Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: zakup Infiniti Q50

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Z każdym z tych modeli jak podjedziesz do mechanika to wyjebie takie oczy jak orangutan na banana
    Ale nie ma się czego obawiać to w miarę proste auto
    Jak masz jakieś pojęcie to z bieżącymi serwisami sobie poradzisz, chyba że jesteś z tych co dopompować koło jadą do mechanika


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    , oczywiście jakieś mam, miałem też Infiniti FX30 to wiem, ze oczy robili, ale przywykli, no ale hybryda?, Pewnie też się przyzwyczają. Więc dalej szukam silnika, który byłby najbardziej odpowiedni dla mnie i najmniej kłopotliwy. Tak na marginesie nie planuje gazowania, choć nie mam nic przeciwko, bo mam inne auto zagazowane. Ale Infiniti ma jeździć tak jak go fabryka stworzyła.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    3.5 hybryd jest to silnik ulepszony z nissan 350 z
    3.7 to jest silnik z nissan 370 z do 15 roku wada fabryczna silnika to magistrala olejowa
    3.0 tt na dwóch turbo wada fabryczna w przedlift to pasek osprzętu i rolki
    2.0 wada to często wibracje silnika spowodowane zużytymi poduszkami silnika
    Koszt poduszek to 800 zł sztuka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    To tak jakby rozumieć to, że hybryda bez wad i polecana jest? Na silnik z dwoma turbinami też się nie zdecyduje, diesel również odpada, ciekawi mnie ten 3,7 i hybryda, bo ten z 2.0 obawiam się że będzie słaby. Bede czekał jeszcze na jakieś opinie. Wybór i tak padł na Infiniti Q50.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? JuliuszCezar Zobacz post
    Dziękuje. Jeżeli chodzi o jak to nazwałeś "tabletoze" to mi akurat odpowiada jestem tzw. "gadżeciarzem" więc lubię tego typu bajery. Fotele tak jak mówisz kwestia co komu pasuje, nie jestem wybredny w tej kwestii, ale cały czas zastanawiam się nad wyborem silnika. Na rynku jest dużo benzyniaków ale tych 2 litrowych dla tego szukam podpowiedzi od użytkowników jaki silnik, czytałem o silnikach diesla, ale nie jestem jakąś przekonany do niego. no i jest benzyna 3,7 i hybryda. Więc mam mały dylemat.
    Mam 3.7 i 2.0t , ta dwulitrowa benzyna jest bardzo fajna pali 9-10l/100 . na długich trasach zejdziesz do 8l/100km. Silnik dośc dynamiczny 360 Nm można dodać chip np RaceChip black GTS i bez ingerencji w soft masz 3 dodatkowe programy z coraz większa mocą i momentem .
    Co się w nich psuje ? mogę powiedzieć tylko co mi sie przydarzyło : na gwarancji wymieniony przewód paliwowy bo w komorze silnika śmierdziało paliwem , awaria wiązki elektrycznej przechodzącej przez miske olejową , wymiana górnego ekranu nawigacji ( ale to niezależne od wersji silnikowej )
    Ważne aby co 10 tys zmieniać olej na jakiś 0w40 , co max 80 tys km ( na forach merca sugeruja nawet 60 tys km ) zmieniać olej skrzyni biegów z filtrem i uszczelką

    poczytaj temat https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post81704
    od czasu do czasu zamieszczałem pełne zestawienia zestawów serwisowych , tu do skrzyni biegów :
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post89355
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 5th-December-2023 o 21:35

  6. #16
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Czyli jednym słowem bezyniaki Infiniti Q50 są ok, patrząc 2.0, 3.5, i 3.7. Myślę, że któregoś z nich kupię muszę jeszcze tylko ustalić w którym zrobię najwięcej km na jednym zbiorniku i tego pewnie kupie. oczywiście muszę jeszcze trafić na jakiś zadbany technicznie i wizualnie model. A z tym może być już różnie. W przyszłym roku będę na poważnie szukał, bo już grudzień i Święta zaraz, a na razie będę zbierał informację co i jak w danym modelu.

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? JuliuszCezar Zobacz post
    muszę jeszcze tylko ustalić w którym zrobię najwięcej km na jednym zbiorniku
    2.0t i hybryda
    2.0t mam srednie spalanie 9.6l/100km , w zetce 3.7 raz nawet udało się zejść do 10.8 zazwyczaj 13-14l/100km

  8. #18
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Najwięcej zrobisz na Dieslu 2,2. Spalanie tam wychodzi ok. 7l/100km co przy zbiorniku 74l daje. ok. 1000km
    Hybryda ma ciut mniejszy zbiornik - 70l, gdzie 2,0t ma 80l. Więc na hybrydzie zrobisz ok. 700km, a w 2,0t ok. 800km.
    Hybryda i diesel mają długą skrzynię biegów i są lepiej skrojone na szybkie (160-180 km/h) trasy i do połykania kilometrów. 2,0t, 3,0 i 3,7 krótszą i lepiej się to sprawdza na mieście, czy przy dynamicznej/sportowej jeździe.
    Z droższych usterek w hybrydzie to zdarzał się wyciek płynu ASB z wysprzęglika. Problem głównie w modelach 2014-2015 r. Jeśli auto z początkowych lat produkcji to warto zapytać, czy było to może robione na gwarancji. Ogólnie (oprócz widocznego wycieku) objawia się to w szarpnięciach przy zapinaniu/rozłączaniu silnika spalinowego.
    Jeśli auto jest wyposażone w DAS to wymaga ono nieco więcej uwagi i precyzji przy ew. ustawieniach geometrii/zbieżności (np. lepiej robić to na włączonym samochodzie i kierownica idealnie prosto). Układ ten ma pewne minusy, ale jakby nie patrzeć jest dużo bardziej precyzyjny w porównaniu do zwykłego ukł. kierowniczego.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Zakup Infiniti FX350d
    By jarek8dywan in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18th-March-2022, 09:47
  2. Infiniti QX50 zakup
    By Wozolynsky in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2nd-February-2022, 19:33
  3. Zakup Infiniti m37
    By hewamich in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4th-April-2019, 13:57
  4. Zakup Infiniti G37S
    By lukasz3333 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12th-February-2018, 13:22
  5. Zakup Infiniti M30d GT
    By janp in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23rd-January-2013, 20:16

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •