Poka? wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Farba do felg.

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie Farba do felg.

    Czeka mie renowacja felg w FX-sie.
    Jest mały problem niestety musze malować w kolorze kołpaczka na śruby.
    Moze ktoś wie jaki ral jest tego koloru felg...
    Chcę dobrać ten sam żeby uniknąć różnic w kolorze...
    Dzięki z góry za info....
    To jest metaliczny grafite czy coś takiego..;-))
    Attached Images Attached Images
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar keyes
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    był FX35, 2005, czarny
    Postów
    151
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Tomek,
    myślę, że ciężko będzie Ci dobrać taki sam kolor.
    Ja w tym roku malowałem zimowe 18 i nigdzie nie dało się dorobić koloru OEM.
    Musiałem malować wszystkie 4szt, co prawda miałem inne felgi (FX 2008), są srebrne prawie wpadające w chrom tzw. antracyt, może z twoimi felgami będzie prościej.

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    260
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    tomek chcesz malować czy odać do proszku ?

    jak malować to dobiorą tak że bedzie prawie identycznei
    proszek też powinni zaproponować coś z palety.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar keyes
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    był FX35, 2005, czarny
    Postów
    151
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Z dorobieniem koloru będzie ciężko, ponieważ wszystkie farby mają ziarno, a nasze felgi są gładkie.
    Byłem w kilku mieszalniach i nigdzie nie byli w stanie dorobić koloru.
    Na proszku również nie byli w stanie uzyskać takiego koloru, jedynie ciemniejszy, tak więc musiałem malować 4szt.

    Co prawda w jednej mieszalni powiedzieli mi, że można kupić farbę bez ziarna kolor antracyt, ale jest to farba którą mogą sprowadzić min. 1 litr, a to byłby koszt około 500zł,
    tak więc słabo się to opłacało, bo z malowaniem wyszłoby pewnie coś koło 800-900zł

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Na jednej feldze złuszczyła się farba - doszedłem do wniosku iż jak robić to raz i wszystkie...
    Macie namiar na jakąś porządną mieszalnie farb... lub ewentualnie jak ktoś to robił to może zna RAL tego koloru to wtedy nie będzie problemu...
    Wrzucę dwie warstwy bazy a na to bezbarwny połysk.. Rozmawiałem z kolesiem który robił mi czarny mat w G35 powiedział że każdą warstwę wrzuci do pieca i powinno być OK... tylko potrzebna mu farba lub jej RAL to sam dorobi... z tego powodu moje pytanie...;-))

    Liczy się finalny efekt = brak różniczy z zaślepką od śrub...+ rozsądek kosztowy...
    Ostatnio edytowane przez Tomek g35c ; 8th-March-2012 o 06:42
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  6. #6
    Trochę już ogarniam Avatar panpierog
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX50 S PREMIUM
    Postów
    129
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    witam
    chciałbym odkopać lekko temat malowania felg.
    Na jednej z super myjni jakiś czas temu ktoś upaćkał mi wszystkie felgi. Wygląda to obecnie jakby były pochlapane. Żadnym środkiem nie chce to zejść.
    Felgi mają również już swoje zadrapania więc postanowiłem pomalować wszystkie 4.
    Czy od ostatniego posta coś się u kogoś zmieniło . Czy możecie polecić jakąś metodę, która się sprawdziła ?
    Zastanawiam się czy nie zmienić w ogóle koloru felg np. na czarne z jasną obwódką ? Często widuje takie zestawienie w czarnych suvach. Jeżeli macie jakieś propozycję, zdjęcia lub doświadczenie w zmianie koloru proszę o cenne rady.

    dziękuje i pozdrawiam

  7. #7
    Trochę już ogarniam Avatar panpierog
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX50 S PREMIUM
    Postów
    129
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    nikt nie malował felg w infiniti ?
    Pytanie o kolor mniej wazne, bardziej zależy mi na poradzie dot. środków -lakierów .

    dzięki z góry

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Ja malowalem felgi, zakupilem 4 sztuki z auta po pozarze, i na dwie przednie fele nakapal plastik z nadkoli i byly przykopcone. Niestety polerka nie dała rady. Felgi mialem w kolorze takiego ala chromu. Jezdzilem z nimi miesiac czasu po lakierniach i nikt mi nie dobral koloru. Mowili ze ta technologia jest jakas technologia wodna (nie ma ziarna proszku widocznego golym okiem) i ze nasze realia nie pozwalaja na pomalowanie dwoch zeby nie bylo widac roznicy. Postanowilem pomalowac proszkowo 4 sztuki - niestety facet tak zdupczył sprawe ze kasy mu nie dalem. Duzo zaciekow, zlewow i jakies miejsca niedomalane. A przy odbiorze mi mowi "przeciez to tylko felgi". Wiec zabralem felgi do swojego zaprzyjaznionego lakiernika samochodowego. I choc sa opinie zeby nie malowac natryskowo tylko proszkowo to postanowilem zlamac ta zasade. Pomalowal mi i kolpaki i felgi za kwote 500zl. Jestem mega zadowolony z efektu. Kolor chcialem ala taki lekki beż(nie srebro). Co do technologi jakie farby i jakie utwrdzacze czy klary niestety nie powiem bo nie wiem.

  9. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie





    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Odkopuje temat. Czy ktoś może coś wie na temat tego koloru felg wpadającego w chrom?
    Mi też żadna mieszalnia nie może dobrać koloru by był jak oryginał. Mówią coś o technologi ( nie wiem czy dobrze to zapisze) Obichrom. Ale nic w sieci nie mogę znaleźć. Nie chcę do tego auta malować na zwyczajny szary kolor.

Podobne w?tki

  1. Szpilki do felg IIgen
    By M4N1EK in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28th-February-2017, 16:58
  2. Wasza opinia co do felg...
    By Casian in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26th-December-2014, 12:46
  3. czujnik felg opon
    By mapmen in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12th-October-2012, 10:36
  4. Czyszczenie felg
    By POZIOMA in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-October-2010, 19:32

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •