokojnej jezdzie bez uzycia hamulca ostroznie sprawdz temperature tarcz czy ktoras nie jest goraca . Jakies problemy z ukladem przeniesienia napedu powinna wylapac hamownia w postaci wysokich oporow toczenia . Ale to trzeba porownac z innymi egzemplarzami tego auta zbadanymi na tej samej hamowni. Tzw moc na kolach juz duzo mowi o tym co sie dzieje , moim zdaniem to najistotniejszy parametr samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 8th-March-2023 o 09:45

  12. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    kamil1899 (8th-March-2023)

  13. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar sebam
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Q50 2.0t, Jawa 250 58r
    Postów
    184
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Możesz sprawdzić co polecił ci do czyszczenia układu paliwowego?
    Pozdrawiam. Seba

  14. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Ok
    Archoil AR6400-P MAX jako interwencyjne oczyszczanie układu , potem do każdego tankowania stosowałem Archoil AR6900-P MAX 500ml w dawce 1ml/1 litr paliwa
    Jeśli występują jakieś problemy to stosować 1ml/1 litr paliwa jak zaleca producent , jeśli chcesz używać tylko zapobiegawczo to moim zdaniem wystarczy wlać cały górny zbiorniczek 30ml na pełny bak paliwa ( wlewamy tuż przed tankowaniem do pełna )
    Teraz stosuje to profilaktycznie 30ml/bak w Q50 2.0t i 370z ( juz prawie 3 lata ) , paliwa mamy paskudne . Podczas wakacji jak zatankowaliśmy pełny bak austriackiej 95 z BP to auto przyspieszało jak szalone . a spalanie na autostradzie 7,8-8 l/100km . Postanowiłem ze zrobię sobie wycieczke zetą do Austrii by zobaczyć czy z silnikiem V6 będzie tak samo . Moze nawet przywiozę ze 2 kanistry

    Ważne : nie oczekuj natychmiastowej zmiany , u mnie trwało to kilka miesięcy zanim samochód zaczął przyspieszać na niskich obrotach tak jak dawniej . Wtedy jeszcze dodatkowo "karmiłem " go benzyną 98 , teraz to trochę droga impreza . Obecnie do Q50 wlewam 95 a dynamika i tak jest super.
    Co było przytkane wtryski , zawory wydechowe czy katalizator ? nie wiem . Ważne ze teraz śmiga

  15. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    13-14l jest w zgodzie ze spalaniem tego motoru, gdy napęd hybrydowy nie wspomaga, lub gdy któryś z hamulców się zapiekł i trzyma.
    Auto długo stało. Zacząłbym od nietypowego zabiegu. Odkręć i zakręć korek od płynu hamulcowego, czasami odpowietrznik potrafi się przytkać i hamulce lekko trzymają.
    Pojedź na płaską autostradę, ustaw na tempomacie 110-120 km/h i zresetuj wskazania zużycia paliwa. Jak po spokojnym równym przejechaniu 20-30km spalanie wyjdzie Ci mniej więcej 8l to silnik bym zostawił.
    Po przejechaniu tych 30 km sprawdź, czy któraś tarcza hamulcowa nie grzeje się bardziej od pozostałych.
    Po długim postoju (zwłaszcza gdy auto jest starsze) układ hybrydy potrzebuje kilkunastu (a nawet kilkudziesięciu) godzin spokojnej jazdy (np. równo po autostradzie) by wybalansować ogniwa. Z nierównymi ogniwami pojemność baterii bardzo cierpi i układ wtedy mało wspomaga. Auto kompensuje to częstszym zrzucaniem biegu przy przyspieszaniu.

  16. Dzięki wlaziu za powyższy Post:

    slepy62 (13th-March-2023)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •