Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: pływanie Q50s hybrid AWD

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2024
    Mieszka w
    Poznan
    Jeździ
    Infiniti
    Postów
    5
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Na jakie opony zmieniłeś ?
    Jeszcze nie wymieniłem, mechanik założył komplet kół z innego auta na próbę i to pozwoliło dać jednoznaczna odpowiedz, gdzie jest problem. Co do opon to musze przemyśleć sprawę, co kupić

    Po odebraniu auta widze, ze opony, ktore mam w tej chwili na aucie maja indeks 94W i sa bez XL. Wiec pewnie maja miekkie scianki, najgorsza opcja dla Q50
    Ostatnio edytowane przez gya375 ; 16th-February-2024 o 16:43

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2024
    Mieszka w
    Poznan
    Jeździ
    Infiniti
    Postów
    5
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem związanych z pływaniem mojego Infiniti Q50 na oponach Bridgestone Turanza T005. Po wielu próbach zdiagnozowania problemu, udało mi się jednoznacznie stwierdzić, że to właśnie opony były głównym powodem niestabilności auta na drodze.


    Opis problemu:
    Samochód pływał na nierównej nawierzchni oraz przy zmianie pasa.
    Opony Bridgestone Turanza T005 (rocznik 2018) wydawały się wizualnie w dobrym stanie, z wyjątkiem spękanych bieżników. Mimo to, nie były odpowiednie dla mojego Infiniti Q50.


    Dlaczego opony były nieodpowiednie?
    Miękkie ścianki opon Bridgestone Turanza T005 sprawiały, że samochód tracił przyczepność na zakrętach i nierównościach.
    Nawet przy odpowiednich wymiarach i 5 mm bieżnika, ich charakterystyka nie była kompatybilna z moim autem.


    Rozwiązanie:
    Wymieniłem opony na wielosezonowe GoodYear Vector4Seasons Gen-3 o fabrycznym rozmiarze 245/40R19.
    Wybór tego typu opon wynikał z faktu, że po zakupie auta byłem praktycznie bez opon. Miałem nadzieję, że na letnich przejadę przynajmniej ten sezon, a wydatki rozłożą się w czasie.
    Przy wyborze opon pomocny okazał sie filmik:
    TOP 10 + 1 Opon CAŁOROCZNYCH 205/55/16 | Moto LAB - YouTube gdzie autor organoleptycznie sprawdza sztywność ścianek.


    Wynik:
    Teraz, po wymianie opon, mój Infiniti Q50 zachowuje się stabilnie na drodze, a pływanie jest już tylko wspomnieniem. Auto jeździ fantastycznie i teraz czuje jakiej to klasy samochód.




    Ostatnio edytowane przez gya375 ; 22nd-February-2024 o 09:40

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    "a nie mówiłem ? "

    Q50 ma zawieszenie zaprojektowanie do opon runflat o sztywnych ściankach , nie każda opona n/runflat się sprawdzi
    Jakbyś szukał letnich to Falken Azenis 510 maja znakomity stosunek jakości do ceny i co najważniejsze są sprawdzone i choć to N/RF nie powodują jakichkolwiek problemów ze stabilnością

  4. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    gya375 (23rd-February-2024)

  5. #14
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    Ja teraz jeżdżę na Nokianach powerproof XL .Mają miękkie ścianki boczne przez co są komfortowe jak na 19 cali i jakoś nie zauważyłem aby samochód pływał czy był niestabilny .Nic z tych rzeczy.Właśnie na tych dziadowskich runflatach potrafił tył przeskakiwać w zakręcie na nierównościch ,bo tracił przyczepność ,a na koleinach lata jak szalony .Runflat to zło do tego niebezpieczny

  6. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlodar Zobacz post
    .Runflat to zło do tego niebezpieczny
    Rozwiniesz myśl ?

    Opony są produkowane w różnych fabrykach , wg różnych projektów . Moim zdaniem nie można generalizować , Od 2017 jeżdżę na Pirelli Sottozero RF (zimowe) i są całkiem OK , wpadkę zaliczyłem z hankook N/RF
    Natomiast opony letnie na których infi przychodzi z fabryki (jakis dunlop RF) ... no cóż produkcji takich opon powinno się zakazać
    wytrzymałem długo bo aż 2 sezony ( stanowczo za długo ) i z ulgą oddałem do utylizacji

  7. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Kolega gya375 miał założone opony z indeksem 94W. Nie dziwię się, że auto pływało. Między indeksem nośności 94 a 98 jest lekko mówiąc "przepaść" . Dla indeksu 94 maksymalne obciążenie pod jakim opona może pracować z zachowaniem swoich właściwości to 670 kg a przy indeksie 98 to 750 kg. Jeśli dodatkowo opona z indeksem 94 nie jest wzmocniona a ta z indeksem 98 jest wzmocniona to zachowanie auta jest różne. Generalnie o ile na upartego można stosować opony o wyższym indeksie nośności o tyle stosowanie opon o niższym indeksie jest bardzo niebezpieczne. Dodatkowo nie każdy zdaje sobie sprawę, iż policja stwierdzając fakt zaniżonego indeksu ma prawo karać użytkownika pojazdu. Ponieważ Maxx podał Falken Azenis 510 jako oponę "pasująca do charakterystyki" Q50 to ja dodam, że moje letnie opony Fulda SportControl 2 z indeksem 98Y XL też się dobrze sprawdzają. Zimowy komplet to Vredestein Wintrac Xtreme S 98Y XL - także bardzo polecam o ile są jeszcze w produkcji.

  8. #17
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    No widzisz .Fulda (miałem) choć 98 i XL jest mięciutką oponą z bardzo miękkimi bokami i do tego bardzo lekka 10kg w tym rozmiarze to ewnement,a nie pływa ci samochód.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. 3.5H Q50s Hybrid nie odpala.
    By Lukas_IF in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14th-April-2022, 00:41
  2. Q50s hybrid
    By mikosz76 in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6th-October-2021, 14:54
  3. InfiSzaraczek Q50S Hybrid
    By slepy62 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22nd-September-2021, 13:46
  4. Q50S Hybrid Griszy
    By grisza in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 13th-October-2018, 16:29
  5. Infiniti Q50S Hybrid 3.5L V6 AWD bY B&B
    By B&B in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 5th-January-2015, 17:53

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •