Poka? wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Cześć wszystkim!

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2024
    Mieszka w
    Katowice
    Jeździ
    Q50 (zamierzam kupić) / 9-3 (aktualnie)
    Postów
    1
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Cześć wszystkim!

    Cześć wszystkim!

    Być może dołączę do grona posiadaczy Infinity - rozważam zakup Q50 z silnikiem 2.0t (roczniki 2017 i 18). Jeździłem już dwoma egzemplarzami - samochód tego typu jak lubię (delikatne sportowe zacięcie, niski sedan, wygodne wnętrze, na minus jedynie lekko mułowata skrzynia). Zastanawiam się nad awaryjnością samochodu (różne rzeczy można znaleźć na temat silnika MB M274..., zwłaszcza w C300 w US) - więc będę pewnie przeszukiwać forum, a możliwe że i pytać (wiadomo, że na forum to głównie się pisze jak jest problem, a jak nie ma to się po prostu cieszy i jeździ).

    Jeśli ktoś posiada taki samochód i chciałby się na priv podzielić opinią - będę wdzięczny za wiadomość.

    Jeżdżę SAABem 9-3, a w zasadzie SAABami, bo mam dwa (oba 2.0 turbo, różne nadwozia i moce). Niestety pojazd "roboczy" zbliża się już do ćwierć miliona km (mam go od nowości) i to coraz bardziej czuć. Najpoważniejsza awaria tego wozu to półoś i związane z nią elementy (przy 215 tys przebiegu, ok. 2000 zł) i życzyłbym sobie, żeby kolejny samochód gdzieś do 200 tyś km też się nie narzucał.

    Co do kwestii tego, że Infinity nie ma już w Europie, serwisy są ograniczone, marka jest niszowa itd. - od 15 lat jeżdżę różnymi SAABami - przywykłem, nie robi to na mnie żadnego wrażenia.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Odpowiednikiem tego silnika w MB są auta z oznaczeniem "250". "300" są już wyżyłowane do granic możliwości. Więc skupiłbym się raczej na raportach z awaryjnosci 250-tek.
    Za najtrwalsze silniki w Q50 wg. mnie uchodzą te z serii VQ 3,5/3,7 i 2,2d (diesel wiadomo ma swoje eko problemy jeśli tylko po mieście). Niemniej widziałem już Q50 z tymi silnikami co miały nalatane 500 tkm.

Podobne w?tki

  1. Cześć wszystkim!
    By Wioletaa in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17th-November-2022, 22:44
  2. Cześć wszystkim
    By Mateusz ex37 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11th-November-2018, 11:14
  3. Cześć Wszystkim
    By Artur in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10th-November-2018, 13:38
  4. Cześć Wszystkim
    By pijay in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14th-February-2018, 22:56
  5. Cześć wszystkim!
    By ildefix in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26th-March-2016, 18:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •