Potrzebne narzędzia:
klucz 14 mm
klucz 17 mm
młotek bez młotka to niczego w FXie nie zrobisz
praska do wciskania tłoczka / można kupić uniwersalne zestawy za ok 80 PLNów na alle/


Skrzynia biegów na P Podnieś auto i podeprzyj koziołkiem z tej strony gdzie będziesz pracować.
BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Zdejmij koło
1.jpg

Poluzuj kluczem 14mm śruby trzymające zacisk
2.jpg

Zdejmij zacisk i podwieś go! (Na taśmie - szybko złączce albo innym kablu - zacisk nie może wisieć swobodnie przewodzie hamulcowym! Może się rozszczelnić albo zniszczyć a to oznacza nieszczęście!!!)
3.jpg

Kluczem 17 mm odkręć dwie śruby które trzymają ramkę zacisku.
4.jpg

Teraz możesz swobodnie oczyścić mocowanie klocków i jeżeli jest taka potrzeba zdjąć tarczę / tu właśnie może przydać się młotek/
5.jpg

Jak już oczyścisz zacisk nałóż trochę smaru hamulcowego / nie wiem czy to jest poprawna nazwa/ w miejsca gdzie wchodzą klocki i można nałożyć trochę smaru na zacisk ( nie smarować tarczy i ciernej strony klocków!!!)

Załóż nową tarczę na piastę, może mieć trochę luzu ale kiedy założysz koło będzie się już sztywno trzymało.
6.jpg

Załóż ramkę zacisku / ta od klucza 17/
Załóż nowe klocki w ramkę zacisku- w FXach nie ma różnicy który klocek jest wewnątrz a który na zewnątrz

8.jpg

Weź zacisk i używając starego klocka wciśnij specjalnym urządzeniem tłoczek hamulcowy. Nie spiesz się. Wyciskasz w ten sposób płyn hamulcowy więc trochę to musi potrwać.
Jak już wciśniesz tłoczek i załóż zacisk / przykręcany 14mm/
9.jpg

Sprawdź przewody hamulcowe - czy nie są skręcone nie ciekną itp
Wejdź do auta, włącz je i pompuj hamulcem kilka/kilkanaście razy. Tłoczek dopchnie klocki.
Przejedź się kawałek ale bardzo spokojnie /30 km/h i sprawdź hamowanie. Klocki się ułożą.
10.jpg

To wszystko.
Uwaga. Robisz tę pracę na własną odpowiedzialność. Jeśli nie masz doświadczenia w takich pracach lepiej jest powierzyć ja warsztatowi.
Klocki z tyłu wymieniłem za 50 PLN i trwało to z 7 minut.

Fotos z www.infintiscene.com